przyjaciele w lozku

Seks z przyjacielem – czy taki romans to dobry pomysł?

Czy seks z przyjacielem to dobry pomysł? Czy taka relacja może się udać, czy już z góry skazana jest na porażkę? Czy warto podjąć takie ryzyko i pójść z przyjacielem do łóżka? Czy istnieją z takiego układu korzyści, a może tylko zagrożenia? Warto jest sprawdzić co na ten temat twierdzą eksperci i wziąć sobie ich rady do serca.

Seks z przyjacielem – zastanów się zanim to zrobisz

Gdy mamy problemy w pracy, w związku, mamy złamane serce po rozstaniu lub są to inne rozterki życiowe to zawsze możemy liczyć na wsparcie i pomoc naszego przyjaciela, który jest przy nas na dobre i złe o każdej porze dnia i nocy. To właśnie przy nim czujemy się swobodnie, rozumiemy się bez słów i najprawdopodobniej zna on nasze tajemnice oraz wie o nas wszystko. Wiele osób uważa, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie istnieje, jednak jest to dość popularne.

Seks z kumplem wiąże się z różnymi konsekwencjami, zależnie od tego w jaki sposób obie strony podchodzą do takiego układu. Niektóre z nich potrafią oddzielić seks od uczuć, jednak zdarza się to tak naprawdę bardzo rzadko. Zanim podejmiemy taką decyzję należy zastanowić się czy warto, jeśli się na to zdecydujesz to już na początku wyznacz pewne granice, które pozwolą wam po zbliżeniu zachować się naturalnie.

bliscy przyjaciele w lozku

Seks z kumplem – jakie są jego zalety?

Wszyscy wiedzą, że między przyjaciółmi istnieje wyjątkowa więź. Są oni ze sobą bardzo blisko, tak więc buziaki w policzek czy przytulanie przyjaciela nikogo nie dziwi. Sex z kolegą może być niebezpieczny i zmienić relację bezpowrotnie, jednak posiada również wiele zalet:

 • Znacie się bardzo dobrze
 • Nie ma między wami wstydu
 • Rozmawiacie ze sobą o wszystkim szczerze
 • Możesz mu zaufać
 • Będziesz pewna, że dochowa tajemnicy
 • Będziesz mogła rozładować napięcie seksualne
 • Jeśli wcześniej nie pojawiła się między nami chemia to nie istnieje ryzyko, że pojawi się właśnie po seksie
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Friends with Benefits - co to znaczy? Zasady, zalety i wady

Wielu ekspertów, którzy przeprowadzali badania na ten temat uważa, że przyjacielski seks zwiększy u kobiet nie tylko pewność siebie, ale również poczucie własnej atrakcyjności. Dodatkowo plusem takiej relacji jest wolność, ponieważ nie tworzą oni związku, lecz tylko zaspokajają swoje potrzeby seksualne. Co jeszcze wpływa za tym, że seks z przyjacielem może być dobrym pomysłem? Choćby to, że znacie się już wiele lat, wiecie o sobie wszystko i ufacie sobie. Nie musisz więc martwić się o to, że twój przyjaciel jest na coś chory czy chce mieć dzieci. Pamiętaj jednak, że konieczne jest zabezpieczenie się na przykład prezerwatywą.

Seks z przyjacielem – jakie są konsekwencje?

Seks z przyjacielem daje nam nie tylko wiele przyjemności, ale należy również pamiętać, że może on spowodować zmiany w dotychczasowej relacji. I bardzo często zdarza się, że przyjaciel zaczyna darzyć na głębszym uczuciem, którego mnie odwzajemniamy. Sex z kumplem może spowodować kilka różnych scenariuszy:

 • Oboje zaczniecie darzyć się głębszym uczuciem i będziecie chcieli stworzyć prawdziwy związek
 • Seks z przyjacielem może skończyć się całkowitym zakończeniem znajomości
 • Może pojawić się między wami zazdrość, zaborczość
 • Możecie być rozczarowani zbliżeniem
 • Utrudni wam codzienne życie, zwłaszcza jeśli razem mieszkacie
 • Wasza komunikatywność i relacja ulegną pogorszeniu

Skutków seksu z przyjacielem, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych może być naprawdę wiele. Warto jest wziąć wszystkie pod uwagę i porozmawiać szczerze z przyjacielem, pamiętaj, że wasza relacja jest wyjątkowa i szkoda byłoby ją stracić.

Należy pamiętać, że układ dotyczący seksu z przyjacielem nie należy do najłatwiejszych. To właśnie my kobiety mamy tendencję do szybszego zauroczenia i zakochiwania się. Jest więc to dla nas większe ryzyko niż dla mężczyzny.

seks z kumplem

Seks z przyjacielem z ryzyko utraty przyjaźni

Jest to bardzo trafione pytanie, które dotyczy każdej relacji przyjacielskiej, która zastanawia się nad seksem. Nie da się jednak odpowiedzieć na nie jednoznacznie, ponieważ należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Przede wszystkim należy szczerze porozmawiać ze swoim przyjacielem, na pewno żadne z was nie chce, by seks zmienił cokolwiek w waszej dotychczasowej silnej relacji. Jeśli ty lub twój przyjaciel macie jakieś wątpliwości to automatycznie porzućcie ten pomysł.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Objawy chorobliwej zazdrości faceta - 15 najczęstszych sygnałów

Oczywiste jest, że znalezienie przyjaciela jest o wiele trudniejsze niż znalezienie chłopaka, poza tym nawet jeśli nam się to uda to na zaufanie będzie trzeba pracować kilka lat. Istnieje ryzyko, że po wspólnym seksie wasza relacja się całkowicie zmieni, a co gorsza nie będziecie potrafili rozmawiać ze sobą jak dawniej. A co, jeśli zacznie łączyć was już tylko seks? W takim wypadku mimo spotkań i spędzanego razem czasu utracisz przyjaciela na zawsze.

Przyjacielski seks może być obustronną przyjemnością, ale tylko pod warunkiem, że wcześniej ustalicie pewne zasady i będziecie się ich trzymać. Warto jest wcześniej dokładnie przedyskutować ten temat i podjąć wspólną decyzję, tak by przyjaciel nie poczuł się do tego zmuszony. Nie należy na niego naciskać oraz przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *