grupa kobiet

Typy kobiet – jakie są? 20 najważniejszych z nich

Wszyscy różnimy się wyglądem i charakterem. Istnieje kilka typów ludzi, których określamy po ich stylu i zachowaniu, niektórzy są naprawdę bardzo specyficzni. Dzięki temu artykułowi będziesz miała możliwość określić, jakim typem kobiety jesteś!

Jakim typem kobiety jesteś?

Wielu badaczy i naukowców starało się przez wiele lat zrozumieć pojęcie typów kobiet. Wydawać by się mogło, że nie jest to trudny temat, jednak jak się okazuje bardzo szeroki. Przeprowadzono wiele badań i testów, aby dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Okazuje się, że typy kobiet zależne są nie tylko od ich wyglądu, ale również cech charakteru.

Dzięki dokładnym opisom określenie tego, jaki typ dziewczyny pasuje do nas, jest bardzo proste. Zastanów się nad swoim zachowaniem, podejściem oraz relacjami z innymi ludźmi i dopasuj wszystkie informacje do typów.

Nie zawsze istnieją tylko dobre typy kobiety, ponieważ na liście znajdziemy także te o negatywny wydźwięku. Aby mężczyzna mógł wybrać odpowiednią partnerkę, która będzie do niego pasowała, bardzo chętnie korzysta z listy typów.

Jakie są typy kobiet? Poznaj 20 z nich!

Dzięki naszemu indywidualnemu charakterowi możemy również powiedzieć coś o naszych znajomych i ogólnym otoczeniu, w którym się znajdujemy. Jak się okazuje, charakter oraz wygląd również wpływają na ten czynnik. Ponieważ typy kobiet to długa lista, przedstawiamy kilka z nich, abyś mogła dowiedzieć się, jaka naprawdę jesteś. Jakie są typy dziewczyn?

1. Księżniczka

Czy ten typ dziewczyny lubi tylko korony, kolor różowy i piórka? Niekoniecznie, chodzi w nim raczej o cechy charakteru. Jak udowodnili naukowcy, do grupy księżniczek należy największa liczba dziewczyn. Zazwyczaj zachowują się one jak prawdziwe księżniczki, które zazwyczaj zawsze potrzebują pomocy w codziennych czynnościach, uważając, że im się to najzwyczajniej należy od ludzi z ich otoczenia, czy to rodziny, czy też przyjaciół. Lubi być w centrum zainteresowania i wymaga, by wszystko kręciło się go jej osoby, nie uznając sprzeciwu.

2. Nudziara

Niestety typy kobiet zaliczających się do nudziary jest dla mężczyzny bardzo męczący. Dzieje się tak, ponieważ zazwyczaj nigdy się niczym nie interesują i nie mają życia towarzyskiego. Wpływa to na całkowite osaczenie partnera, który jest jej jedyną rozrywką. Na co dzień staje się to bardzo męczące, ponieważ wymaga ona, że jej chłopak będzie poświęcał 100% swojego czasu tylko jej.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak reagować na wyzwiska i agresję słowną ze strony bliskich?

3. Rozpieszczona

Rodzaje dziewczyn o typie rozpieszczonym niestety jest bardzo trudna we współżyciu. Jak sama nazwa wskazuje, zawsze dostaje ona tego, czego chce i nie lubi, gdy się jej odmawia. Nie zawsze jest to jedynaczka, chodzi raczej o jej wychowanie, być może jest najmłodsza z rodzeństwa lub jest córeczką tatusia. Bardzo często zdarza się, że wymaga ona od swojego towarzystwa zwracania na nią stale uwagi oraz wykonywania zadań przez nią powierzonych.

4. Ofiara

Panowie bardzo często orientując się, że poznana dziewczyna jest typem ofiary, decydują się na jak najszybsze wycofanie z tej relacji. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ten rodzaj dziewczyny bardzo często na wszystko narzeka i widzi jedynie wady, co gorsza uważa ona, że zawsze to jej osoba jest poszkodowana i skrzywdzona. Gdy nie poświęca się jej zbyt dużo uwagi, robi z siebie cierpiętnice, która wymaga wysłuchania oraz pocieszania.

5. Kompleksiara

Niestety rodzaje kobiet, które są zakompleksione, są bardzo męczące. Co bym nie powiedzieć, jak bardzo nie chwalić ich wyglądu, one zawsze uważają, że są za grube, mają krzywe nosy lub ich nogi są najzwyczajniej brzydkie. Co gorsza, stale potrzebuje uwagi i powtarzania jej, jak bardzo jest atrakcyjna, co może stać się meczące dla partnera.

6. Luksusiara

Kobiety typu, które swoje życie ocierają na luksusie, zazwyczaj są fankami sławnych ludzi. Ich celem jest za wszelką cenę wejść do świata gwiazd, drogich ubrań, szybkich aut, kamer i aparatów. Jej zachowanie często sprawia, że ludzie nie chcą mieć z nią nic do czynienia, ponieważ jej gwiazdorzenie sprawia, że staje się nieprzyjemna. Partnerzy tego typu kobiet po pewnym czasie są zmęczeni drogimi prezentami i ciągłymi wymaganiami.

luksusiara

7. Stalkerka

Jest to kobieta, która wymaga ciągłej uwagi, jeśli tylko jej parter zniknie z jej horyzontu, natychmiast wysyła do niego setki wiadomości i wykonuje kilkadziesiąt telefonów. Chce wiedzieć wszystko, gdzie jest, z kim i kiedy skończy. Gdyby tego było mało, potrafi również wypytywać o swojego chłopaka znajomych, rodzinę i współpracowników. Dodatkowo stale śledzi go na social mediach. Nigdy nie odpuszcza!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Pantoflarz - kto to jest? Cechy, zalety i wady

8. Dziewczynka

Mimo że kojarzona jest z dużym dzieckiem, potrafi być naprawdę bardzo słodka. Często jest uśmiechnięta i wesoła, a czasem nawet naprawdę szalona. Rodzaje kobiet o tym typie są naprawdę ciężkie do zrozumienia, raz są bardzo mądre, innym razem potrzebują zainteresowania i pomocy. Najzwyczajniej mają one dwa oblicza, co sprawia, że część facetów uważa to za słodkie, a druga część za męczące i nie chcą wiązać się z takimi kobietami.

9. Wojowniczka

Wojowniczki są bardzo charakternymi kobietami, które zawsze o coś walczą. O swoje zdanie, poglądy i rację. Dla mężczyzn jest to bardzo przyciągająca cecha charakteru, ponieważ są łowcami i lubią czasem powalczyć ze swoją „ofiara”, jednak na dłuższą metę, może stać się to meczące.

10. Mamusia

Ten typ dziewczyn jest idealny dla facetów, którzy są leniwi. Dziewczyna o charakterze matki jest bardzo opiekuńcza, jednak staje się również marudząca, upominająca i sprawdzająca. Jak prawdziwa matka, która martwi się o swoje dziecko.

11. Szamanka

Jest to pani o magicznej aurze, która nie tylko potrafi przewidywać to, co może się zdarzyć, ale również stara się polepszać otaczający ją świat. Nie ma problemów z własnymi emocjami, a dodatkowo potrafi szybko rozpracować emocje drugiego człowieka.

12. Problematyczka

Niestety rodzaje kobiet, które są problematyczne, na dłuższą metę stają się okropne. Nie tylko, gdy nie mają problemów, szukają ich na siłę, ale również obarcza nimi wszystkich wokół. Często się zali ze swoich problemów, tych prawdziwych i wyolbrzymionych, tak by wszyscy je współczuli. Czy nie jest podobna do typu ofiary?

13. Artystka

Każda artystka, jak prawdziwa gwiazda uwielbia być w centrum zainteresowania. Sztuka jest dla niej nie tylko sposobem na życie, ale także sprawia jej wiele radości. Często zachwala się ją za jej umiejętności manualne. Co jej schlebia.

artystyka

14. Pasożyt

Inaczej zwana również hieną. Jej życiowe motto nakazuje jej korzystać z innych i żerować na nich, ile się da. Niestety są ona zapatrzone jedynie w siebie i zawsze przyjaźnią się z ludźmi, z których będą mogły czerpać jakiekolwiek korzyści, gdy ofiara niczego więcej jej nie zaoferuje, przyjaźń natychmiast się kończy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Lojalność - co to jest? Lojalny w przyjaźni, związku i biznesie

15. Wilczyca

Typy kobiety wilczycy są bardzo oddane swojej rodzinie i parterom. Zrobią dla nich wszystko i jeśli oznaczać by to miało poważną walkę, nie zawahają się i nie cofną. Dla dobra bliskich jest w stanie poświęcić wszystko!

16. Chłopczyca

Istnieją też typy kobiet, które nazywane są chłopczycami. Jak sama nazwa wskazuje, kobiety te nie tylko ubierają się wygodnie i luźno, ale również najlepiej czują się w towarzystwie mężczyzn, którzy są ich kumplami. Nie interesują ich kosmetyki, szpilki czy makijaż.

17. Nauczycielka

Inne typy kobiet to nauczycielki, które bardzo chętnie poprowadzą swoje partnera przez życie dosłownie za rękę. Skupiają się na jego nauczaniu, tak by mógł radzić sobie bez niej. Jest to jej cel życiowy!

18. Egoistka

Charakter kobiety mówi o niej wszystko. Gdy mężczyzna poznaje kobietę, która myśli wyłącznie o sobie i to ona zawsze ma rację, zaczyna uciekać, gdzie pieprz rośnie. Niema co się łudzić typ egoistki nigdy się nie zmieni.

19. Plotkarka

Plotki, ciekawostki i obgadywanie, wszystkim typ żyją typy kobiet egoistycznych. Skupiają się ona na plotkach i to właśnie jest jej cel życiowy, wiedzieć wszystko o wszystkich, a jeśli czegoś nie wie, dowiedzieć się jak najszybciej. Bardzo często sprawia to, że nie dotrzymuje tajemnic i ludzie nie chcą mieć z nią nic wspólnego.

20. Flirciara

Typy kobiet flirciar niestety są bardzo niestabilne emocjonalnie. Flirtuje z każdym i wszędzie, nie krępując się, że obok stoi jej parter. Nie oznacza to jednak, że zawsze zdradza, po prostu to lubi i sprawia jej to wiele przyjemności. Lubi czuć się doceniania i być w centrum uwagi. Komplementy pochłania je!

Czy musimy być tylko jednym typem kobiety? Nie!

Należy mieć na uwadze, że rzadko zdarza się, że jesteśmy tylko jednym typem kobiety. Zazwyczaj posiadamy ich kilka, jest to całkiem normalne. Rozpieszczona może być również księżczniczką i flirciarą. Ponadto doświadczenie życiowe sprawia, że nasze wartości i cechy charakteru się zmieniają i może nastąpić tak zwana metamorfoza. Z rozpieszczonej dziewczynki, możemy stać się wojowniczką i chłopczycą.

Karina Młyńska

Doświadczona psycholożka i redaktorka działu "Psyche".

View all posts by Karina Młyńska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *