Co to znaczy gdy facet wpatruje się w kobietę? 10 powodów

Gdy facet wpatruje się w kobietę – co to oznacza? Wiele kobiet ma mieszane uczucia, bo nie jest w stanie odczytać prawdziwych intencji. Ty również zastanawiasz się, dlaczego mężczyźni się tak natarczywie przyglądają? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Koniecznie sprawdź!

Dlaczego facet ciągle na mnie patrzy? 10 powodów

Spojrzenie mówi dużo, zwłaszcza gdy chodzi o relacje damsko-męskie. Przyglądanie się, jak i wodzenie oczami to oczywiście flirt, czyli okazywanie zainteresowania drugiej osobie. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że różne formy zerkania mają też inne przyczyny. Jakie są powody wpatrywania się faceta w kobietę? Poniżej znajdziesz najpopularniejsze:

1. Podobasz się chłopakowi

Zdecydowanie najczęściej, gdy facet mnie obserwuje to każda kobieta myśli, że w taki sposób pokazuje, że wpadła mu w oko. Tak może być, aczkolwiek niekiedy on w zwyczajnie się przygląda, bo jest zaintrygowany lub też chce nawiązać jakiś kontakt. Dodatkowo może pojawić się tu zalotny uśmiech, wtedy jest to ewidentny flirt.

2. Klasyczny flirt

Znaki niewerbalne są wręcz podstawą flirtu. Spojrzenia, które się spotykają pokazują wzajemne zainteresowanie. Co ważne, większość panów obserwuje kobietę bardzo subtelnie, aby ona nic nie widziała, za to odważni panowie celowo decydują się na długi kontakt wzrokowy.

3. Mylące zachowanie faceta

Tak zwane zawieszenie zdarza się często, wtedy patrzymy w jeden punkt i właściwie go nie dostrzegamy. Kiedy facet wpatruje się w kobietę to czasem robi to zupełnie nieświadomie, a więc bez specjalnego celu, czyli dzieje się to odruchowo.

4. Znajoma?

Przyglądanie się faceta bywa częste, na przykład gdy on stara się przypomnieć skąd zna dziewczynę. Niekiedy ona kogoś mu przypomina, czyli wydaje się znajoma. W ten sposób analizuje wygląd, dzięki temu myśli, że powiąże fakty i skojarzy, czy jesteś jego znajomą, czy też nie. W żadnym wypadku nie ma mowy o klasycznym zainteresowaniu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Czy narcyz zdradza? Narcyzm a skłonność do zdrady

5. Oczy pokazują jego ukryte pragnienia!

Kontakt wzrokowy bywa naprawdę wymowny. Podziwianie wzrokiem, czy wręcz „wlepianie” go w kobietę sugeruje pragnienie seksualne. Nie musi ono powodować, że chłopak będzie szukał kontaktu, bo nie zawsze o to chodzi. Spojrzenie na atrakcyjną kobietę niekiedy w zupełności mu wystarcza.

facet wpatruje sie w kobiet

6. Chłopak chce zostać zauważony, więc przejmuje inicjatywę

Spojrzenie w oczy nieznanej kobiety to zazwyczaj okazywanie zainteresowania, tudzież skuteczna metoda, aby je zyskać. Przedłużony kontakt wzrokowy może speszyć dziewczynę, ale z pewnością da jej do myślenia. To już wyłącznie od niej zależy, jak to się dalej potoczy, bo dostała „znak”.

7. Mężczyzna jest skupiony na rozmówczyni

Rozmowa składa się z wielu elementów, bo nie brak tu znaków niewerbalnych. Kiedy pojawia się przedłużony kontakt wzrokowy to sygnał, że mężczyzna jest bardzo skupiony na rozmówczyni i tak okazuje zaangażowanie w pogawędkę. Jak to odczytać? Jest żywo zainteresowany słowami jakie padają z ust dziewczyny, do tego jasno pokazuje, że nie jest mu ona obojętna.

8. Coś z Twoim wyglądem jest nie tak

Nie zawsze wpatrywanie się faceta w kobietę ma pozytywny wydźwięk, bo zdarzają się również negatywne sytuacje. Chłopak mógł zauważyć rozmazany makijaż, czy resztki jedzenia pomiędzy zębami, czy inne widoczne niedoskonałości. Noś lusterko, dzięki temu na bieżąco sprawdzisz, czy o to chodzi. W ten sposób od razu pozbędziesz się wszelkich wątpliwości.

9. Jesteś oceniana

Faceci to wzrokowcy i to fakt. Natarczywe wpatrywanie się w kobietę to zazwyczaj poddawanie jej ocenie. Co ważne, mężczyzna może mieć różne intencje, bo nie zawsze chodzi tu o niego. Może pomagać kumplowi, czy też zwyczajnie ocenia Twój wygląd, choć bez ukrytych podtekstów.

10. Mężczyzna analizuje zachowanie kobiety

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak rozpoznać, kiedy facet szczerze kocha? 15 sygnałów

Wpatrywanie się w dziewczynę nie zawsze ma podtekst erotyczny, czy też sugeruje, że chłopak ocenia. Niekiedy patrzy intensywnie na Twoje zachowanie, a jego wzrok jest oznaką dezaprobaty. Tu oczy mówią więcej niż słowa! Źle się zachowałaś, czy nieadekwatnie do sytuacji – w nim jednoznacznie wzbudziłaś mieszane uczucia i to Ci zasygnalizował, choć w mało dosadny sposób.

Nie da się ukryć, że wpatrywanie się w kobietę ma różne znaczenia, zdecydowanie przeważają tu te pozytywne, aczkolwiek mogą być one i negatywne. Nie zawsze kobieca intuicja i ewentualne przypuszczenia pokryją się z prawdą. Ocena sytuacji powinna być szersza, aby dobrze odczytać zamiary człowieka. Czasami bez rozmowy nie będziemy mogli w 100% potwierdzić lub zaprzeczyć danej tezie.

facet patrzy na kobiete

Facet lustruje lub świdruje wzrokiem? Cóż… podobasz mu się!

Niewerbalne znaki są istotnym elementem każdej komunikacji. Warto wobec tego bacznie obserwować męską mowę ciała. Ona jest zdecydowanie bardziej uboga niż ta kobieca, ale jednak może dać nam wiele cennych wskazówek. Co uda się wywnioskować?  Lustrowanie wzrokiem jest to wodzenie, od oczu, do okolic ust, a więc chodzi o wnikliwe przyglądanie się poszczególnym częścią twarzy. Następuje w tym momencie ocena wyglądu, tudzież chłopak dąży do pocałunku. Kiedy masz wrażenie, że facet jest nieobecny, tak samo jak jego wzrok to sygnał, że pogrążył się w marzeniach. Natomiast tak zwane świdrowanie wzrokiem, a więc mocne wpatrywanie jest wnikliwą obserwacją. Chłopak zwraca uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół. Co jeśli on nie spuszcza z Ciebie wzroku? Widać, że mu się podobasz, do tego może Cię „pożerać” oczami i się wręcz bezczelnie gapić. To są wyraźne sygnały, które każda dziewczyna bez trudu szybko zauważy

Należy pamiętaj, że lustrowanie oraz świdrowanie wzrokiem pojawia się wraz z charakterystycznymi  gestami, między innymi:

  • Lustrowanie wzrokiem występuje wraz z widocznym błyskiem w oku. To jednoznacznie znak od faceta, że nie jesteś mu obojętna, ponadto zdradza, że mu się podobasz. Obserwuj tutaj drobne niuanse! W czasie przyglądania się możesz dostrzec powiększone źrenice oraz uniesienie w górę brwi. W tym momencie jego zmarszczki mimiczne zostaną uwydatnione. Te gesty są mimowolne, więc ich nie ukryje.
  • Flirt to skomplikowany podryw, gdzie mowa ciała jest wyraźna. Świdrowanie wzrokiem jest wymowne, dlatego że pokazuje dominującą stronę panów. Dodatkowo także przyciąga spojrzenie kobiety, czyli jej zainteresowanie.
  • Przeszywające spojrzenie trudno pomylić z jakimś innym. Tutaj chłopak patrzy głęboko w oczy kobiety, choć jego postawa ciała staje się nagle nieruchoma. Dla wielu to będzie postawa kojarząca się z atakiem i jest w tym dużo prawdy, bo facet w pewien sposób stara się przygotować do rozpoczęcia flirtu.
  • Spojrzenie intymne jest wyjątkowe, bowiem skupia się na twarzy, od linii oczu, po obszar poniżej podbródka, a nawet przeciąga się dużo dalej aż do klatki piersiowej. Oczy wędrują i pokazują zainteresowanie. Da się zauważyć, że wzrok jest pożądliwy, jak i zmienia lokalizację.
  • Długie spojrzenie faceta tworzy poczucie bliskości. Tak zainteresowany chłopak bardzo często przygląda się swojej wybrance. Robi to długo oraz intensywnie, jakby chciał w ten sposób wzmocnić łączącą ich więź.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

Zobacz wszystkie posty Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *