kobieta w rozowym swetrze

Dlaczego ex zawsze wracają? 12 powodów powrotów faceta

Związki nigdy nie należą do najłatwiejszych i konieczne jest włożenie w niego sporo pracy, by stał się idealny. Zwłaszcza na początku, gdy partnerzy się poznają dochodzi zgrzytów i kłótni, jest to tak zwane docieranie się. Nierzadko mężczyzna postanawia odejść od kobiety, mimo, że później żałuje tej decyzji. Według wielu badań naukowych mężczyźni, którzy odchodzą zawsze wracają. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego mężczyźni postanawiają wrócić do swoich byłych partnerek i co nimi kieruje podczas podejmowania takiej decyzji?

Ex facet – dlaczego zawsze wraca?

Zarówno mężczyźni jak i kobiety wiedzą, że związki potrafią być trudne, dochodzi między nimi do częstych kłótni, jest to całkiem normalne. Wiele par już na początku związku decyduje się na rozstanie, jednak to właśnie panowie najczęściej próbują wrócić do swoich partnerek. Dlaczego mężczyźni nie potrafią odpuścić i starają się za wszelką cenę wrócić do swoich ex?

Dzieje się tak, ponieważ uczucia mężczyzn przypominają sprężynkę. Oznacza to, że raz potrzebują czasu tylko dla siebie, tak zwanej wolnej przestrzeni i chcą pobyć sami, a innym razem dociera do nich, że nie mogą bez nich żyć. Niestety bardzo często zdarza się, że mężczyzna postanawia wrócić do poprzedniej relacji, tłumacząc się przy tym swoim charakterem i tym, że zbyt szybko podejmują pochopne decyzje. Tak naprawdę nawet oni nie potrafią wytłumaczyć powodu ich działania, w takich sytuacjach dno może leżeć głębiej niż zakładają.

ex chce wrocic

12 powodów, dlaczego ex-facet chcą wrócić

Kobiety uważają, że facet zawsze wraca i zaskakująco rzadko się mylą. Ich zachowanie może być spowodowane konkretnym powodem, ale czym tak naprawdę się kierują często nie wiedzą sami zainteresowani. Dlaczego decydują się na odejście od swojej partnerki? Istnieje kilka powodów, dla których ex zawsze wraca.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak odbudować związek po rozstaniu? Sposoby na udany powrót do partnera

1. Mężczyzna chce sprawdzić swoją partnerkę

Nie tylko mężczyźni podejmują takie działania, ponieważ kobiety również wystawiają swoich partnerów na tego typu próby, aby sprawdzić czy im na nich zależy. jeśli więc twój ex odchodzi, a po pewnym czasie postanawia wrócić to możesz być pewna, że to jeszcze nie koniec i będzie powtarzał ten schemat wielokrotnie.

2. Zrozumieli swój błąd

Często zdarza się, że rozstanie nastąpiło z błahego powodu, zwłaszcza jeśli kierują nim emocje, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Nie rzadziej mężczyźni po rozstaniu zaczynają żałować swojej decyzji i próbują za wszelką cenę naprawić tą relacje. Być może najzwyczajniej zrozumiał co stracił i chce to odzyskać?

3. Mężczyzna dba o kobietę

Bardzo często zdarza się, że facet wraca, ponieważ stwierdzi, że dba o twoje dobro. Gdy po rozstaniu piszę do ciebie i chcę wiedzieć czy wszystko u ciebie w porządku i czy jesteś szczęśliwa to takie działanie najprawdopodobniej doprowadzi do tego, że pojawi się na nowo w twoim życiu.

4. Gdy twój facet jest narcyzem

Każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że facet narcystyczny ma to do siebie, że zdobywa, prowadzi grę i znika. Jest to całkiem normalne zachowanie, jednak jego powroty zawsze oznaczają chaos w twoim życiu, o co gorsze cierpienie.

5. Mężczyzna chce definitywnego zakończenia związku

Jednym z powodów dla którego facet zawsze wraca jest zrozumienie swoich błędów i oczyszczenie swojego sumienia. Oznacza to, że chce definitywnie zakończyć ten związek, jednak wcześniej wraca do swojej partnerki, by uciszyć swoje sumienie i nie odchodzić z poczuciem krzywdy.

6. Facet szuka ukojenia

Ex zawsze wraca, gdy w jego życiu pojawiają się inne problemy, z którymi nie potrafi sobie do końca poradzić. W takiej sytuacji wraca on na bezpieczny tor, zwłaszcza gdy jego życie bez ciebie nie układa się tak jak wcześniej zaplanował. Najprawdopodobniej zatęsknił za tym co miał i wydaje mu się, że to właśnie ty byłaś jego ostoją.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak postępować z facetem żeby mu na Tobie zależało? 10 porad

7. Jest zazdrosny

Ex zawsze wraca, gdy zauważy, że kręcą się koło ciebie inni mężczyźni. To właśnie zazdrość powoduje, że postanawia do ciebie wrócić i jest w pełni zdeterminowany by to zrobić. Niestety zdarza się, że nie kierują nim prawdziwe uczucia jest to jednak strach o przegraną.

8. Gdy na mężczyznę naciskają bliscy

Zdarza się, że członkowie rodziny partnera lub jego znajomi naciskają na niego, by się z tobą pogodził. To właśnie otoczenie ma na niego największy wpływ i stara się mu przedstawić jego życie bez Twojej osoby. Oczywiście, gdy mężczyzna wraca w takiej sytuacji to nigdy nie kieruje nim miłość, lecz chce spełnić oczekiwania ludzi wokół.

9. Seks

Jest to jeden z najczęstszych powodów, dlaczego facet zawsze wraca do swoich byłych partnerek. Rzadko wiąże się to z jego szczerymi uczuciami, raczej jesteś dla niego jedyną opcją w danym momencie. Panowie bardzo często decydują się na powrót do byłej dziewczyny ze względu na seks, ponieważ nie tylko znają już swoje partnerki i potrafią spełnić jej oczekiwania, ale również w ten sposób mogą zaspokoić swoje potrzeby.

10. Wspomnienia

Kiedy ex zawsze wraca? Gdy w jego życiu powracają wspomnienia z waszego wspólnego życia. Może być to bodziec, który sprawia, że mężczyzna nie będzie potrafił związać się z nikim innym, ponieważ będzie rozpamiętywał wasze wspólne chwile.

11. Boi się samotności

Panowie, którzy wcześniej podjęli decyzję o rozstaniu postanawiają wrócić, ponieważ boją się samotności. Nie zawsze wszystko układa się po ich myśli, nie potrafią sobie znaleźć nowej partnerki, dlatego też postanawiają wrócić na byłe “śmieci “. Samotność ich najzwyczajniej przeraża.

12. Czerpał z tego związku profity

Gdy ex wraca to jednym z powodów jego decyzji mogą być profity, które otrzymywał będąc z tobą. Być może okaże się, że po rozstaniu nie ma gdzie mieszkać lub nie ma kto go utrzymać. W takiej sytuacji mężczyzna zrobi wszystko, by wrócić do swojej byłej partnerki i czerpać z niej dotychczasowe korzyści. Jeśli więc zauważysz, że mężczyzna, który chce do ciebie wrócić nie stara się o to by cię uszczęśliwić to najprawdopodobniej wcale mu na tobie nie zależy, a jego powrót nie jest spowodowany ani tęsknotą, ani miłością.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy mężczyzna myśli poważnie o kobiecie? 25 sygnałów, których nie da się przegapić!

Kiedy najczęściej ex-faceci chcą wrócić?

Bardzo często zdarza się tak, że facet zawsze wraca. Może potrwać to kilka dni, a nawet kilka miesięcy, jednak odezwą się, gdy zobaczą cię z innym mężczyzną i poczują zazdrość lub najzwyczajniej będą samotni. Skłoni ich to do starania się ponownie o twoje względy.

Być może zniknął nawet na kilka tygodni, jednak pewne czynniki sprawią, że zrozumie, że decyzja o rozstaniu była nietrafiona i zacznie za tobą tęsknić. Warto jest pamiętać, że mężczyźnie dotarcie do pewnych wniosków może zająć dużo więcej czasu niż kobietom, ponieważ one dojrzewają dużo wcześniej.

Oczywiście należy pamiętać, że każdy mężczyzna jest inny i może wrócić w każdej chwili. Badania naukowe wykazały, że statystycznie panowie potrzebują około miesiąca, zanim pojawią się, żeby wrócić do swojej byłej partnerki. Zanim podejmą takie kroki chcą wybadać sytuację, wypytują o nas naszą rodzinę lub znajomych, by sprawdzić, czy mają wolną drogę. Mogą również szukać bezsensownych pretekstów do kontaktu, który ma doprowadzić do waszego ponownego zejścia. Dzięki temu nie będą bać się, że podczas starań o twoje serce ośmieszą się lub zostaną odrzuceni.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *