para w gorach

Kiedy i czy warto walczyć o miłość? 30 sygnałów świadczących za i przeciw

Miłość dwojga osób potrafi być bardzo skomplikowana. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, tak jak byśmy tego chcieli. W takiej sytuacji zaczynamy zastanawiać się, czy faktycznie ten związek ma sens i czy warto, jest nadal o niego walczyć. Poniżej przedstawiamy 15 sygnałów zarówno za, jak i przeciw dzięki którym będziemy w stanie podjąć odpowiednią decyzję. 

Czy warto walczyć o miłość?

Wiele par zastanawia się, czy warto walczyć o miłość, zwłaszcza jeśli pojawiają się w związku problemy. Jak się dłużej nad tym zastanowić, to niestety nie ma na to jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jaką relację tworzymy i w czym leży problem. Nie zawsze walka o miłość jest możliwa i ma sens, zwłaszcza jeśli pojawiają się na naszej drodze zachowania i rzeczy niewybaczalne. Przede wszystkim, aby odbudować relację, musi chcieć tego obydwoje partnerów. W innym razie niestety nie będzie to możliwe. Nie zawsze jest to jednak możliwe, czasem, gdy na przykład pojawi się przemoc psychiczna lub fizyczna, przejście nad tym do normalności nie jest możliwe. W takiej sytuacji niezależnie od tego, czy są w związku dzieci, czy też ich nie ma, nie ma sensu być nadal razem. Brak zaufania, strach i lęk nie pozwolą dłużej tworzyć tego, co było przedtem.

15 sygnałów, które świadczą, że warto walczyć o miłość

Mimo że uważa się, że prawdziwe uczucie jest w stanie przezwyciężyć najcięższe momenty, to niestety nie zawsze się to sprawdza. Aby podjąć decyzję, czy chcemy dać tej miłości drugą szansę, należy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw i zastanowić się, czy warto walczyć o miłość. Kiedy warto walczyć o miłość?

1. Gdy nadal kochamy

Jest to jeden z podstawowych powodów, dla których należy walczyć o miłość. Należy jednak pamiętać, że aby się to udało, to obie strony muszą chcieć tego tak samo bardzo. Walka o związek polega na wielu ustępstwach, kompromisach, cierpliwości, zrozumieniu i wyrzeczeniach. Bez tych rzeczy jest to najzwyczajniej niemożliwe.

2. Macie plany na wspólną przyszłość

Jeśli w waszym związku pojawia się kryzys i zaczynacie zastanawiać się, czy warto walczyć o miłość, to musicie odpowiedzieć obie na jedno podstawowe pytanie: Czy widzicie się w związku z kimś innym? Warto jest również zastanowić się, czy faktycznie będziesz w stanie żyć bez swojego partnera i czy przyszłość bez niego będzie taka, jakiej oczekujemy. Być może okaże się, że nie wyobrażamy sobie życia bez niego.

3. Uśmiechasz się na jego widok

Jest to jeden z sygnałów świadczących o tym, że warto walczyć o miłość. Jeśli więc na widok partnera lub na myśl o wspólnych wspomnieniach uśmiechasz się, to oznacza, że nadal jesteście dla siebie bardzo bliscy i nie poróżniło was nic ważnego.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak rozmawiać z mężem, który nie chce ze mną rozmawiać? 15 sposobów

4. Zawsze możesz na niego liczyć

Bardzo często zdarza się, że nawet gdy zastanawiamy się, czy warto walczyć o miłość, to nadal możemy w każdej sytuacji liczyć na naszą drugą połówkę. Oznacza to, że nigdy nie odmawia nam pomocy, będąc zawsze obok nas w razie, gdybyśmy go potrzebowali. W takiej sytuacji nasze wahanie dotyczące tego, czy jest szansa na odbudowanie związku, jest najzwyczajniej nieuzasadnione.

5. Żałujemy własnych błędów

Oczywiste jest, że każda miłość potrafi skomplikować nasze dotychczasowe życie. Warto pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi i możemy popełniać błędy, zarówno te błahe, jak i poważniejsze. Należy jednak zastanowić się, czy szczerze ich żałujemy. Jeśli tak, to jest to znak, że warto ratować tę miłość.

6. Parter nadal jest dla nas ważny

Bardzo często zdarza się, że mimo rozstania zauważamy, że nasz parter jest dla nas nadal ważny. Chcemy wiedzieć co u niego, gdzie chodzi i z kim się spotyka. W takiej sytuacji masz pewność, że uczucie to nie wygasło. Nie zastanawiaj się więc, czy warto ratować tę miłość i staraj się wszystko naprawić.

7. Wszyscy uważają, że jesteście dla siebie stworzeni

Oczywiście nie możesz być z kimś, tylko dlatego, że wszyscy w waszym otoczeniu powtarzają ci ciągle, jak bardzo ładną parą jesteście. Jeśli jednak wasi znajomi i rodzina przytaczają ci wiele argumentów świadczących o tym, że jesteście zgraną parą, która bardzo dobrze się rozumie i ma wspólne cele życiowe, to na pewno coś w tym jest.

8. Chcecie być razem mimo rozstania

Miłość potrafi być skomplikowana, dlatego też ważne jest stałe jej pielęgnowanie. Jeśli to nie wystarczyło i rozstaliście się w przyjacielskiej relacji, to może zdarzyć się, że za sobą zatęsknicie. Nie od dziś wiadomo, że doceniamy dopiero wtedy, gdy coś stracimy. W związku jest tak samo. Jeśli więc nie potraficie po rozstaniu do końca zerwać kontaktów, to jest to sygnał, ze warto walczyć o miłość.

9. Serce i rozum

Miłość to nieustająca walka serca z rozumem. Mimo że ten drugi ciągle podpowiada nam, że ten związek nie ma szans na przetrwanie, to uczucie jest bardzo silne i wygrywa serce. W takiej sytuacji jest to sygnał dla nas, że bardzo kochamy naszego partnera i mimo przeciwności losu nie jesteśmy w stanie z tego uczucia zrezygnować.

10. Obopólne zaangażowanie

Aby ratować miłość i związek, który was łączy oboje musicie być pewni, że tego chcecie. Jeśli natomiast jeden z parterów staje na głowie, by ratować to uczucie, a drugi nie jest pewien, czego do końca chce, to niestety najprawdopodobniej się to nie uda.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak rozpoznać kryptogeja? 10 sygnałów, które o tym świadczą

11. Nie potraficie o sobie zapomnieć

To podstawowy sygnał świadczący o tym, że rozstanie było zbyt pochopną decyzją i warto ratować miłość. Postarajcie się ze sobą szczerze porozmawiać i wyznać sobie co naprawdę czujecie. Dopiero wtedy uda wam się naprawić to, co wydawałoby się zepsute, zostało bezpowrotnie.

12. Jesteś przy parterze szczęśliwa

W sytuacji, gdy po rozstaniu okazuje się, że nie potrafić szczerze się uśmiechać i być sobą, to wiedz, że należy ratować ten związek, ponieważ twoje życie bez partnera nie będzie już takie samo. Nawet nowy związek nie będzie w stanie sprawić, że zapomnisz o byłym partnerze.

13. Chcesz wiedzieć co u niego

Bardzo często zdarza się, że mimo rozstania nadal chcemy wiedzieć co słychać u naszego byłego partnera. Chcemy znać jego każdy krok, wiedzieć z kim i gdzie się spotyka i całkiem przypadkiem pojawiamy się w tym samym miejscu. Oznacza to, że twoje serce nie potrafi zapomnieć o byłej miłości i nadal go kochasz.

14. Potrzeba bliskości

Jeśli tęsknisz za bliskością ze strony swojego partnera i przypominasz sobie to, jak czułaś się, gdy cię przytulał, to znak, że powinnaś starać się o ratowanie tej miłości, ponieważ z twojej strony ona nie wygasała

15. Tęsknota

Tęsknisz za swoim parterem? Za wspólnymi rozmowami, bliskością i spędzonym razem czasem? To sygnał, że koniecznie powinnaś walczyć o miłość i nie odpuszczać. Pamiętaj jednak, by porozmawiać z partnerem szczerze, aby upewnić się, że on również za tobą tęskni.

para na spacerze

15 sygnałów, które świadczą, że NIE warto walczyć o miłość

Nie zawsze jest sens, by walczyć o miłość. kiedy więc lepiej jest odpuścić?

1. Nie jesteście razem szczęśliwi

Jest to jeden z powodów, który świadczy o tym, że ratowanie tego związku nie ma dalszego sensu.

2. Unikacie się

Gdy zaczynacie się wzajemnie unikać, to niestety oznacza to, że jesteście sobą zmęczeni. W takiej sytuacji niestety ratowanie miłości nie ma dalszego sensu.

3. Macie inne marzenia

Pamiętajmy, że wspólny związek zawsze prowadzi do wspólnej przyszłości. Jeśli natomiast wasze marzenia i plany na przyszłość mijają się ze sobą, to nie warto walczyć o miłość.

4. Boimy się samotności

Jeśli jesteście razem tylko dlatego, że boicie się samotności, to oznacza, że nie kieruje wami prawdziwe, szczere uczucie. Z miłością na pewno nie ma to nic wspólnego.

5. Sprawiacie sobie wzajemnie ból

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak uwieść faceta? 15 kobiecych rad

Bardzo często zdarza się, że gdy w związku wypala się miłość, zaczynamy się wzajemnie ranić. Być może nie zawsze świadomie, jednak nie ma to nic wspólnego ze szczęściem, które powinna dawać nam szczera miłość.

6. Ciągłe kłótnie

Jeśli zaczynacie się coraz częściej kłócić i nie potraficie się mimo szczerych rozmów porozumieć, to niestety tej miłości nie warto, jest ratować.

7. Spędzacie czas osobno

W sytuacji, gdy zaczynacie chętniej spędzać czas osobno, w towarzystwie własnych znajomych to jest to sygnał, że niestety nie ma szans na poprawę tej relacji.

8. Zdrada

Gdy jeden z parterów SMS-uje z innymi osobami tej samej płci i zaczyna myśleć o zdradzie, to niestety jest to sygnał, że nie warto walczyć o miłość. Lepiej jest się rozstać niż ranić się nawzajem.

9. Agresja

Gdy wasze kłótnie zaczynają przeradzać się w agresję, niezależnie od tego, czy jest ona psychiczna, czy fizyczna, to mimo szczerych chęci ratowanie tego związku naprawdę nie ma sensu.

10. Kiepski stan psychiczny

Miłość powinna dawać nam uczucie szczęścia. W sytuacji, gdy nie czujemy się w tym związku dobrze, najprościej mówiąc nieszczęśliwi, to jest to sygnał, że nie ma sensu ratować tego, co już niestety dawno przeminęło.

11. Brak bliskości

Bliskość jest bardzo ważnym punktem w każdym szczęśliwym związku. Czujemy się wtedy kochani i szczęśliwi. Jeśli natomiast zaczyna jej brakować lub jej najzwyczajniej unikamy, to najlepiej jest rozstać się w dobrych relacjach.

12. Tajemnice

Gdy zaczynacie się wzajemnie okłamywać i zatajacie przed sobą nawet drobne rzeczy, to niestety więcej was dzieli niż łączy.

13. Brak poczucia bezpieczeństwa

Każdy związek oparty powinien być na poczuciu bezpieczeństwa, jeśli przestajemy czuć się bezpieczni przy naszym parterze, to ratowanie miłości przestaje mieć sens.

14. Brak zaufania

Gdy zaufanie w związku zostaje nadszarpnięte, to zaczynamy czuć się okłamywani i nieszczęśliwi. Na każdym kroku doszukujemy się tajemnic i zdrad, które niestety prowadzą do rozstania. Nie warto, jest ratować miłość na siłę.

15. Nadmierna kontrola

Gdy w związku zaczynacie się na każdym kroku kontrolować, to oznacza, że straciliście do siebie zaufanie. W takiej sytuacji ratowanie miłości nie ma sensu.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *