szczerze kochajacy facet

Jak rozpoznać, kiedy facet szczerze kocha? 15 sygnałów

Relacje uczuciowe bywają skomplikowane. Nie każdy z partnerów chętnie wyznaje miłość, ale może to robić inaczej niż poprzez słowa. Kiedy facet kocha szczerze? W naszym artykule znajdziesz 15 sygnałów, które zdradzają jego prawdziwe uczucia. Koniecznie sprawdź szczegóły!

Czy facet kocha Ciebie szczerze?

Miłość bywa trudna, przechodzi różne etapy nim będzie to głębokie i silne uczucie. Nie ma tu jednej reguły, bo u każdego wszystko przebiega nieco inaczej. Nie istnieje wobec tego sztywna definicja określająca miłość, bo jest ich wiele. Kiedy mówimy o prawdziwej odsłonie to jedno jest pewne, to złożona emocja bazująca przede wszystkim na szczerości, zaufaniu, a także na bliskości duchowej oraz fizycznej. Słowa „Kocham Cię” niekiedy trudno powiedzieć. Na całe szczęście zupełnie nieświadomie człowiek wysyła pewne sygnały, które świadczą o jego uczuciu. Mężczyzna, który kocha prawdziwie pokazuje to w zasadzie całym sobą.

facet przytula kobieta na plazy

15 sygnałów, które potwierdzą szczerość miłości mężczyzny

Nie każdy człowiek jest taki sam, gdy chodzi o okazywanie uczuć. Wychowanie, usposobienie, charakter, czy przeżycia – wszystko wpływa na to, jak pokazujemy miłość. Panowie są zdecydowanie bardziej powściągliwi niż kobiety. Nie zawsze mówią wprost o tym co czują, aczkolwiek ich zachowanie zdradza dużo. Kiedy facet kocha skrycie chce to ukryć, ale i tak jego ciało wysyła pewne sygnały.

Miłość przychodzi znienacka, nie można tego absolutnie przewidzieć. W momencie, gdy chłopak straci głowę dla dziewczyny stawia ją na pierwszym miejscu, bo jest dla niego najważniejsza. Co jeszcze robi? Przede wszystkim:

  • angażuje się w życie kobiety
  • poświęca kobiecie swój cały wolny czas
  • staje się dobrym słuchaczem podczas każdej, nawet błahej rozmowy
  • uważnie waży słowa i pilnuje swojego zachowania, aby nie urazić dziewczyny
  • planuje przyszłość u boku swojej wybranki
  • chce wiedzieć absolutnie wszystko na temat swojej wybranki
  • jest w stanie przełożyć swoje plany, aby pomóc ukochanej lub ją zobaczyć.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  10 sposobów, które pomogą zapomnieć o byłym

W skrócie mówiąc kiedy facet kocha szczerze jest ze swoją wybraną na dobre i na złe. Podchodzi do tego dojrzale, choć nie każdy mężczyzna tak traktuje uczucia. Zdarza się, że wielu skrywa w sobie emocje lub nie daje sobie szansy na szczęście. Niestety, ale zawsze i tak mowa ciała sygnalizuje więcej niż niektórzy by chcieli. Kiedy facet kocha to:

1. Walczy o miłość

Za wszelką cenę facet próbuje sprostać szarej codzienności, konfliktom oraz problemom. Robi wszystko, aby pokazać ukochanej, że jest ona dla niego najważniejsza, poza tym że nie odpuści tego uczucia za nic.

2. Dba o szczęście kobiety

Mężczyzna, który kocha prawdziwie zrobi wszystko, aby jego ukochana była szczęśliwa. Będzie sprawiał jej niespodzianki, rozśmieszał ją. Niekiedy bez względu na wszystko, nawet siebie zadba o jej dobry nastrój.

3. Twardziel z miękkim wnętrzem

Zakochany chłopak pokazuje wybrance swoje prawdziwe „ja”. Dla facetów niebywale trudne jest odsłonięcie swojej wrażliwej natury, bo potrzebują na to dużo czasu oraz zaufania.

4. Troskliwy chłopak

Nawet, gdy mężczyzna kocha skrycie stara się troszczyć o kobietę. Dba o swoją ukochaną na różne sposoby, dlatego okazuje jej pomoc, wsparcie oraz opiekę.

5. Akceptuje wybrankę taką jaką jest w 100%

Miłość powoduje, że chłopak jest w stanie przymknąć oko na słabości, czy wady kobiety. Dla niego jest ona idealna taka jaka jest. Nigdy nie będzie sugerował jej, że powinna coś zmienić.

6. Szczere komplementy

Zakochany chłopak mówi kobiecie szczere komplementy i to w dużej ilości, aczkolwiek koncentruje się nie tylko na jej wyglądzie, ale przede wszystkim na charakterze oraz osiągnięciach.

7. Wyrozumiały chłopak

W związku musi być zrozumienie, bo to pewnego rodzaju filar. Chłopak, gdy kocha wybacza dużo, poza tym jest w stanie iść na kompromis, czy czasem na pewne rzeczy przymknąć oko. Mimo wszystko nie rezygnuje z siebie ani ze swoich zasad.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Czy on mnie kocha? 15 sygnałów świadczących o jego miłości

8. Komunikacja niewerbalna

W momencie, gdy mężczyzna kocha skrycie i tak poprzez swoje zachowanie zdradza uczucia. Szuka, choć w subtelny sposób kontaktu fizycznego. Takie drobne gesty, jak buziak na przywitanie, czy podanie ręki jest sygnałem, że pragnie być blisko kobiety.

9. Pamięta o wszystkim!

Zakochany chłopak celebruje każde urodziny dziewczyny, poza tym dokładnie wie co i kiedy powiedziała. Takimi małymi rzeczami buduje trwałą więź.

10. Ma Cię na oku!

Facet, który kocha zawsze pilnuje dziewczyny wzrokiem, aby w razie konieczności wkroczyć do akcji. To oznaka troski!

kochajacy facet dal kobiecie prezent

11. Uśmiech

Zakochany chłopak w towarzystwie ukochanej dosłownie promienieje. Uśmiecha się do niej szczerze, czasem jest to połączone z kontaktem wzrokowym.

12. Facet jest zawsze obok

Mężczyzna, który kocha prawdziwie stara się być pomocny i zawsze znajdować się blisko swojej wybranki. Co ważne, nawet dzielące kilometry nie powodują, że jego zainteresowanie słabnie, wręcz przeciwnie.

13. Bohater

Kiedy mężczyzna naprawdę kocha kobietę staje się jej bohaterem. Jest w stanie zrobić dla niej dosłownie wszystko. Ona nie musi nawet o nic prosić, bo on doskonale zna jej potrzeby.

14. Przeprasza

Zakochany chłopak potrafi przyznać się do błędu i szczerze przeprosić. Zapomina o dumie oraz uporze, bo zależy mu naprawdę na tej relacji.

15. Dzielnie wspiera

Facet, który kocha jest oparciem i wsparciem dla kobiety. Motywuje ją, zachęca i pomaga, jak tylko może. Służy pomocnym ramieniem oraz dobrym słowem.

Wyżej opisane sygnały świadczą o szczerym uczuciu faceta. Zakochany chłopak nie jest w stanie ukryć swoich emocji i da się to dostrzec na różnych płaszczyznach.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *