kobieta rozmawia z przyjaciolka

O czym rozmawiać z koleżanką? 10 tematów, które warto przegadać

Każdy lubi spotykać się ze znajomymi i spędzać z nimi czas. Jest to skuteczna forma relaksu, dzięki takim wyjściom mamy możliwość choć na chwilę zapomnieć o problemach, pracy i obowiązkach domowych. Niestety czasem zdarza się, że brakuje nam wspólnych tematów i następuje dłuższa niezręczna chwila. O czym rozmawiać koleżanką? Jakie tematy będą pasowały? Przedstawiamy kilka tematów, które zawsze się sprawdzają!

10 najlepszych tematów do przegadania z koleżanką!

Bardzo często zastanawiamy się o czym rozmawiać z koleżanką. Tak naprawdę można rozmawiać z nią o wszystkim, wszystko zależy od tego jak jest nam bliska i czy jej ufamy. Oczywiste jest, że tematy do rozmowy z przyjaciółką będą inne niż te do rozmowy ze znajomą. Przedstawiamy 10 najlepszych tematów, które świetnie sprawdzą się podczas rozmów z koleżanką.

przyjaciolki rozmawiaja w domu

1. Rozpoczęcie rozmowy

Jak zacząć rozmowę z koleżanką? Przede wszystkim najlepiej postawić na uniwersalne tematy. Najczęściej warto jest wykorzystać w tym celu daną sytuację lub otoczenie. Jeśli więc spotykacie się w kawiarni możesz zapytać ją czy była w niej wcześniej i czy mają tu smaczne jedzenie. Taki początek rozmowy sprawi, że będziecie mogli kontynuować ją swobodnie i potoczy się ona w dowolnym kierunku. Ułatwi on wam zaczęcie rozmowy i sprawi, że będziecie czuły się swobodnie.

2. Niebanalne pytania

Odpowiednie tematy do rozmów z koleżanką to takie, które pozwolą ci lepiej ją poznać. Warto jest jednak unikać banalnych pytań i wykazać się swoją kreatywnością. Możesz zapytać ją między innymi:

 • Jak lubi spędzać czas wolny?
 • Czy ma jakieś marzenia?
 • Skąd pochodzi?
 • Jak długo mieszka w tej miejscowości?
 • Czy tęskni za dzieciństwem?
 • Co najbardziej głupiego zrobiła w swoim życiu?
 • Jakie ma plany na weekend?
 • Czy chciałabyś zostać jakimś superbohaterem?
 • W jakim najdziwniejszym miejscu była?
 • Czego boi się najbardziej?
 • Czy zaskoczył ją partner?
 • Jaką szaloną rzecz zrobiła w swoim życiu?
 • Co najdziwniejszego jadła?
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Facet nie ma czasu dla Ciebie? Gdyby chciał to by miał!

3. Filmy

Oczywiste jest, że większość ludzi bardzo chętnie ogląda filmy i seriale. Jest to więc idealny sposób na to, by rozwinąć konwersację. O czym rozmawiać z koleżanką? Możesz zapytać jej o ulubionego aktora, aktorkę lub ulubiony film. Być może okaże się, że posiada ona również ulubionego bajkowego bohatera, którego ty również lubisz. To nic innego jak wspólne upodobania sprawią, że będziecie chciały spotkać się ponownie. Kto wie? Być może wybierzecie się razem do kina lub obejrzycie ciekawy film w domu? Takie wypady są również świetną okazją do poznawania się.

4. Przyszłość

Temat przyszłości jest bardzo szeroki. Jeśli zapytasz znajomej jakie ma plany na przyszłość lub na przyszły weekend, wakacje czy święta to możesz mieć pewność, że jest to temat, który szybko się nie skończy. Jeśli znacie się trochę bardziej i nie jest to tylko początkowa znajomość to możesz zapytać jej również o jej związek i o to czego oczekuje od swojego partnera.

5. Muzyka

Jeśli nie wiesz, jak zacząć rozmowę z koleżanką to wykorzystaj temat muzyki, ponieważ jest on szeroki nie mniej, jak ten o filmach lub książkach. Dzięki temu będziesz miała możliwość poznać jej gust muzyczny, ulubioną piosenkę lub wykonawcę. Dowiesz się zapewne jakiej muzyki lubi słuchać podczas jazdy autem oraz czy lubi chodzić na koncerty. Tematyka dotycząca muzyki są to idealne tematy do pisania z koleżanką, ponieważ można o niej rozmawiać godzinami. Wybierzcie się razem na koncert lub wymieńcie ulubionymi płytami.

kolezanki rozmawiaja

6. Hobby

Ciekawe tematy do rozmów z koleżanką to takie, które dotyczą jej zainteresowań. Temat może wydawać się banalny, jednak jest to najbezpieczniejsza opcja, która zapewni wam wielogodzinną rozmowę. Być może okaże się, że łączyły was wspólne hobby i będziecie chciały spędzać więcej czasu razem. Co najważniejsze może przynieść wam to wiele śmiechu i zabawy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jakie SMSy wysyła zakochany mężczyzna? 20 sygnałów, które łatwo zobaczyć!

7. Gotowanie

Bardzo często zdarza się, że nie wiedząc jak zacząć rozmowę z koleżanką wybieramy bezpieczny temat jakim jest gotowanie. Nic tak nie łączy dwojga ludzi jak tematy kulinarne, ponieważ każdy ma musi jeść i każdy ma swoje ulubione dania. Zapytaj swojej znajomej jakie sobie jej ulubione dania, w jakiej restauracji lubi jeść, czy posiada sprawdzone przepisy i jakie są jej ukochane składniki. Możecie również spotkać się na wspólne gotowanie lub wybrać się do waszych ulubionych restauracji w celu poznawania nowych smaków.

8. Śmieszne wspominki

Bardzo ciekawe tematy do rozmowy z przyjaciółką to te o przeszłości. Możecie wymieniać się wspomnieniami, śmiesznymi sytuacjami, które przeżyłyście, anegdotami oraz historiami, które was wzajemnie zaskoczą. Jest to idealny sposób na to by poznać swoją przyjaciółkę jeszcze bardziej czy też po prostu dobrze się bawić. Takie rozmowy mogą przynieść wam dużo śmiechu i zabawy.

9. Podróżowanie

Jeśli chodzi o tematy do rozmowy z koleżanką lub to o czym można pisać z koleżanką to zawsze sprawdzi się temat o podróżach. Możecie wspólnie wspominać miejsca w których byłyście, które chciałybyście jeszcze odwiedzić lub te które są waszym marzeniem. Jeśli okaże się, że obie macie marzenia o wycieczce do Wenecji to być może uda wam się wspólnie je spełnić. Warto jest więc zaplanować wspólny wyjazd, podczas którego będziecie mogły lepiej się poznać.

rozmowa kolezanek

10. Ploteczki

Nic tak nie zbliża kobiet jak babskie plotki. Możecie wykorzystać w tym celu tematy związane z modą lub urodą, wymieniać się swoimi doświadczeniami. Być może poleci wam ona dobry kosmetyk na wypryski, a ty w zamian polecisz jej najlepszą w mieście stylistkę paznokci. Ilość kobiecych tematów jest niezliczona, dodatkowo rozmowy takie zbliżają kobiety i mogą one rozmawiać na nie godzinami. Bardzo dobrym pomysłem będzie wspólny wypad na zakupy oraz na wspólne zabiegi do spa.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Cuckold - co to jest? Zdrada kontrolowana pod lupą

Dobre tematy do rozmów z koleżanką to takie, które będą interesowały was obie. Jeśli interesujesz się moda i mogłabyś mówić o niej godzinami, a twoja znajoma woli jednak robić na drutach to ciężko będzie wam się porozumieć. Nie oznacza to, że ta znajomość niema sensu. Znajdźcie temat, który będzie was połączy i pozwoli wam spędzić wspólnie miły czas.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *