ciche dni

Ciche dni w związku – jak przełamać ciszę? 15 sposobów

Ciche dni zdarzają siew każdym związku, średnio co w 3. dla jednych jest to nie zrozumiałe i głupie, inni uważają to za całkiem normalne. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób przetrwać ciche dni i co zrobić, żeby jak najszybciej minęły. Sytuacja jest utrudniona, gdy jesteśmy uparci i honorowi i żadne z nas nie chce wyciągnąć pierwsze ręki. Ciche dni w związku – jak je przetrwać i nie zwariować?

Co oznaczają ciche dni w związku?

Potocznie zwane ciche dni oznaczają milczenie i brak rozmowy w związku, zazwyczaj po kłótnie. Nadzwyczajnie się na siebie obrażają i chcą ze sobą rozmawiać, mijając się w jednym mieszkaniu jak dwoje nieznajomych. Takie zachowanie porównywane jest do kary za negatywne emocje, co wiele osób dziwi. Dla niektórych takie zachowanie nie ma sensu i uważają oni, że przede wszystkim należy rozmawiać, by dojść do porozumienia. Dla osób, które miewają ciche dni, taka sytuacja jest lepszym rozwiązaniem niż dalsza kłótnia i sprzeczki. Najzwyczajniej wola oni przeczekać aż złe emocje opadną.

ciche dni w zwiazku

Chcesz przełamać ciche dni? Oto 15 sposobów

Każdy, kto miewał w swoim związku ciche dni, wie, jak bardzo jest to męczące. Nie tylko relacja się zmienia, ale również całe życie jakby przestaje istnieć. W głowie ciągle krążą nam myśli o złości i żalu. Cisza w związku staje się nie do zniesienia, zwłaszcza jeśli trwa dłużej niż jeden dzień. Niestety takie zachowanie może być również niebezpieczne, ponieważ grozi rozstaniem. W jaki sposób jak najszybciej zakończyć ciche dni w związku?

1. Rozmowa

Jest to najważniejsza rzecz, którą powinniśmy wykonywać w każdym związku. Niezależnie od tego, czy między nami dochodzi do kłótni, czy też żyjemy szczęśliwie, przede wszystkim musimy ze sobą rozmawiać. Aby przełamać tak zwaną zmowę milczenia, powinniśmy ze sobą szczerze porozmawiać, aby wyjaśnić wszystkie nieporozumienia. Nie zawsze uda się to za pierwszym razem, próbujcie do skutku!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Wyznanie miłosne dla niej i dla niego - 130 najpiękniejszych z nich

2. Cierpliwość

Przede wszystkim miej świadomość tego, że ciche dni nie pojawiają się bez przyczyny, zawsze jest jakiś powód. Zazwyczaj jest to następstwo kłótni, sprzeczek czy prawdziwej awantury. Gdy już do tego dojdzie, dajcie sobie czas, aby wasze emocje mogły opaść, a wy sami powinniście ochłonąć.

3. Poświęcenie

Niestety podczas cichych dni nie rozmawiamy ze sobą, co sprawia, że na dłuższą metę zaczynamy się od siebie oddalać. Konieczne jest w tej sytuacji naciskanie partnera na szczerą rozmowę, aby jak najszybciej przerwać ten proceder. Spędźcie razem jak najwięcej czasu.

4. Przeprosiny

Najskuteczniejszym sposobem na przerwanie cichych dni jest przeproszenie partnera. Konieczne jest nie tylko przyznanie się do winy, ale również przebaczenie drugiej stronie. Często jest to bardzo trudne, jednak konieczne, jeśli chcemy, aby związek przetrwał.

5. O uczuciach

Ciche dni w małżeństwie nigdy nie należą do przyjemnych, z biegiem czasu zaczynamy się tym męczyć. Aby jak najszybciej zakończyć milczenie obu stron, konieczna jest szczera rozmowa. Najlepiej postaraj się na spokojnie wyjaśnić partnerowi, jak się czujesz, że jest ci przykro i czujesz zdenerwowanie.

ciche dni pomiedzy para

6. Słuchaj

Oprócz powiedzenia parterowi o swoich uczuciach i racjach musimy pamiętać też o jego wysłuchaniu. Jest to bardzo ważne, pamiętaj, aby nie zachować się egoistycznie. Jego uczucia również są ważne.

7. Wspólne rozwiązania

Gdy sytuacja między wami staje się napięta i każde z was za wszelką cenę stara się postawić na swoim, to pozostaje jedno rozwiązanie. Mimo odmiennych zdań na konkretny temat postarajcie się na spokojnie znaleźć wspólne rozwiązanie problemu.

8. Mediator

W sytuacji, gdy oboje zawzięcie milczycie, a ciche dni znacznie się przedłużają, a dodatkowo żadne z was nie chce wyciągnąć pierwsze ręki, to z pomocą może przyjść wam mediator. Najlepiej, jeśli będzie to osoba postronna, która pomoże wam zażegnać kryzys.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kłamstwo w związku - wybaczyć czy odejść?

9. Wejdź w jego buty

Na milczenie w związku może pomóc postawienie się na miejscu partnera. Jeśli się na tym skupisz, to może okazać się, ze z jego perspektywy wygląda to całkiem inaczej niż z twojej.

10. Hasło klucz

Aby ciche dni w małżeństwie nie nastąpiły, można wykorzystać tak zwane hasło klucz, które ustalicie na początku związku. W sytuacji, gdy sytuacja staje się napięta, to jedno z was może w każdej chwili go użyć. Oznaczać będzie ono, że jesteś na granicy wytrzymałości i nie chcesz dłużej rozmawiać.

11. Żartuj

Postaraj się powiedzieć coś, co rozśmieszy twojego partnera i rozładuje między wami napięcie. Jest to bardzo dobry sposób na ciche dni w związku.

12. Wyrzuć z siebie emocje

Można porównać to do pożaru gaszonego kubłem zimnej wody. Jest to sposób dość ryzykowany, jednak czasem pomaga. Możesz wywołać kolejną kłótnię, wyrzucając z siebie wszystkie emocje i pozwól na to swojemu partnerowi.

ciche dni w malzenstwie

13. Nic się nie stało

Najprościej mówiąc, udawaj, że nic się nie stało. Staraj się zagadywać swojego partnera o codzienne czynności. Czy zrobiła zakupy? Czy tankował auto? Czy dzieci odrobiły już lekcje? Każdy temat dotyczący wspólnego życia będzie strzałem w dziesiątkę.

14. Dajcie sobie czas

Milczenie w związku czasem najzwyczajniej jest potrzebne. Wykorzystajcie ten czas, na ochłoniecie i pozbycie się negatywnych emocji.

15. Wyjdźcie razem

Nawet jeśli macie ciche dni, zamów stolik w restauracji, wyślij partnerce wiadomość z godziną i miejscem, z dopiskiem kolacja. Pamiętaj, że mimo chwilowego liczenia, ona nadal cię kocha i na pewno pojawi się w wyznaczonym miejscu. Wykorzystajcie ten czas na szczerą rozmowę.

Jesteście w związku na odległość? Ciche dni są trudniejsze

Jeśli chodzi o ciche dni w związku na odległość, to występują one rzadziej, ale jednak występują. Sytuacja jest wtedy nieco utrudniona, ponieważ nie mamy możliwości porozmawiania w cztery oczy, a ciche dni w związku na odległość mogą nieco się przedłużyć. Nie należy jednak odpuszczać i trzeba postarać się mimo wszystko wyjaśnić sobie wszystkie nieporozumienia jak najszybciej, inaczej grozi to rozstaniem.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Fazy męskiego podrywu - czyli jak podrywają faceci? 4 etapy to standard!

Ciche dni w związku powodują, że partnerzy oddalają się od siebie, ponieważ podczas dłuższej przerwy, każde z nich zaczyna żyć swoim życiem. Warto jest więc dopilnować, aby przerwać je jak najszybciej.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *