Bardzo często zdarza się, że boimy się zaproponować spotkanie, ponieważ boimy się chociażby odrzucenia. Strach powoduje w nas lęk i blokuje wyjście z inicjatywą. W głowie posiadamy wiele czarnych scenariuszy. Jak więc zaproponować spotkanie, aby nie zostać odrzuconym? Jak pokonać lęk? Z naszą pomocą będziesz wiedział, jak się zachować i co powiedzieć. Przedstawiamy 10 skutecznych sposobów na to by zaproponować spotkanie i nie zostać odrzuconym.
10 sposobów na zaproponowanie spotkania, które trudno odrzucić!
Niestety każdy zdaję sobie sprawę z tego, że relacje damsko-męskie nigdy nie należą do najłatwiejszych. Zaczynamy zastanawiać się w jaki sposób pokonać swój strach oraz zaproponować spotkanie, aby druga osoba się zgodziła. Tak naprawdę nie istnieje na to żadna uniwersalna reguła, ponieważ do wyboru mamy wiele metod zapraszania na randkę i propozycji spotkania. Przedstawiamy 10 sprawdzonych sposobów na to jak zaproponować spotkanie, których należy koniecznie wypróbować.
1. Podejdź do tego na luzie
Najważniejsze jest pozytywne podejście. Nie nastawiaj się na nic, nie miej oczekiwań, nie analizuj swoich słów, po prostu spróbuj. Jeśli nie będziesz tego analizować zbyt długo, myśleć nad tym za dużo to unikniesz stresu, który najprawdopodobniej w nieoczekiwanym momencie cię „dopadnie”. Pamiętaj, że propozycja spotkania zawsze jest niezobowiązująca, dlatego podejdź do tej sytuacji na luzie i najprościej zaproś drugą osobę. Możesz na przykład zapytać:
- Idę dziś do kina, chcesz pójść ze mną?
- W kinie grają fajny film, może pójdziemy?
- Otworzyli nową restaurację, prawdopodobnie mają tam smaczne jedzenie, pójdziemy coś razem zjeść i to sprawdzić?
Pamiętaj, że nie zawsze jest tak, że druga osoba od razu się zgodzi. Nie oznacza to jednak, że nie chce się ona z tobą spotkać, być może akurat w tym dniu na inne plany. Nie bierz negatywnej odpowiedzi do siebie, być może wcale nie chodzi o twoją osobę, ale o sytuację lub czas.
2. Rozpoznaj się w sytuacji
Zanim zaproponujesz komuś spotkanie to wcześniej zorientuj się w sytuacji, a będziesz mieć pewność, że osoba, której proponujesz spotkanie w tym dniu jest wolna i nie ma żadnych planów. Postaraj się, aby cała rozmowa była w formie luźnej pogawędki nie okazuj podczas niej swoich emocji. Możesz na przykład zapytać:
- Kiedy skoczymy do kina?
- Kiedy skończymy na piwko?
- Kiedy pójdziemy na spacer? Może dziś?
3. Spontaniczność
Zastanawianie się nad tym w jaki sposób zaprosić drugą osobę na spotkanie oraz analizowanie całej sytuacji nigdy nie jest dobre. Pojawia się u nas nie tylko stres i napięcie, ale również obniża się nasza pewność siebie. Najlepiej jest zaprosić na spotkanie drugą połówkę w sposób spontaniczny i na luzie. Jeśli jesteś osobą wstydliwą lub niepewną siebie, która boi się odrzucenia to właśnie spontaniczność pomoże ci uratować całą sytuację.
4. Szybkie pytanie
Jak zaproponować spotkanie? Przede wszystkim szybko i sprawnie. Nie owijaj w bawełnę, nie mów za wiele i nie daj się pokonać strachowi przed porażką. Jeśli zaprosisz kogoś na spotkanie w sposób szybki to nie będziesz miał możliwości, aby się zestresować i na pewno nie zabraknie ci odwagi. Możesz na przykład zapytać
- Idziemy jutro do kina?
- Masz jutro czas? Zabieram cię na spacer
- Lubisz dobrze zjeść? Otworzyli nową klapkę, pójdźmy razem
Być może pytania te będą wydawały się zbyt uniwersalne i pozbawione emocji, jednak dzięki nim będziesz mógł przełamać pierwsze lody, a co najważniejsze istnieją małe szanse na odmowę.
5. Zapytaj w trakcie rozmowy
Jeśli obawiasz się, że uzyskasz odmowę. To nic tak nie ratuje sytuacji jak pytanie rzucone podczas rozmowy. Jeśli rozmowa między wami schodzi na temat ulubionych filmów lub jedzenia, to jest to idealny pretekst do tego, by wplątać w nią zaproszenie na spotkanie. Takie pytanie będzie naturalne, a ty nie będziesz miał możliwości zbyt długiego zastanawiania się nad tym jak zaproponować randkę. Pamiętaj, że każdy pretekst jest dobry i warto go wykorzystać.
- Ja też lubię ten film, może obejrzymy go razem?
- Boisz się horrorów? Chętnie potrzymam cię za rękę, kiedy?
- Lubisz sushi? Ja też, znam świetne miejsce, gdzie podają najlepsze jedzenie w mieście. Może pójdziemy razem?
6. Żartuj
Zabawa, śmiech i żarty zawsze pomagają rozładować napięcie. Warto jest więc je wykorzystać, jeśli nie wiesz, jak zaproponować spotkanie. Jest to najskuteczniejsza metoda na zadanie pytania i prawie zawsze odpowiedź jest pozytywna. Bądź kreatywny, wykaż się poczuciem humoru, a twoja partnerka na pewno się zgodzi. Jeśli jednak odmówi to będziesz miał możliwość odwrócenia tego w żart. Jakie pytanie możesz zadać?
- Mam w domu włoskie wino, chętnie się samo podzielę powiedz tylko kiedy?
- Wygrałem zakład, więc stawiasz kolację, może dziś wieczorem ugotujemy coś wspólnie?
- Mam w domu kilka ciekawych książek, która chętnie ci pożyczę. Wpadniesz?
7. Szczere wyznanie
Jak zaproponować spotkanie? Oczywiste jest, że osoby, które mają w sobie wiele odwagi zadadzą takie pytanie wprost. Dla osób nieśmiałych lub podatnych na stres jest to bardzo trudne i pojawia się obawa, że zainteresowana osoba się nie zgodzi. Warto jest więc postawić wszystko na jedną kartę i powiedzieć szczerze, że chcesz się z nim spotkać, jeśli dziś nie może to dostosujesz się do innego terminu.
8. Prosi cię o pomoc
Bardzo często zdarza się, ale to właśnie kobiety inicjują spotkanie pod pretekstem pomocy. Jest to świetny sposób na to, by uzyskać pozytywną odpowiedź. Możesz poprosić mężczyznę o pomoc przy aucie lub przy wyborze nowego telefonu. Być może spotkanie to będzie typową randką, jeśli do spotkania dojdzie to będziesz miała możliwość go oczarować. Zdarza się, że na takim nie zobowiązującym spotkaniu pojawia się między wami chemia.
9. Zapytaj partnera o plany
Aby zaprosić kogoś na spotkanie możesz wykorzystać pytanie dotyczące planów tej osoby na wieczór. Być może dowiesz się, że planuje wyjście do klubu lub do kina lub chcę obejrzeć jakiś film w domu. Jest to bardzo dobry pretekst, które można wykorzystać podczas dalszej rozmowy. Jeśli na przykład ty również lubisz konkretny film możesz zaproponować, że obejrzycie jego razem. Wykaż się odwagą, zapytaj o plany i wykorzystaj okazję.
10. Wspólne zainteresowania
Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólne zainteresowania. Jest to temat, który nigdy się nie nudzi i można ciągnąć go w nieskończoność. Jeśli na przykład oboje lubicie aktywny tryb życia to możecie umówić się na wspólne bieganie lub wizytę na siłowni. Jest to bardzo dobry argument do tego, by zaproponować wspólne wyjście nawet jeśli wasze zainteresowania są całkiem inne.

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!