niesmialy facet

Nieśmiały mężczyzna – jak podrywa? 15 zachowań, które łatwo zauważyć

Mimo, że mężczyźni kojarzą nam się najczęściej z silnym i pewnymi siebie ludźmi, to niestety nie zawsze tak jest. Każdy jest inny i na swój sposób wyjątkowy, nie warto jest więc skreślać tego, który jest bardzo nieśmiały. Jest on w swoich zachowaniu tak subtelny, że możemy nie zauważyć, że okazuje na zainteresowanie. Jak nieśmiały mężczyzna okazuje zainteresowanie? Postaramy się przybliżyć ci ten temat.

Nieśmiały facet – jak podrywa kobietę? 15 najczęstszych sygnałów

Dla wielu pań nieśmiały facet jest po prostu słodki. To jak bardzo jest nieporadny, nieśmiały w swoich działaniach i w tym co mówi jest dla nich nie tylko zabawne, ale również urocze. Oczywiście mężczyzna bardzo stara się okazać dziewczynie, którą się interesuje to jak bardzo jest nią zainteresowany, jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z jego planem. Jeśli chcemy dowiedzieć się, czy nieśmiały mężczyzna jest nami zainteresowany, powinnyśmy bacznie obserwować jego zachowanie, by nie przegapić jego “zalotów”. Przedstawiamy 15 sygnałów zainteresowania:

niesmialy mezczyzna

1. Mowa jego ciała

Nic nie powie nam tak wiele o człowieku i jego uczuciach jak jego mowa ciała. Ponieważ nieśmiały facet ma problemy z komunikowaniem się i mówieniem wielu rzeczy wprost, stara się nam przekazać swoje zainteresowanie za pomocą gestów. Jeśli zauważysz, że wypina on w twojej obecności klatkę piersiowa, przeczesuje włosy, “głaszczę” brodę czy prostuje plecy to są to sygnały, które ci wysyła.

2. Naśladuje twoje gesty

Gdy nieśmiały facet chce okazać ci zainteresowanie twoją osobą zaczyna naśladować twoje gesty. Absolutnie nie chce cię w ten sposób “małpować”, robi to w sposób subtelny i nieczęsty. Chodzi tutaj raczej o kopiowanie niektórych z twoich gestów, by zwrócić na siebie uwagę i byś zrozumiała, że bacznie cię obserwuje i jest tobą zainteresowany.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Związek z młodszym mężczyzną o 5, 10, 15 i 20 lat - czy ma to sens?

3. Nawiązuje z tobą kontakt

Bardzo często zdarza się, że nieśmiały facet nie potrafi porozmawiać z tobą oko w oko. Szuka więc alternatywy do kontaktu z tobą, dzięki której będziecie mogli porozmawiać bez skrepowania. Może wykorzystać w tym celu wiadomości sms czy social media. Jest to dla niego skuteczny sposób na zorientowanie się czy wiesz o jego istnieniu oraz na to, by okazać ci zainteresowanie.

4. Pomaga ci

Nieśmiały facet bardzo często oferuje swoją pomoc. Jeśli dodatkowo go o nią poprosisz i nigdy ci nie odmawia to znak, że jest tobą zainteresowany!

5. Spotkania w cztery oczy

Bardzo często zdarza się, że nieśmiały mężczyzna nie lubi masowych imprez i woli spotkania w cztery oczy. Jeśli więc już zaproponuje ci spotkanie w miejscu, w którym będziecie mogli pobyć trochę sami to na pewno jest tobą zainteresowany i nie traktuje cię jak zwykłej koleżanki. Jest to sygnał, że chce skupić się wyłącznie na twojej osobie.

6. Jest dobrym słuchaczem

Mężczyźni bardzo lubią mówić o sobie i przedstawiać się w świetle silnego bohatera, który jest zawsze na podium. Jeśli twój parter tak właśnie się zachowuje to najprawdopodobniej chce ci udowodnić, że jest dla ciebie idealny! Sytuacja z nieśmiałym chłopakiem jest nieco inna, ponieważ on z kolei okazuje ci zainteresowanie słuchając tego co mówisz ty. Stara się zrobić wszystko byś to właśnie ty była numerem jeden na tym spotkaniu i skupia się wyłącznie na twojej osobie.

7. Nie patrzy ci w oczy

Nie jest to nic zaskakującego. Jeśli podobasz się nieśmiałemu facetowi to na pewno nie będzie potrafił utrzymać z tobą kontaktu wzrokowego.  może natomiast przyglądać ci się ukradkiem, a jeśli wasz wzrok się spotka to natychmiast zmienia pole widzenia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Cuckold - co to jest? Zdrada kontrolowana pod lupą

8. Jest nerwowy

Jak nieśmiały mężczyzna okazuje zainteresowanie? Przede wszystkim podczas spotkania jest bardzo nerwowy. Nie potrafi usiedzieć w miejscu i często zmienia położenie rąk i nóg. Jest to sygnał, że zależy mu na tobie i nie chce tego zepsuć. Stara się wiec zrobić wszystko idealnie, co sprawia, że się denerwuje i nie potrafi nad tym zapanować.

nerwowy niesmialy facet

9. Śledzi twoje social media

Jeśli chodzi o sygnały świadczące o zainteresowaniu twoją osobą, które wysyła nieśmiały facet to są to zazwyczaj social media. O co chodzi? Na przykład śledzi twoje profile i reaguje nie tylko na każde zdjęcie, które wstawisz, ale również na każdy post, który pojawia się na twoim profilu. Oczywiście jego reakcja i komentarze zawsze cię popierają i wychwalają.

10. Subtelny dotyk

Gdy mężczyzna jest tobą zainteresowany to niezależnie od tego czy jest on nieśmiały czy pewny siebie chce okazać ci bliskość. W przypadku tego pierwszego na pewno nie możesz liczyć na przytulenie cię podczas seansu filmowego czy trzymania za rękę podczas spaceru. Jego sygnały zainteresowania są natomiast bardzo subtelne. Może być to dotyk twoich pleców, gdy przepuszcza cię w drzwiach lub dotyk dłoni, gdy coś do ciebie mówi.

11. Troszczy się o ciebie

Nieśmiały facet również potrafi troszczyć się o kobietę, na której mu zależy. Pada deszcz? Na pewno możesz liczyć na to, że osłoni cię on przed nim własną kurtką. Jeśli powiesz mu, że jesteś głodna, potrafi jechać 30 km do najbliższej restauracji, byś mogła coś smacznego zjeść.

12. Chce ci zaimponować

Nieśmiały chłopak również robi wszystko, by zaimponować kobiecie. Na pewno musi w tym celu pokonać wiele swoich własnych barier, ale jeśli uważa, że warto to jest w stanie się naprawdę poświęcić.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Romans - co to właściwie jest? Zalety, wady i konsekwencje romansowania

13. Prosi o pomoc znajomych

Kolega twojego adoratora wypytuje cię o niego? Jest to znak, że jest wysłannikiem głównego zainteresowanego w celu wybadania twojego zdania na jego temat. Jeśli zaprosi cię on w jego imieniu na randkę, to mimo że wydaje ci się to śmieszne i nie dojrzałe – zgódź się! Być może poznasz dzięki temu wspaniałego faceta, który jest trochę nieśmiały.

14. Zmienia się

Nieśmiały facet, który chce okazać swoje zainteresowanie potrafi się naprawdę zmienić. Zrobi wszystko, by ci zaimponować i zyskać w twoich oczach.

niesmialy chlopak

15. Nie odpowiada wprost

Jeśli nieśmiały facet odpowiada ci półsłówkami to oznacza to, że sam nie wierzy w to, że z tobą rozmawia i nie do końca wie co powiedzieć.

Jak odróżnić nieśmiałość od braku zainteresowania?
Przede wszystkim zapoznaj się z kilkoma poniżej przedstawionymi wskazówkami, które pozwolą ci na zrozumienie tej różnicy. Otóż nieśmiały, jednak zainteresowany mężczyzna:

  • Na każdy kontakt z tobą reaguje z entuzjazmem
  • Waży swoje słowa
  • Okazuje ci troskę
  • Okazuje ci czułość
  • Jest tajemniczy
  • Wychodzi z inicjatywą

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *