kobieta pisze na telefonie

Co napisać do chłopaka, żeby zwrócić jego uwagę? Praktyczny poradnik

Niestety kobiety nie zawsze wiedzą co napisać do chłopaka, aby wzbudzić w nim zainteresowanie. Starają się one podjąć z nim dialog, dzięki któremu będą chcieli oni nadal kontynuować konwersację i narodzi się u nich chęć poznania. Dlatego też tak ważne jest to, co piszemy, warto jest więc dobrze się do tego przygotować. Zapoznaj się z naszymi poradami i dostosuj się do nich, a na pewno osiągniesz sukces!

Co napisać do chłopaka i jak to zrobić?

W erze telefonów i mediów społecznościowych kontakt z chłopakiem, który nas interesuje, jest dużo prostszy. Jeśli więc uda nam się zdobyć jego numer telefonu to jesteśmy już w połowie sukcesu. Okazuje się jednak, że nie zawsze wiemy co napisać do chłopaka, aby wzbudzić jego zainteresowanie i aby był skłonny do wymiany wiadomości. Warto jest więc zapoznać się z kilkoma skutecznymi poradami, które przedstawiamy w tym artykule, by wysłane do niego wiadomości przyniosły oczekiwany efekt.

kobieta pisze smsa

Co napisać do faceta, żeby rozpocząć rozmowę?

Najskuteczniejszym i najpopularniejszym sposobem na zaczęcie rozmowy z chłopakiem jest najzwyklejsze zapytanie go proste sprawy. Na przykład:

  • Która jest godzina?
  • Zapytanie o drogę?
  • Powiedzenie mu komplementu
  • Przedstawienie się
  • Chęć pożyczenia czegoś
  • Prośba o pomoc
  • Pytanie dotyczące jego filmu lub zdjęć na mediach społecznościowych
  • Poinformowanie go wprost o tym, że jesteśmy nim zainteresowane

Możesz również wykazać się kreatywnością, co sprawi, że chłopak będzie zaintrygowany i zainteresowany dalszą rozmową. Pamiętaj, że niestandardowe działania przynoszą lepszy efekt niż sprawdzone sposoby.

Jak pisać do facetów? 10 zasad o których musisz pamiętać

Oczywiste jest, że wymiana wiadomości z chłopakiem, który nam się podoba i z którym chcemy stworzyć związek, może być bardzo stresująca. Za wszelką cenę chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i zrobić wszystko, by go zainteresować naszą osobą. Staraj się trzymać poniżej przedstawionych zasad, które sprawią, że zrobisz na nim wrażenie, a dodatkowo nie wyjdziesz na desperatkę.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  10 sposobów, które pomogą zapomnieć o byłym

1. Bądź sobą

Co pisać do chłopaka, żeby się mną zainteresował? Przede wszystkim bądź sobą. Nie staraj się zrobić na nim dobrego wrażenia, udając kogoś, kim nie jesteś. Pamiętaj, że z czasem kłamstwo wyjdzie na jaw, a twój parter może być zawiedziony. Nie owijaj w bawełnę, panowie bardzo doceniają panie, które są bezpośrednie.

2. Poczucie humoru

Niezależnie od tego, czy wymieniamy z chłopakiem wiadomości, czy też spotykamy się twarzą w twarz, bardzo ważne jest to, byśmy wykazały się poczuciem humoru i dystansem do siebie. Pamiętaj, że mężczyźni lubią się z nami droczyć i nie oznacza to, że chcą zrobić nam przykrość. Nie strzelaj fochów, pokaz mu jak bardzo jesteś wyluzowana!

3. Jakość wiadomości

Jest to bardzo ważny punkt podczas konwersacji z chłopakiem. Wiadomości powinny być pozbawione wulgaryzmów, a przede wszystkim błędów ortograficznych. Dopilnuj również tego, by były one krótkie i na temat.

4. Ogranicz ilość wiadomości

Jakość nie ilość. Niestety tak bardzo chcemy zainteresować go własną osobą i przedłużyć rozmowę, że zaczynamy wpadać w desperację i wysyłamy kilka wiadomości jedna za drugą. Absolutnie nie jest to dobre, ponieważ nasz parter nie tylko niema możliwości odpisania na pierwszą, gdy dostaje już olejne, ale również nie ma czasu na przemyślenie tego, co chce odpisać. Daj mu czas, wykaz się spokojem!

5. Unikaj gaf

Aby wasza konwersacja trwała długo, musisz pilnować tego, byś nie popełniła gafy. Staraj się zastanawiać nad tym, co piszesz i na jaki temat, abyś go nie uraziła w żaden sposób.

6. Postaw się w jego sytuacji

Pamiętaj, że twój rozmówca wcale nie musi odpowiadać ci na każde pytanie. Czasem warto, jest odpuścić, zwłaszcza jeśli zauważysz, że jakiś jest dla niego niewygodny. Miej na uwadze to, że jakiś temat może być dla niego niewygodny lub uważa, że nie jest on odpowiedni na tym etapie znajomości. Odpuść, nie naciskaj!

7. Urozmaić konwersację

Rozmowa nie musi opierać się tylko na wiadomościach tekstowych. Warto jest ja urozmaicić zdjęciami, piosenkami i gifami. Wszystko to sprawi, że nie będzie ona monotonna i zaciekawi twojego partnera. Dialog nie tylko stanie się ciekawszy, ale również chłopak będzie bardziej zainteresowany twoją osobą.

8. Bądź tajemnicza

Nigdy nie powinnyśmy pisać chłopakowi od razu wszystkiego, co chcemy mu powiedzieć. Nawet jeśli pyta nas o konkretny temat to odpisuj w sposób krótki bez szczegółów. Spraw, aby pojawiła się w rozmowie nutka tajemniczości. To sprawi, że będzie chciał rozmawiać z tobą dłużej i będzie tobą na maksa zainteresowany.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Oznaki lęku przed bliskością - jak sobie z nim radzić?

9. Nie bądź banalna

Aby chłopak chciał wymieniać z tobą wiadomości, powinnaś się wyróżniać. Dzięki temu nie tylko na pewno cię zapamięta, ale również będzie chciał z tobą częściej rozmawiać.

10. Zakończenie rozmowy

Nigdy nie konwersuj z chłopakiem zbyt długo. Porzuć pomysł na całonocne rozmowy. Niezależnie od tego, czy rozmowa się klei, czy też nie, po pewnym czasie najzwyczajniej ją zakończ. Jeśli partner będzie tobą zainteresowany, sam się do ciebie odezwie.

kobieta pisze smsa na fotelu

Masz crusha na chłopaka? Zobacz co do niego napisać!

Crush to obiekt naszych zainteresowań. Oczywiste jest, że w takiej sytuacji staramy się zrobić wszystko, by zwrócić na siebie jego wagę i zainteresować go swoją osobą. Co zrobić, by zdobyć jego sympatię? Przede wszystkim skup się na tym, aby doprowadzić do spotkania z nim. Spraw, by poczuł się przez ciebie doceniony! Poproś go o pomoc przy zakupie auta, roweru lub sprzętu w góry. Dokładnie obserwuj jego konto na mediach społecznościowych, by wiedzieć, w jakim temacie posiada wiedzę i czym się interesuje. Na pewno poczuje się potrzebny, a jest to dla mężczyzny bardzo ważne. Mimo że wydawać by się mogło to banalne, to okazuje się, że jest to najskuteczniejszy sposób na zaczepienie i zaczęcie konwersacji.

Chcesz napisać do nieznajomego faceta? Sprawdź jak to zrobić!

Najtrudniejszym krokiem zawsze jest zaczepienie chłopaka, którego nie znamy dzięki telefonom i mediom społecznościowym mamy możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi. Warto jest z tego skorzystać. Wykorzystaj w tym celu jego zdjęcia i filmiki, to zawsze się sprawdza. Oczywiście możesz udawać, że wiadomość została wysłana omyłkowo, mimo że mężczyzna będzie zaskoczony, zawsze jest to odpowiedni sposób na rozpoczęcie rozmowy. Jeśli natomiast ma on ciekawe hobby, którym dzieli się na social mediach, wykorzystaj ten fakt, by podpytać go o nie, udawaj zainteresowaną lub powiedz mu, że chcesz spróbować czegoś nowego i szukasz na ten temat informacji. To będzie strzał w dziesiątkę!

Zależy Ci na chłopaku? Zobacz co napisać!

Normalne jest, że jeśli nam na czymś bardzo zależy i staramy się to uzyskać, to ogarnia nas stres, a presja wzrasta z dnia na dzień. Sytuacja jest trudniejsza, jeśli w grę wchodzą uczucia. Konieczne jest, aby nasz obiekt zainteresowania miał świadomość tego, że nam się podoba i zależy nam na nim. Nie zawsze jednak potrafimy powiedzieć mu o tym w sposób bezpośredni, najzwyczajniej się wstydząc. Dlatego też tak pomocna okazuje się wcześniejsza rozmowa i zbliżenie się do siebie. Wykorzystaj w tym celu możliwość wymiany wiadomości i SMS-ów. Dzięki temu możesz sprawić, że będzie wiedział o twoim istnieniu, a dodatkowo okazać mu swoje zainteresowanie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Cykl uczuciowy mężczyzny - jak przebiega miłość faceta?

kobieta piszaca smsa na fotelu w domu

Zobacz co napisać do chłopaka którego kochasz

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli zaczynamy rozmowę z osobą, w której się kochamy, to jest to bardzo stresujące. Niestety często emocje biorą nad nami górę i nie potrafimy być do końca sobą. Staraj się więc podejść do tego na luzie, zdając sobie sprawę z tego, że jeśli on nie odwzajemni twoich uczuć, to nic na tym nie stracisz. Czasem ryzyko się najzwyczajniej popłaca. Nigdy nie należy zaczynać rozmowy od słów „Kocham Cię”, natomiast bardzo dobrymi wiadomościami będzie poinformowanie go, że czujemy się przy nim bezpiecznie lub że jesteśmy szczęśliwe.

Chcesz żeby facet odpisał? Napisz to!

Każda wiadomość wysłana do nieznajomego chłopaka sprawia, że stresujemy się tym, czy odpisze. Staraj się, aby początek rozmowy odbywał się na spokojnie, nie zasypuj go wiadomościami i zbędnymi pytaniami. Pamiętaj, że w tym akurat momencie może być on zajęty i nie mieć czasu, aby ci odpisać. W takiej sytuacji musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeśli nie wiesz co napisać, to strzałem w dziesiątkę może okazać się zwykły żart lub pytanie. Każdy pretekst do rozpoczęcia rozmowy jest dobry, jednak nie oznacza to, że będzie on zainteresowany rozmową. W takiej sytuacji najlepiej się wycofaj, by nie wyjść na desperatkę.

Staraj się go wyczuć, możesz przejrzeć jego media społecznościowe lub wypytać o niego znajomych. Zapoznaj się z jego zainteresowaniami i wykorzystaj wszystkie dostępne ci informacje. Jeśli jest to fan motoryzacji, dopyta go o naprawę auta, jeśli natomiast kocha góry, może doradzić ci w kwestii potrzebnego sprzętu lub ciekawych tras z pięknymi widokami. Kto wie? Może zaproponuje ci, że pokaże ci je osobiście? Wtedy spotkanie wyjdzie w naturalny sposób. Panwie są zdobywcami, dlatego najczęściej to oni zaczynają przejmować inicjatywę. Poddaj się temu!

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *