zaborczy facet

15 sygnałów, które świadczą, że twój facet jest zaborczy

Wiele kobiet marzy o księciu na białym koniu, który będzie o nie dbał i dla których będą najważniejsze. Niestety bardzo często zdarza się, że partner, który wydawał się być idealny zaczyna nas przesadnie kontrolować. Zaczynamy odczuwać, że więcej bierze niż daje i ten związek staje się toksyczny. Oznacza to, że nasz partner jest zaborczy, co z czasem może stać się niebezpieczne.

Zaborczy facet – co to właściwie znaczy?

Wiele osób zastanawia się kim jest zaborczy facet. Otóż taki człowiek najprawdopodobniej zrobi wszystko, by zamknąć nas w klatce na własność i kontrolować nas na każdym kroku. Osoby z zewnątrz bardzo szybko zauważą, że mężczyzna posiada wiele cech, które są dla zaborczego faceta charakterystyczne:

  • Jest bardzo zazdrosny
  • Ma problemy z emocjami
  • Oczekuje od partnerki stałych tłumaczeń
  • Jest osobą dominującą w związku
  • Buduje więź stopniowo

Zaborczy facet co to znaczy? Jeśli zauważysz, że Twój partner nie potrafi kontrolować swoich zazdrości to potraktuj to jako sygnał ostrzegawczy, ponieważ może oznaczać to w przyszłości ogromną katastrofę.

zaborczy mezczyzna

15 sygnałów, które świadczą o jego zaborczości

Mężczyzna, który jest zaborczy zachowuje się w bardzo charakterystyczny sposób. Bardzo często zdarza się jednak, że kobiety bagatelizują niektóre sytuacje i nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Jakie zachowania przemawiają za tym, że mamy do czynienia z zaborczym facetem?

1. Kontrola

Jeśli podczas samotnego wyjścia otrzymujesz wiele wiadomości i dzwoni do ciebie co kilka minut, sprawdzając co robisz, gdzie jesteś i z kim to oznacza, że zaborczy facet jest właśnie twoim partnerem. Jego celem jest kontrolowanie każdego twojego ruchu, a takie zachowania nasilają się z miesiąca na miesiąc coraz bardziej.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak flirtować przez SMS-y? 17 zasad, których się trzymaj!

2. Ostatnie zdanie należy do niego

Gdy twój partner o wszystkim decyduje sam i nie pyta cię o zdanie to oznacza, że jestem zaborczy. Dlaczego? Ponieważ chce mieć on wpływ na wszystko co związane jest z twoim życiem i nie zawaha się użyć wszelkich metod, byś się do niego dostosowała.

3. Nie wychodzicie razem

Nie każde wyjście twojego partnera bez ciebie oznacza to, że chce on spędzić czas wyłącznie z kolegami. Bardzo często zdarza się, że Twój partner nie zabiera cię, byś nie miała możliwości przyciągnięcia uwagi innych mężczyzn. Stara się zrobić wszystko, żebyś nie miała możliwości poznać innego faceta, a co gorsza byś nie była adorowana.

4. Chce wiedzieć wszystko o twoich poprzednich związkach

Oczywiste jest, że partnerzy rozmawiają ze sobą o swoich poprzednich partnerach i związkach. Niestety poważny problem pojawia się, gdy mężczyzna zaczyna wypytywać o twoje relacje również twojej urodziny lub przyjaciół. Dlaczego? Być może chce upewnić się, że nie kłamałaś lub chce poznać wszystkie twoje tajemnice. Oznacza to jedno, że jest zaborczy i nie ma szacunku do ciebie.

5. Ogranicza cię

Zaborczy facet zrobi wszystko, by ograniczyć swoje kontakty z innymi ludźmi, zarówno z rodziną jak i ze znajomymi. Znajduje ciągle to nowy powód na to byś nie poszła na spotkanie z nimi, byś nie odbierała od nich telefonów i nie widziała ich sms-ów. Traktuję cię jak własność i nie zamierza się z tobą nikim dzielić.

6. Chce byś była zazdrosna

Zaborczy mężczyzna zrobi wszystko byś czuła się o niego zazdrosna. Jeśli takie sytuacje nie miały miejsca nie jest to dla niego żadnym problemem, ponieważ potrafi je stworzyć. Takim zachowaniem chce potwierdzić, że ci na nim zależy i to co mówisz jest z prawdą.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Zakochany facet wycofuje się z relacji - co robić? 6 przyczyn i rozwiązań

7. Skupia na sobie uwagę

Zaborczy facet co to znaczy? Oznacza to, że chce być on zawsze w centrum twojej uwagi. Jest w stanie zrobić wszystko, by móc być z tobą w stałym kontakcie. Nie oznacza to jednak, że się o ciebie martwi, raczej chcę mieć kontrolę nad tym co robisz, mówisz i myślisz.

8. Ostentacyjne zachowanie

Jeśli twój partner zauważy, że rozmawiasz z innym mężczyzną to najprawdopodobniej wyjdzie bez wcześniejszego uprzedzenia cię o tym. Oczywiste jest, że będzie na ciebie wściekły, ale nie da ci okazji do tego byś mogła się wytłumaczyć. Zrobi wszystko byś zrozumiała, że takie zachowanie mu się nie podoba i że to właśnie ty musisz go za to przeprosić.

zaborczy chlopak

9. Kontroluje twój telefon

Każdy zaborczy chłopak jest obsesyjnie zazdrosny. Dlatego też uwielbia kontrolować twój telefon i wszystkie twoje social media. Najzwyczajniej nie szanuje twojej prywatności.

10. Jest podejrzliwy

Taki mężczyzna kontroluje każdą część twojego życia. Oskarża cię o zdrady i podejrzewa na każdym kroku nawet jeśli wie, że spotkałaś się z koleżanką to będzie to dla niego powód do wzbudzenia kłótni.

11. Ma wpływ na Twój ubiór

Jeśli gdzieś wychodzisz, niezależnie od tego czy razem z partnerem czy sama i nie podoba mu się twój strój, a dodatkowo każe ci go natychmiast zmienić to oznacza, że nie jest zazdrosny, lecz zaborczy. Jego poczucie wartości jest bardzo zaniżone.

12. Narzuca się

Czujesz się osaczona, a twój partner robi wszystko by twoja uwaga skupiła się tylko na nim przekraczając przy tym wszelkie granice przyzwoitości i zażyłości? W takim razie masz do czynienia z zaborczym facetem, który nigdy się nie zmieni.

13. Wymaga od ciebie zmian

W swojej głowie posiada on idealny obraz partnerki i zrobi wszystko byś właśnie ty się do niego dostosowała. Jego wymagania mogą dotyczyć różnych kwestii, zarówno zachowania jak i stylu ubierania się.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak rozpoznać, że on Ciebie pragnie? 10 objawów pożądania u mężczyzn

14. Jest agresywny

Niestety zaborczy facet bardzo często stosuje przemoc fizyczną. Oczywiście za każdym razem przeprasza i obiecuje, że się zmieni, jednak niestety nigdy się tak nie zdarza. Jeśli twój partner uderzył cię chociaż raz musisz jak najszybciej uciekać.

15. Nie lubi, gdy masz dobry nastrój

Jeśli twój partnerzy zauważy, że masz dobry nastrój czy pozytywnie myślisz to na pewno zrobi wszystko by podwyższyć twój poziom stresu poruszając przy tym jakiś negatywny temat. Wpływa na to jego niskie poczucie wartości oraz zazdrość

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *