mezczyzna pociesza dziewczyne

Jak pocieszyć dziewczynę? 20 sprawdzonych metod

Gorsze dni zdarzają się każdemu, zarówno mężczyznom jak i kobietom. Oczywiście Pani są bardziej wrażliwe i częściej stają się smutne, panowie natomiast w takich chwilach troją się dwoją, by je skutecznie pocieszyć. Jak rozweselić dziewczynę? Co zrobić, by poprawić jej humor? Przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na to jak pocieszyć dziewczynę.

Koniecznie pociesz dziewczynę!

Żaden kochający mężczyzn nie chce, by jego partnerka była smutna. Zaczynają zastanawiać się w jaki sposób mogą ją pocieszyć. Oczywiście niezależnie od powodu jej smutku powinien on być przy niej, przytulać ją i okazywać jej wsparcie, jednak czasem facet chce zrobić coś więcej, by na jej twarzy pojawił się uśmiech. Niestety często zdarza się, że mimo ich dobrych chęci to “pocieszanie” sprawia, że kobieta czuje się jeszcze gorzej. Dlatego tez należy wiedzieć jak pocieszyć dziewczynę, by przyniosło to oczekiwany efekt i by nie zasmucić jej jeszcze bardziej. Warto jest wiec wiedzieć w jaki sposób to zrobić, by ulżyć partnerce w cierpieniu. Przedstawiamy kilka sposobów dla osób szukających inspiracji.

facet pociesza placzaca dziewczyne

Jak pocieszyć dziewczynę? Wykorzystaj jedną z 20 metod!

Bardzo często zdarza się, że panowie nie wiedzą, jak pocieszyć dziewczynę, by stała się ona spokojniejsza i szczęśliwsza. Zaczynają zastanawiać się w jaki sposób mogą jej ulżyć i co wywoła szczery uśmiech na jej twarzy. Okazuje się to nie być tak trudne, jak się wcześniej wydaje. Zapoznaj się z 20 skutecznymi sposobami na to jak pocieszyć dziewczynę, która jest smutna.

1. Wysłuchaj jej!

Przede wszystkim pierwsza rzeczą, którą powinien zrobić pan zanim przystąpi do działania jest wysłuchanie parterki i ustalenie jaka jest przyczyna jej smutku. Powinna mieć ona możliwość wyżalenia się i wypłakania w jego ramie, jeśli tego właśnie potrzebuje. Poza tym, jeśli facet nie będzie znał przyczyny jej cierpienia, nie będzie w stanie jej skutecznie pocieszyć. Jak pocieszyć dziewczynę? Okazać jej jak najwięcej zainteresowania.

2. Wsparcie

Wsparcie jest podstawowym sposobem na to jak pocieszyć dziewczynę. Absolutnie nie należy jej lekceważyć, nawet jeśli powód jej smutku wydaje nam się błahy. Musi czuć twoje wsparcie i wiedzieć, że mimo wszystko może zawsze na ciebie liczyć i otrzyma pomoc, której potrzebuje.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Złamane serce - jak sobie z nim poradzić? Objawy i leczenie

3. Przytul ją

Smutna kobieta potrzebuje czułości. Jeśli wiec zauważysz, że jest smutna to najzwyczajniej ją przytul. Bliskość jest lekiem na wiele smutków i łez i na pewno ten sposób przyniesie jej ukojenie.

4. Ton twojego głosu

Jeśli uważasz, że to jakim tonem głosu do niej mówisz niema znaczenia to niestety jesteś w błędzie. Jeśli nie wiesz, jak pocieszyć dziewczynę to sposób w jaki z nią rozmawiasz ma bardzo duże znaczenie. Niech twój ton będzie łagodny i cichy.

5. Czułość

Nie tylko przytulenie jest skutecznym sposobem na to jak pocieszyć dziewczynę. Bliskość jest bardzo ważna, jednak okazanie jej czułości, gdy jest smutna może okazać się strzałem w dziesiątkę. Również buziaki w policzek czy czoło będą bardzo miłym gestem.

6. Daj jej przestrzeń

Gdy twoja partnerka jest smutna i nie chce rozmawiać i tłumaczyć jaki jest tego powód to nie naciskaj jej. Musisz dać jej przestrzeń do tego, by ochłonęła. Najzwyczajniej daj jej chwilę dla siebie i poczekaj aż będzie gotowa na to, by o tym mówić. Często zdarza się, że panie potrzebują po prostu pobyć w samotności.

7. Niech wie, że jest silna

Powtarzanie partnerce, która jest smutna, że jest silna i na pewno poradzi sobie z każda udręką, jest świetnym sposobem na to jak pocieszyć dziewczynę. Kobiety z reguły są silniejsze psychicznie niż mężczyźni i twoja dziewczyna na pewno o tym wie, jednak powinieneś jej o tym delikatnie przypomnieć.

8. Współczuj jej

Gdy twoja partnerka znalazła się w złej sytuacji i jej samopoczucie nie jest najlepsze to staraj się ją zrozumieć i okazać jej współczucie. Okaż jej tyle zrozumienia, ile potrzebuje.

9. Spraw, by zapomniała o zmartwieniach

Postaraj się zrobić wszystko, by twoja dziewczyna zapomniała choć na chwilę o swoich zmartwieniach. Nie wiesz, jak rozweselić dziewczynę? Przygotuj dla niej smaczną kolację i ciepłą, relaksującą kąpiel.

10. Rozśmiesz ją

Śmiech to zdrowie! Zrób więc wszystko, by wywołać uśmiech na twarzy twojej parterki. Musisz jednak zachować ostrożność, tak by twoje słowa nie uraziły jej lub nie przysporzyły jeszcze więcej powodów do smutku.

11. Nie bagatelizuj problemu

Jeśli nie wiesz, jak pocieszyć dziewczynę to pamiętaj, że absolutnie nie możesz bagatelizować problemu, który dla niej samej najprawdopodobniej jest duży. Mimo, że może wydawać ci się, że jest to drobnostka, dla niej samej tym nie jest. Bądź podczas rozmowy wyrozumiały, a zarazem taktowny. Jest to klucz do sukcesu!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  10 pomysłów na szaloną randkę, które nie zapomnisz!

12. Nie doradzaj jej

Pamiętaj, by pod żadnym pozorem nie doradzać dziewczynie co powinna w danej sytuacji zrobić. Zwłaszcza jeśli o taką rade nie jesteś proszony. Poza tym puste słowa niewiele dla niej znaczą, najlepiej zrobisz okazując jej zarówno wsparcie jak i bliskość.

13. Zapytaj, czy możesz jej pomóc

Czasem lepiej jest zapytać wprost dziewczyny o to, czy istnieje sposób, by jej pomóc. Nie musisz przecież domyślać się tego, czego być może ona od ciebie oczekuje.

14. Nie myśl o sobie

Jeśli nie wiesz, jak pocieszyć dziewczynę, aby przyniosło to oczekiwany efekt to przede wszystkim zapomnij na chwilę o sobie. Gdy twoja partnerka jest smutna nie właściwe jest porównywanie jej do siebie i mówienie, jakbyś zrobił to ty. W ciężkiej dla niej chwili twoja osoba nie jest najważniejsza.

15. Niech wyrzuci z siebie negatywne emocje

Jeśli twoja partnerka chce wylać morze łez, oczywiście pozwól jej na to. Najważniejsze jest, by potrafiła pozbyć się wszystkich negatywnych emocji, sposób na to nie jest istotny. Powinieneś docenić to, że z tobą rozmawia i że się przed tobą otworzyła.

16. Udziel jej wskazówek

Oczywiście absolutnie, jak już wcześniej wspomnieliśmy nie powinieneś jej doradzać w żadnej kwestii, chyba, że zostaniesz o to poproszony. Możesz natomiast w subtelny sposób podsunąć jej kilka skutecznych “wskazówek”, które ułatwią jej pogodzić się z sytuacją i spojrzeć na nią chłodnym okiem.

17. Niech poczuje się komfortowo

Jak pocieszyć dziewczynę? Przede wszystkim zadbaj o jej komfort, zwłaszcza psychiczny, gdy twoja partnerka jest smutna spędźcie te trudne chwile we dwoje. To nie jest dobry moment na przyjmowanie gości.

18. Bądź dla niej oparciem

Dziewczyna musi odczuć, że ma w tobie oparcie, dlatego to właśnie twoje nastawienie w tej sytuacji musi być “twarde”. Troszcz się o nią, rozmawiaj z nią, okazuj jej bliskość, niech wie, że nie jest w tej sytuacji sama i że zawsze może na ciebie liczyć.

19. Daj jej czas

Nie zawsze mimo starań udaje nam się pocieszyć dziewczynę od razu. Może ona potrzebować więcej czasu na uporanie się ze smutkiem. Należy dać jej więc tyle czasu, ile na to potrzebuje. Możesz natomiast wyręczać ją w codziennych obowiązkach, tak by miała czas tylko dla siebie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak znaleźć chłopaka? 15 porad dla kobiet

20. Bądź cierpliwy

Cierpliwość jest najważniejszą cechą, którą musisz się wykazać. Jeśli nie wiesz, jak rozweselić dziewczynę, a wszystkie sposoby zawodzą to absolutnie się nie poddawaj! Bądź cierpliwy!

facet pociesza smutna dziewczyne

Co można powiedzieć, żeby pocieszyć dziewczynę?

Najczęściej chcąc pocieszyć drugiego człowieka mówimy: ”wszystko będzie dobrze”, “to minie”, nie przejmuj się”. Są to teksty stare jak świat niekoniecznie do dziewczyny “przemawiają”, zwłaszcza, gdy ogrania ją duży smutek. Lepiej jest skorzystać z tekstów na pocieszenie jej, które mają dla niej jakieś znaczenie, na przykład:

  • Powiedz, czemu jesteś smutna, chcę ci pomóc”
  • Jestem zawsze przy tobie, pamiętaj o tym”
  • Możesz na mnie zawsze liczyć”
  • Jestem przy tobie, przejdziemy przez to razem”

Pamiętaj, że dla smutnej dziewczyny najważniejsza jest twoja obecność i to, że trzymasz ją za rękę. To będzie najskuteczniejszy sposób na to, by ją pocieszyć.

Dziewczyna płacze i jest smutna – jak ją pocieszyć?

Jak pocieszyć dziewczynę, gdy ogarnia ją całkowity smutek? Przede wszystkim bądź obok. Postaraj się w delikatny sposób dowiedzieć, jaki jest powód jej złego samopoczucia i zapytaj otwarcie, czy możesz zrobić coś, by jej pomóc. Najważniejsza jest rozmowa, ponieważ to dzięki niej będziecie w stanie wyjść z całej sytuacji obronną ręką.

Jeśli twoja partnerka płacze to pamiętaj, że właśnie w taki sposób radzi sobie ze smutkiem i ogarniającymi ją emocjami. Daj jej czas, by mogła ochłonąć i wyrzucić z siebie to co czuje. Jeśli nie wiesz, jak pocieszyć dziewczynę, która płacze to najzwyczajniej zaproś ją na obiad, na kolację, zorganizuj jej wyjście do SPA lub do kina. Postaw na swoją kreatywność!

facet pociesza kobiete

Jak pocieszyć dziewczynę? Na żywo czy przez SMS?

Najlepiej jest pocieszać dziewczynę osobiście. Dzięki temu można okazać jej nie tylko wsparcie, ale również bliskość. Jeśli natomiast dzieli was duża odległość i jest to niemożliwe to niestety jesteś zmuszony, by robić to za pomocą wiadomości.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *