mezczyna zastanawia sie

Czy związek ze starszą kobietą ma sens? Zalety i wady

Związki, w których jeden z partnerów jest starszy od drugiego wywołują wśród ludzi wiele kontrowersji, niestety dzięki temu często spotykają się oni z obraźliwymi komentarzami i brakiem zrozumienia. Bardzo często zdarza się, że duża różnica wieku między nimi nie jest akceptowana. Sytuacja zmienia się, gdy to kobieta jest młodsza od mężczyzny, takie sytuacje nikogo obecnie nie zaskakują. Należy jednak wiedzieć, że związek ze starszą kobietą ma wiele zalet, nie tylko w życiu intymnym, ale również w sytuacjach życiowych.

Dlaczego faceci szukają starszych partnerek?

Istnieje wiele powodów, dla których mężczyźni poszukują starszych partnerek. Wszystkie wydają im się na tyle atrakcyjne, by nie zwracać uwagi na rodzinę, przyjaciół i innych ludzi i angażować się w taki związek całym sobą. Co sprawia, że starsza partnerka jest dla niego tak atrakcyjna?

 • Starsza partnerka daje młodszemu mężczyźnie dużo wsparcia i ciepła
 • Jest ona bardziej wyrozumiała niż młodsze kobiety i daje mu poczucie stabilizacji
 • Starsza kobieta bardzo często imponuje młodemu mężczyźnie pewnością siebie
 • Jest ona bardziej wyrozumiała i tolerancyjna
 • Zwiększa ona jego atrakcyjność wśród rówieśników
 • Młodszy mężczyzna traktuje starszą partnerkę jako opiekunkę i przewodniczkę życiową
 • Starsza partnerka posiada pozycję zawodową oraz status społeczny
 • Jest ona niezależna finansowo, a co za tym idzie nie będzie musiał jej utrzymywać

Wielu mężczyzn wybiera partnerki o wiele starsze od siebie, ponieważ najzwyczajniej czują się bezpieczniej. Jest to dla nich pewnego rodzaju przedłużenie relacji z matką, która była dla nich kontrolująca i dominująca. Najczęściej to właśnie jedynacy szukają sobie starszej kobiety, ponieważ wychowywali się oni z dorosłymi osobami.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Cykl uczuciowy mężczyzny - jak przebiega miłość faceta?

Jakie są zalety i wady związku ze starszą kobietą?

Związek starszej kobiety z młodszym mężczyzną posiada wiele zalet, ale nie należy zapominać również o wadach. Wszystko zależy od osobowości partnerów oraz od ich podejścia w różnych kwestiach życiowych.

Zalety związku ze starszą kobietą:

 • Mogą rozmawiać ze starszymi partnerkami na ciekawsze tematy
 • Partnerzy, z dużą różnicą wieku i dopełniają się wzajemnie
 • Starsza kobieta nie tylko motywuje, ale również wspiera swojego młodszego partnera
 • Starsza partnerka potrafi wpłynąć na młodszego kochanka i nauczyć go życia
 • Starsza kobieta w związku potrafi dzielić się swoim doświadczeniem w strefie intymnej

Wady związku ze starszą kobietą:

 • Społeczeństwo ocenia takie relacje
 • Jest się tematem do plotek
 • Różni ich popęd seksualny
 • Posiadają inne potrzeby
 • Prowadzą inne życie
 • Różni ich pokolenie
 • Starsza kobieta może matkować młodszemu partnerowi

mezczyzna zastanawia sie

A co z seksem?

W każdym związku seks odgrywa bardzo ważną rolę dla każdego człowieka. Zazwyczaj dla młodszych partnerów seks ze starszą kobietą jest bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ panowie mogą uczyć się od niej. Dla starszej kobiety seks z młodszym partnerem jest pełen energii i namiętność. Dzięki niemu zyskuje ona pewność siebie i czuje się atrakcyjniejsza. Należy pamiętać, że seks ze starszym partnerem może spowodować również „niedopowiedzenia”, dlatego tak ważna jest rozmowa. Mogą posiadać oni nie tylko odmienny popęd seksualny, ale również inne potrzeby dotyczące bliskości.

Związek ze starszą kobietą – dlaczego warto to zrobić?

Mężczyźni wiążący się ze starszą kobietą powinni pamiętać, że ciężko jest ją zaspokoić, ponieważ zazwyczaj ta wie czego chce od życia i ma w nim większe doświadczenie. Oczywiście że łatwiej jest porozumieć się z rówieśniczką, która najprawdopodobniej jest kobietą niedoświadczoną tak jak partner. Starsza partnerka natomiast najczęściej imponuje młodszemu kochankowi nie tylko pewnością siebie, urokiem osobistym, ale również pozycją społeczną, która jest dużo wyższa niż jego, dzięki niej ma możliwość poznania starszych, mądrzejszych ludzi. Decydując się na związek ze starszą kobietą szukają oni stabilizacji, wsparcia oraz kogoś z kim będą mogli miło spędzić czas na ciekawych rozmowach, a nie tylko na paplaninie o głupotach.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak rozpoznać, kiedy facet szczerze kocha? 15 sygnałów

Starsza kobieta jest nie tylko bardziej ugodowa i potrafi iść na większą ilość kompromisów, ale również daje mu czemu mężczyźnie dużo delikatności, czułości i bliskości. Co najważniejsze dla partnera, w żaden sposób nie ogranicza go i nie robi scen zazdrości. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze jest tak, że starsza kobieta jest bardziej dojrzała niż mężczyzna, wszystko zależy od ich osobowości. Koniecznie należy wziąć pod uwagę również podejście do założenia rodziny, być może kobieta chce mieć dzieci, o których nie myśli jeszcze facet. Najlepszym rozwiązaniem jest szczera rozmowa, która pozwoli wyjaśnić wszystkie kwestie i rozwiać wątpliwości, dzięki niej dowiemy się czego oboje oczekujemy od życia.

zastanawiajcy sie mezczyzna

Starsza kobieta – czy związek z nią ma sens?

Jak już ustaliliśmy związek ze starszą kobietą ma wiele zalet, ale również kilka wad, z którymi należy się liczyć. Należy pamiętać, że reakcja otoczenia może nas niemiło zaskoczyć. Zarówno rodzina jak i przyjaciele obu stron mogą być niezadowoleni z takiego związku i robić wszystko by jak najszybciej się zakończył. Nie należy się tym jednak przejmować, ponieważ takie związki potrafią przetrwać przez naprawdę wiele lat. Konieczne jest samozaparcie i nastawienie się na wiele nie życzliwych komentarzy, tak by nie były one przyczyną rozpadu relacji ze starszą kobietą. Istnieją krzywdzące schematy, na przykład taki, że mężczyzna młodszy od swojej partnerki opiera się na seksie i względach finansowych.

Związek starszej kobiety z młodszym mężczyzną rzadko otrzymuje zrozumienie ze strony otoczenia. Wiążąc się ze starszą kobietą mężczyzna musi mieć świadomość plotek na ich temat i krzywych spojrzeń na ulicy. Powinien być pewny, że chce z nią być, zwłaszcza, gdy łączy ich prawdziwe uczucie. Absolutnie nie należy pozwolić rodzinie, przyjaciołom czy innym ludziom wtrącać się w związek i w niego ingerować. W innym przypadku niema on szans na przetrwanie, najzwyczajniej nie będziecie odporni na krzywdy z zewnątrz, co wpłynie na waszą niską samoocenę i zaczniecie mieć wątpliwości.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *