mezczyzna narcyz

Kiedy narcyz odpuszcza i czy faktycznie nie wraca?

Wielu mężczyzn posiada osobowość narcyza. Zachowuje się on bardzo specyficznie i łatwo jest go wypatrzyć w tłumie ludzi. Jest to człowiek, który się wywyższa i uważa, że jest lepszy niż inni, także niż jego partnerka. Jeśli chodzi o związki to bardzo często ich zachowanie nie jest zrozumiałe dla osób postronnych. Otóż dla narcyza rozstanie nie zawsze oznacza koniec relacji. Kiedy narcyz wraca, a kiedy odpuszcza? Postaramy się przybliżyć narcystycznego mężczyznę, by móc go lepiej zrozumieć.

Narcyz rezygnuje ze związku i odchodzi – kiedy tak się dzieje?

Przede wszystkim na początek należy zrozumieć kim jest osobowość narcystyczna i jakie cechy charakteru posiada. Narcyz jest osobą, która uważa się nie tylko za najpiękniejszą, najlepszą, ale również najmądrzejszą. Niezależnie od tego czy osiąga w życiu jakieś cele to i tak zawsze jest dumny z siebie i ze swojego zachowania. Ich wzmożona pewność siebie sprawia, że nigdy nie mają poczucia winy i uważają, że to ich trzeba przepraszać. Jeśli więc jego partnerka dostanie rzucone w jej kierunku “sorry” to już jest szczyt jego możliwości, a co gorsza nigdy nie jest to szczere.

Biorąc pod uwagę związki z osobą narcystyczną to nie należą one do najłatwiejszych. Mężczyzna ten często podejmuje niezrozumiałe decyzje, które doprowadzają do rozpadu jego wniosku. Kiedy narcyz odpuszcza? Po jakim czasie narcyz wraca? Jeśli narcyz odpuszcza i odchodzi na zawsze to prawdopodobnie:

 • Znalazł sobie kogoś innego, kto może stać się jego kolejną “ofiarą”. Tak sytuacja może zdarzyć się, gdy nie okazujesz mu tyle atencji, ile potrzebuje, gdy niema nad tobą całkowitej kontroli, gdy związek z tobą nie dostarcza mu zbyt dużo bodźców lub gdy nie komplementujesz go przez cały czas.
 • Stwierdził, że wasz związek jest nudny. Jeśli więc dałaś mu poczucie bezpieczeństwa, spokój i rodzinny dom to niestety wiedz, że nie tego szuka w swoim życiu narcyz i nie na tym mu zależy
 • Między wami występują ciągłe konflikty. Osobowość narcystyczna nie lubi żyć w ciągłym napięciu. Nigdy też nie poświęca czasu na wyjaśnianie i rozwiązywanie problemów, woli taką relację najzwyczajniej zakończyć.
 • Partner narcyza nie pasuje do narcyza. Jeśli nie będzie miał możliwości czerpania jakichkolwiek profitów ze swojego partnera to niestety okaże się, że nie pasuje on do jego statutu społecznego.
 • Partner nie zaspokaja jego potrzeb, które są dla narcyza najważniejsze.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Czego boi się narcyz? Największe lęki narcyza

Należy mieć na uwadze, że kiedy narcyz odpuszcza i odchodzi to wcale nie jest jednoznaczne z tym, że całkowicie znika z naszego życia. Bardzo często zdarza się, że chce wrócić i znów zaczyna nas wykorzystywać bawiąc się naszymi uczuciami.

narcyz mezczyzna

Zachowanie narcyza, kiedy odchodzi ze związku – jak wygląda?

Dla wielu ludzi zachowanie narcyza po zakończeniu związku jest najzwyczajniej niezrozumiałe. Zazwyczaj zakończenie związku oznacza brak kontaktu z byłym parterem, jednak nie w przypadku osobowości narcystycznej. Oznacza to, że najczęściej wraca on do swojej “ofiary”, czasem nawet kilkakrotnie. Niestety nigdy nie jest to spowodowane prawdziwym uczuciem ani tęsknotą, zawsze natomiast chodzi o potrzebę kontroli nad drugą osobą, zabawę jej uczuciami i poczucie wyższości.

Jego zachowanie jest tak nielogiczne, że potrafi cię nie raz zaskoczyć. Nawet jeśli uważasz, że znasz go dobrze i wiesz czego się po nim spodziewać to niestety jest nieprzewidywalny i może wprowadzić cię w szok. Kiedy narcyz chce do ciebie wrócić, a ty mu na to nie pozwalasz to może na przykład:

 • Mścić się
 • Szukać zemsty
 • Kłamać, że się zmieni
 • Obiecywać poprawę
 • Szantażować cię
 • Grozić ci
 • Stać się miłym, by tylko uzyskać swój cel

Kiedy narcyz nie wraca? Kiedy odpuszcza? I jak się wtedy zachowuje? Może między innymi:

 • Zrzucić całą winę na ciebie – jeśli narcyz w związku z tobą będzie czuł się źle lub najzwyczajniej będzie znudzony to niestety odejdzie. W sytuacji, gdy często się kłócicie to z pewnością nie będzie szukał porozumienia, najzwyczajniej odejdzie. Uważa on, że nigdy, nikomu nie musi się tłumaczyć.
 • Zrobić z siebie ofiarę – niezależnie od tego czy to ty czy on ciebie skrzywdził to osobowość narcystyczna nie pozwala partnerowi na to, by wina była po jego stronie. Absolutnie nie pozwoli, by był on tym gorszym. Na wszystkie możliwe sposoby będzie starał się udowodnić, że to on został zraniony.
 • Nie okazywać empatii – nie interesuje go to co czuje jego partnerka, a już na pewno jej nie współczuje. Narcyz ze względu na to jak bardzo jest egoistyczny to szanuje innych ludzi. Porzucenie ukochanego nie stanowi dla nich żadnego problemu.

facet narcyz

Chcesz wrócić do życia? Pozwól odejść narcyzowi!

Każda zakochana kobieta nie dostrzega wad mężczyzny, którym jest zainteresowana. Również, jeśli chodzi o narcyza ma prawo tego nie zauważyć, zwłaszcza, że jest on świetnym aktorem i aby złapać “muchę w sieć” potrafi był miły, czarujący, kochający, do rany przyłóż. Niestety po pewnym czasie zaczynają pojawiać się pewne niepokoje oznaki w jego zachowaniu. Narcyz jest profesjonalnym manipulantem, ani się obejrzymy, gdy okaże się, że zostałyśmy odseparowane od rodziny, przyjaciół i znajomych. W pewnym momencie zrozumiemy, że zostałyśmy zamknięte w tak zwanej złotej klatce, do które kluczyk ma tylko nasz parter.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak napisać list miłosny? 15 wyjątkowych rad

Ponieważ mężczyźnie o osobowości narcyza nie zależna ludziach i traktuje ich przedmiotowo, nie jest dla niego problemem w ciągu kilku minut zakończyć prawdziwą wieloletnią przyjaźń lub kilkuletni związek. Nie musi być też konkretnego, poważnego powodu. Po prostu, jeśli stwierdzi on, że ta relacja nie wnosi do jego życia żadnych profitów ani nawet nie jest ciekawa – odchodzi.

Po rozstaniu, kiedy narcyz nie wraca, zaczynamy czuć się nareszcie wolne. Nikt nas nie kontroluje, możemy spotkać się z rodziną, przyjaciółmi, wracamy do spokojnego domu bez wiecznych awantur. Oczywiście odzyskanie spokoju i poczucia bezpieczeństwa może zająć dłuższą chwilę, jednak warto jest przeczekać, przecież w naszym życiu nie będzie więcej szantaży, stresu, manipulacji i krzyków.

Narcyz wraca do związku? Czy i kiedy to robi?

Niestety narcyz jest profesjonalnym aktorem, dla którego gra nie jest niczym nowym. Za pomocą swoich manipulacji potrafi uzyskać to na czym mu konkretnie zależy. Bardzo często zdarza się również, że znudzony swoją partnerką postanawia ją z dnia na dzień zostawić. Czy narcyz wraca do ofiary? Niestety tak, niezależnie od tego, ile to potrwa, zawsze pojawia się w jej pobliżu.

Po jakim czasie narcyz wraca? Nie można określić tego jednoznacznie. Zależy jaki był powód porzucenia. Narcyz jest osobą nieprzewidywalną i zaskakującą, nigdy jednak nie wraca z miłosnych powódek. Nie zależy mu na partnerce, nie darzy jej prawdziwym uczuciem i absolutnie jej nie współczuje. Najczęściej robi to po prostu dla zwykłej zabawy. Kiedy narcyz nie wraca to najprawdopodobniej nie spotkało nas nic lepszego! Należy pamiętać, że jest to człowiek toksyczny, który odcina nas od rodziny i przyjaciół, kontroluje, manipuluje nami i wykorzystuje emocjonalnie. Jeśli czegoś nie zyska według własnego planu to na pewno posunie się do najokrutniejszego szantażu!

facet narcyz przeglada sie w lustrze

Narcyz może chcieć wrócić do związku tylko z kilku powodów

Ustaliliśmy już, że narcyz jest egoistą, który nigdy nie liczy się ze zdaniem i uczuciami innych. Oczywiste jest więc, że jeśli decyduje się na powrót do byłej parterki to na pewno nie robi tego bezinteresownie. Istnieje kilka różnych przyczyn dotyczących tego, dlaczego narcyz wraca, jednak na pewno nie jest to miłość i tęsknota.

 • Z racji tego, że osoba narcystyczna uwielbia być wychwalana i kompletowana to, jeśli ją poprosić na pewno wpłynie to na jej ego i się zgodzi. Jednak nie na długo.
 • Niestety jedną z przyczyn może być strach o utratę władzy nad ofiarą, czyli swoim partnerem, zwłaszcza jeśli czerpie z niego jakiekolwiek korzyści.
 • Może być to jego sposób na zemstę, zwłaszcza w przypadku, gdy to partnerka zakończyła związek
 • Nie znalazł innej partnerki, która dostarczyłaby mu bodźców, które są dla niego najważniejsze.
 • Narcyz zawsze chce mieć ostatnie zdanie. Wraca więc do swojej byłej parterki, by udowodnić swoją wyższość.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Czy on mnie kocha? 15 sygnałów świadczących o jego miłości

Partner o osobowości narcystycznej nigdy nie przywiązuje się do swojej parterki uczuciowo. Zazwyczaj chodzi im tylko o chęć władzy i kontroli. Bardzo często wykorzystują dziewczynę, zwłaszcza gdy ta jest słaba i szybko się poddaje.

Kiedy narcyz nigdy nie wróci do związku?

Kiedy narcyz nie wraca to jego ofiara może czuć się wolna. Powinna więc wykorzystać ten czas dla siebie i odbudować swoje poczucie wartości. Ponieważ nigdy nie przywiązuje się do swojej dziewczyny zbyt mocno i nigdy szczerze jej nie kocha to bardzo łatwo przychodzi mu jej opuszczenie, jeśli jednak czerpie z tego związku korzyści to jest w stanie się przemęczyć. Kiedy narcyz nie wraca?

 • Gdy stracił władzę i kontrolę nad partnerką
 • Gdy jego kłamstwa, gry i manipulacje ujrzały światło dzienne
 • Gdy ta relacja nie przynosi mu żadnych profitów
 • Gdy partnerka oczekuje od narcyza przejścia na kolejny etap związku, na przykład zaręczyn, ślubu czy dziecka

Chcesz ponownie być z narcyzem? Przemyśl to 2 razy!

Wiele osób, które wchodzą w nowy związek nie zauważa wad swojego nowego partnera. Jesteśmy nim zauroczeni i nie zwracamy uwagi na jego “podejrzane” zachowanie. Możemy również przegapić sytuacje, w których nami manipuluje, szantażuje nas czy prowadzi nieuczciwą grę. Gdy już przejrzysz na oczy i zrozumiesz, że masz do czynienia z tak toksycznym człowiekiem jakim jest narcyz natychmiast postanawiasz się z nim rozstać. Niestety często zdarza się, że jest to już bardzo trudne. Myśl jednak o sobie i swojej przyszłości, która na pewno w tym związku nie przyniesie ci szczęścia.

Jeśli podjęłaś decyzję o powrocie do narcyza to przede wszystkim wcześniej dobrze to przemyśl. Musisz mieć na uwadze to, że jeśli doszło do waszego rozstania, ten na pewno nie darzy cię uczciwym uczuciem. Po prostu chce tobą nadal manipulować, czerpać profity z tej relacji i mieć nad tobą całkowitą kontrolę. Wiedz, że narcyz nigdy się nie zmienia, a obietnice i przysięgi zmiany nic dla niego nie znaczą.

W sytuacji, gdy już raz cię zostawił na pewno zrobi to ponownie. Jego charakter sprawia również, że najprawdopodobniej nie będziesz jego jedyną partnerką i przysporzy ci on wiele cierpień

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *