skomplementowany facet

Jakie komplementy lubią mężczyźni? 15 przykładów

Uważa się, że komplementować należy kobiety. Jednak zależy wziąć pod uwagę to, że również panowie ich potrzebują. Podnoszą one ich poczucie własnej wartości, wpływają na pewność siebie i sprawiają, że czują się oni lepiej. Jakie komplementy dla mężczyzn będą strzałem w dziesiątkę? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jakie komplementy kochają faceci?

Każde komplementy niezależnie od tego czy dotyczą wyglądu, charakteru czy też dokonań mają magiczną moc i potrafią podnieść wartość człowieka. Są to miłe słowa, dzięki którym jesteśmy w stanie zyskać lepszy nastrój, podnieść naszą samoocenę, pewność siebie lub najzwyczajniej nas dowartościowują. Bardzo ważne jest by używać ich wobec mężczyzny, ponieważ na pewno nie tylko poprawią mu humor, ale również pomogą nam zdobyć jego serce.

Jakie powinny być komplementy dla mężczyzn? Przede wszystkim szczere i wypowiadane zależnie od okoliczności. Możesz zwrócić uwagę na to jak ekstrakcyjnie wygląda, na jego umiejętności, osobowość i charakter.

Poszukując dobrej okazji do komplementowania mężczyzny, możemy wziąć pod uwagę kilka dobrych rad na ten temat. Jakie tematy do komplementowania chłopaka będą trafione w punkt?

 • Okazywanie ci pomocy
 • Spojrzenie innych kobiet
 • Jego ciało i forma
 • Jego humor
 • Jego smak
 • Jego umiejętności łóżkowe
 • Jego ambicje
 • Jego marzenia
 • Jego osiągnięcia
 • Jego zainteresowania
 • Odwaga
 • Maniery
 • Praca
 • Męskość
 • Inteligencja
 • Siła
 • Zasady i moralność
 • Ubiór
 • Chwalenie
 • Głos
 • Hobby

Każda okazja do skomplementowania chłopaka jest dobra. Najważniejsze jest, by był on trafiony, zgodny z okazją i płynął prosto z serca. Jeśli natomiast dasz się ponieść fantazji i będziesz chciała “rzucić” tekstem, który nie do końca będzie prawdziwy, mężczyzna na pewno to wyczuje.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co mówi spojrzenie mężczyzny? Rodzaje spojrzeń w oczy

zadowolony facet

Jak komplementować młodego chłopaka? 7 przykładów

Nikt tak nie docenia komplementów jak młodzi mężczyźni. Nie tylko działa to na ich ego, ale również sprawia, że są oni bardziej pewni siebie. Jeśli więc jest on bardzo przystojny możesz skomplementować jego wygląd, natomiast gdy posiada wyjątkowe umiejętności również „zahacz” o ten temat. Gotowymi komplementami dla młodego chłopaka są między innymi:

 1. Cieszę się, że mogę na ciebie liczyć
 2. Podoba mi się twoja nowa fryzura
 3. Jesteś bardzo dobrym chłopakiem
 4. Imponujesz mi
 5. Świetnie sobie z tym poradziłeś
 6. Cieszę się, że miałeś tyle cierpliwości będzie tego nauczyć
 7. Sprawiasz, że czuje się bezpiecznie

Są to uniwersalne komplementy dla każdego chłopaka, zarówno tego młodego jak i starszego. Jedno jest pewne, na pewno wywoła on uśmiech na jego twarzy i poczuje się on bardziej męski i doceniony. Każde komplementy dla chłopaka na pewno będą strzelam w dziesiątkę!

Komplementy dla dorosłego mężczyznę – co zadziała? 7 pomysłów

Oczywiste jest, że w inny sposób komplementujemy dojrzałego mężczyznę, a w inny młodego chłopaka. Te słowa uznania, które kierujemy do pierwszej grupy mężczyzn są zazwyczaj konkretne i wyrafinowane. Przykładowe komplementy dla mężczyzn to na przykład:

 1. Lubię twoje silne ramiona
 2. Jesteś bardzo dobrym kochankiem
 3. Sprawiasz, że jestem szczęśliwa
 4. Ufam ci
 5. Potrafisz wszystko naprawić
 6. Jesteś bardzo męski
 7. Świetnie wyglądasz w tym garniturze

Oczywiście możesz pozwolić sobie na komplementy z nutką flirtu, jeśli mężczyzna jest twoim partnerem. Pochwal jego głos, fryzurę, osiągnięcia, zainteresowania oraz sposób bycia. Możesz powiedzieć mu za co go podziwiasz, będzie miał pewność, że jest dla ciebie bardzo atrakcyjny i że go doceniasz. Gdy spędza długie godziny na siłowni, a ty pochwalisz jego sylwetkę to na pewno “urośnie w piórka” i szczęśliwy, że zauważyłaś, choćby najmniejszą zmianę w jego wyglądzie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Mąż nie chce się kochać z Tobą kochać? 15 najczęstszych przyczyn

facet dostal komplement

Jak dobrze skomplementować kolegę? 6 przykładów

Oczywiście w inny sposób komplementujemy mężczyznę, z którym jesteśmy w związku a jeszcze inaczej kolegę, braci, kuzynów lub kolegów z pracy. Komplementy dla mężczyzn to nie tylko te skierowane do chłopaka, z którym jesteśmy w związku, ale również do tych, którzy są w naszym otoczeniu. Pamiętaj, że miłe słowa skierowane do nich na pewno sprawią im dużo przyjemności. Jakich komplementów używać w przypadku dobrego kolegi? Przede wszystkim unikaj tematu wyglądu fizycznego, ponieważ są one najzwyczajniej niestosowne. Przedstawiamy gotowe komplementy dla faceta, który jest twoim kolegą:

 1. Zawsze potrafisz mnie rozbawić
 2. Twoje rady są nieocenione
 3. Jesteś prawdziwym dżentelmenem
 4. Jesteś świetnym kierowcą
 5. Bardzo dobrze mi się z tobą pracuje
 6. Zawsze mogę na ciebie liczyć

Są to gotowe komplementy dla faceta, nie tylko dla kolegi, ponieważ możesz wykorzystać je również na początku swojego związku. Wypowiadając miłe słowa w kierunku chłopaka na pewno okażesz mu wsparcie, będzie czuł się doceniony i po prostu zrobi mu się miło.

Bardzo często mamy możliwość skomplementowania mężczyzny w sposób naprawdę indywidualny. Jeśli posiada on w sobie coś naprawdę wyjątkowego, czego nie posiada nikt inny to jest to świetny sposób na wyszukaną pochwałę, która na pewno zostanie doceniona. Niech poczuje, że jego “inność” jest wyjątkowa!

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *