milosc kobiety do mezczyzny

Objawy zakochania – 20 oznak miłości, których nie przegapisz!

Uczucie zakochania jest dla wielu osób wielkim zaskoczeniem, ponieważ nie spodziewamy się tego jak szybko się pojawia. Skąd wiemy, że jest to zakochanie, a nie zwykłe zauroczenie? Należy pamiętać, że zakochanie jest pierwszym krokiem prowadzącym do prawdziwej miłości, zauroczenie natomiast najczęściej związane jest ze strefą seksualną i szybko mija. Jakie są najczęstsze oznaki zakochania?

20 najczęstszych oznak miłości

Czy to już miłość czy jeszcze zakochanie? Wiele osób zadaje sobie te pytanie, nie wiedząc, kiedy zauroczenie staje się zakochaniem, a kiedy zakochanie prawdziwą miłością. Przedstawiamy kilka objawów zakochania, które świadczą o tym, że to uczucie dopadło właśnie nas.

1. Myślenie o drugiej osobie

Jest to najczęstszy objaw zakochania, ponieważ myślimy o drugiej osobie aż przez 85% naszego czasu. Nie potrafimy myśleć o niczym innym i z czasem dochodzimy do wniosku, że partner stał się naszą obsesją.

2. Dbanie o siebie

Kiedy wiadomo, że jesteśmy zakochani? Najczęściej wtedy, gdy zaczynamy o siebie przesadnie dbać. Jeśli zauważysz u siebie takie symptomy jak mocniejszy makijaż czy zmiana w ubiorze, zmiana wartości lub przyzwyczajeń to wiedz, że kieruje tobą prawdziwe zakochanie. Najprawdopodobniej na siłę starasz się zwrócić uwagę partnera i robisz wszystko by był tobą zainteresowany.

3. Rozkojarzenie w codziennym życiu

Gdy zauważysz, że trudno jest ci się na czymś skupić i jesteś całkowicie rozkojarzony to pewne jest, że jesteś po prostu zakochany. Wiele osób z naszego otoczenia potrafi zauważyć takie zachowanie i odpowiednio je zinterpretować.

zakochana para

4. Wzmożona energia

W osoby zakochane bardzo często wstępuje niecodzienna energia. Robią one rzeczy, których nigdy nie robiły i na które nigdy nie miały ochoty. Nie potrafią usiedzieć w miejscu, a poza tym czują się silniejsze i odważniejsze.

5. Zmienne nastroje

Osoby, które są zakochane bardzo często poddawane są prawdziwej huśtawce nastrojów. W pewnym momencie sobą bardzo szczęśliwe a za chwilę czują niepokój i strach. Zakochanie wiąże się również z nieprzespanymi nocami, zmęczeniem, brakiem apetytu i wzmożoną euforią.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Seks z przyjacielem - czy taki romans to dobry pomysł?

6. Zalety partnera – idealizowanie go

Gdy jesteśmy zakochani skupiamy się tylko i wyłącznie na zaletach naszego partnera, które dotyczą nie tylko wyglądu, ale również cech charakteru. Nie zauważamy tego, jakie posiada wady, nawet jeśli ktoś z otoczenia nam o nich mówi.

7. Gesty

Nie tylko nasza głowa, ale również ciało dają nam znaki, że jesteśmy zakochani. Zazwyczaj są to małe gesty, jednak wpływają one na to co czujemy. Są to na przykład zabawa włosami, przegryzanie wargi lub nie krzyżowanie rąk.

8. Spojrzenie

To właśnie oczy potrafią powiedzieć więcej niż nie jedno słowo. Osoby, które są w sobie zakochane bardzo często przyglądają się sobie, a w momencie, gdy ich spojrzenie się ze sobą spotka peszą się.

9. Dotyk

On również może świadczyć o tym, że jesteśmy zakochani. Szukamy okazji, by dotknąć partnera, którym jesteśmy zainteresowani. Mogą być to zachowania spontaniczne lub wcześniej zaplanowane.

10. Uśmiech

Najczęściej świadczy on o tym, że jesteśmy rozbawieni. W sytuacji, gdy jesteśmy zakochani wykorzystujemy go, aby dać do zrozumienia partnerowi, że jesteśmy nim zainteresowani.

11. Pocałunek

Buziak na powitanie i na pożegnanie jest to znaku tego, że szukamy bliskości z partnerem. Jest to jeden z objawów zakochania i za jego pomocą możemy okazać mu swoje uczucia.

12. Zabawa włosami

Drobny gest świadczy o tym, że jesteśmy zakochani i chcemy zrobić wszystko, by nasz partner wiedział, że jesteśmy nim zainteresowani. Nie tylko Panie potrafią bawić się swoimi włosami podczas spotkania, ale również panowie przeczesują kosmyki swoich włosów palcami. Robią to zazwyczaj osoby, które są nieśmiałe, jednak takie gesty przekonują nas o tym, że coś nas łączy, działamy na siebie a relacja może się rozwinąć.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Objawy chorobliwej zazdrości faceta - 15 najczęstszych sygnałów

przytulona para

13. Ustawienie stóp

Niewiele osób wie, że sposób w jaki układamy stopy są oznaką nie tylko zainteresowania, ale również zakochania. Jeśli kierujemy je w stronę naszego partnera to oznacza to, że jesteśmy na nim skupieni.

14. Postawa ciała

Jeśli w żaden sposób nasz partner nie próbuje zasłonić swojej klatki piersiowej, czyli na przykład nie krzyżuje rąk to daje nam w ten sposób do zrozumienia, że podobamy mu się i liczy na rozwój tej relacji.

15. Brak kontroli nad emocjami

Osoba zakochana bardzo często nie potrafi pohamować w żaden sposób swoich emocji. Dzieje się tak ponieważ jej uczucia są mimowolne i niekontrolowane, a jej ciałem podczas spotkania włada spontaniczność.

16. Zazdrość

Gdy zależy nam na partnerze to stajemy się po prostu zazdrośni. Przeszkadza nam, gdy rozmawia on z osobą o tej samej płci, uśmiecha się do niej, a nawet to, że patrzy na nią. Zazdrość zmienia się w zaborczość, a to potrafi zepsuć każdą relacje na początkowym etapie.

17. Przyspieszone bicie serca

Gdy jesteśmy zakochani i spotykamy się ze swoim partnerem to możemy zauważyć, że nasze serce bije dużo szybciej i nie potrafimy tego kontrolować.

18. Pożądanie seksualne

Gdy partner nam się podoba i czujemy do niego pociąg fizyczny to bardzo często nie potrafimy kontrolować swoich myśli. Zaczynamy wyobrażać sobie pocałunki, przytulenie i wspólny seks. Ciekawe jest to, że nie potrafimy kontrolować takich myśli, ponieważ przychodzą one samoistnie.

19. Gadatliwość

Gdy partner nam się podoba, a nawet wręcz jesteśmy w nim zakochani to nasze usta zaczynają wymawiać różne słowa, nad którymi nie mamy kontroli. Najzwyczajniej buzia nam się nie zamyka. Stajemy się bardzo gadatliwi i zdarza nam się mówić bez sensu. Robimy wszystko, by uniknąć ciszy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Dlaczego ex zawsze wracają? 12 powodów powrotów faceta

20. Pocimy się

Podczas spotkania z osobą, która nam się podoba i na której nam zależy bardzo często zaczynamy się pocić. Nie potrafimy nad tym zapanować, pocą nam się nie tylko ręce, ale również klatka piersiowa, twarz i stopy.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

Zobacz wszystkie posty Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *