para na spacerze w parku

Jak mężczyzna sprawdza kobietę? 12 metod którymi facet testuje dziewczynę

Relacje damsko-męskie są skomplikowane. Jak mężczyzna sprawdza kobietę? Robi to na różne sposoby. Metody działania są liczne, ale nie zawsze facet testuje z rozmysłem, tylko podświadomie! Chce zyskać pewność, że kandydatka nadaje się na partnerkę. Jak testują nas mężczyźni? Poniżej znajdziesz 12 sztuczek, po których to bez trudu stwierdzisz!

12 popularnych metod jak mężczyźni testują kobiety

Nie da się ukryć, ze bez względu na płeć druga strona testuje potencjalnych kandydatów na partnera. To powszechne zjawisko pozwala skutecznie wybadać, czy to coś więcej niż zauroczenie. Jak facet sprawdza, czy kobiecie zależy? Nie ma jednej wersji, bo kreatywność panów nie zna granic. Poniżej znajdziesz 12 najpopularniejszych metod, które powiela większość z nich. Oto one:

1. Test rachunku

Wyjścia razem to normalna sprawa, gdy para ma się ku sobie. To idealny moment, aby przetestować kobietę. W tym wypadku najczęściej używany jest sposób nazywany testem rachunku. Co to takiego? Facet chce sprawdzić kto płaci, a konkretnie, czy dziewczyna wykaże inicjatywę. Jeśli przy regulacji nagle milknie i absolutnie poprzez to wstrzymuje się od wyciągania portfela będzie to uznane za negatywne zachowanie. To jest wyraźny znak, jak podchodzi ona do kwestii finansów w relacji. Być może szuka sponsora bądź uważa, że to chłopak ma płacić. W przypadku odwrotny, a zatem gdy proponuje podział lub to, że sama za siebie ureguluje sumę zagwarantuje, że facet spojrzy na nią inaczej. Test rachunku zdradza wiele o kandydatce. Dżentelmen i tak sam przejmie na siebie każdą sumę.

2. Test wyglądu

Jak facet sprawdza kobietę? Panowie to wzrokowcy, dlatego też oceniają wizualnie. Chodzi nie tylko o zwrócenie uwagi na urodę oraz sylwetkę, ale i na mniejsze detale, na przykład strój. Co robi chłopak? Będzie sprawdzał, jak dziewczyna o siebie dba. To ważna kwestia dla facetów! Kiedy znacie się ze świata online, a dochodzi do pierwszego spotkania na żywo możesz mieć pewność, że on zweryfikuje i to dokładnie zdjęcia. Test wyglądu to norma, zwłaszcza że panowie mocny nacisk kładą na tę kwestię. Chcą mieć u swojego boku atrakcyjną oraz zadbaną partnerkę.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Mąż mnie nie kocha - co robić w tej sytuacji?

3. Test poczucia humoru

Jak testują nas mężczyźni? Większość z nich chce mieć u swojego boku dziewczynę z poczuciem humoru, a także z dystansem do siebie. Pozytywne kobiety są inaczej odbierane przez otoczenie niż te smutne, pesymistycznie nastawione do świata, a także zamknięte w sobie. Test poczucia humoru jest wobec tego niezbędny, aby dowiedzieć się więcej. Chłopak szuka partnerki, z którą będzie się śmiał, wygłupiał oraz szybko rozwiązywał nieporozumienia. Czasami pierwsze spotkanie może szybko zweryfikować jego przypuszczenia co do danej osoby. Przygotuj się na to, że on będzie sprawdzał Twoje poczucie humoru i to naprawdę na wiele odmiennych sposobów!

para robi sobie zarty

4. Test zrozumienia

Jak facet sprawdza kobietę? Sprawdza, a przede wszystkim porównuje. Facet chce wiedzieć, czy istnieje nić porozumienia oraz punkty łączące ich oboje. Test zrozumienia to klasyk, gdzie chłopak próbuje wybadać, czy odbiera na tych samych falach co potencjalna partnerka. Dzięki niemu jest on w stanie przewidzieć, czy z tej relacji uda się stworzyć stały związek. Czasami potrzeba kilkunastu spotkań, aby zdobyć wszystkie niezbędne informacje.

5. Test samodzielności

Faceci cenią, gdy kobieta jest samodzielna i daje radę z wieloma rzeczami bez specjalnego wsparcia. To pokazuje, że nie będzie ona całkowicie zależna od partnera. Zyskuje on w ten sposób nieco wolności, którą może przeznaczyć na realizację w pasji, poza tym w pracy, czy chociażby zyskać czas wyłącznie na odpoczynek. Test samodzielności pokaże, jak partnerka widzi ich przyszłość. Wiele pań może osaczać oraz kontrolować, inne natomiast dają upragnione poczucie niewielkiej wolności, bo nie chcą faceta posiadać na wyłączność.

6. Test zaufania

Nie da się ukryć, że fundamentem każdego związku jest zaufanie. Wierność, wsparcie, czy pomoc – składa się na to wiele elementów. Nie ma wątpliwości, że chłopak tak samo, jak kobieta chce mieć obok kogoś na kogo może liczyć i to zawsze. Test zaufania pokaże, czy będzie mógł polegać na dziewczynie i otrzyma od niej zaangażowanie na jakie zasługuje. Chce zyskać pewność, że potencjalna partnerka będzie jego oparciem w życiu, a nie kulą u nogi.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Zdrada po alkoholu - czy jest usprawiedliwiona?

7. Celowa izolacja jako test

Jak facet sprawdza, czy kobiecie zależy? Znika – robi to celowo i z pewnego rodzaju premedytacją, bo czeka na reakcję ze strony kobiety. Odwoływanie spotkań, unikanie odbierania telefonów, czy zwlekanie z odpisaniem na wiadomości jest to tylko kilka przykładów  świadczących o zmianie zachowania chłopaka. Diametralnie odsuwa się, aby przetestować. Nie ma wątpliwości, że to z pewnością spowoduje, że kobieta odsłoni przed nim karty. Awantura, czy pretensje i błaganie o chwile razem nie wróżą dobrze tej relacji.

8. Sztuka spontaniczności

Jak mężczyzna sprawdza kobietę? Działa szybko, czyli bez specjalnego planu. W kilka chwil organizuje spotkanie, wyjazd, czy coś innego. Tak bada, jak zareaguje kobieta na nagłe zmiany w grafiku. Dodatkowo dowie się jaka ona jest w rzeczywistości. Dostępność na każde skinienie palca nie będzie zapewne atutem, bo on szuka partnerki, a nie własnego cienia. Odrobina niezależności jest konieczna, aby relacja się udała!

para na spontanicznym wyjezdzie

9. ”Konkurencja”

Faceci często specjalnie poruszają temat innych kobiet, zarówno tych z bliskiego otoczenia, jak i zupełnie odległych, na przykład znanych osobistości ze świata show biznesu. Ta metoda pokazuje zazdrość oraz stosunek do ewentualnej konkurencji. Wybuchy złości zniechęcą chłopaka, za to udawanie obojętnej go jeszcze bardziej zaintryguje. Pokazanie swojego zaufania względem faceta jest ważne, bo wtedy on wie, że nie będzie ataków zazdrości i nieuzasadnionych podejrzeń.

10. Test fizyczny

Kiedy znajomość przebiega dobrze facet podejmuje radykalne kroki. Czas testu fizycznego może się jednak pojawiać już dużo wcześniej, bo nie ma tu jednej reguły. Co to takiego? To metoda, gdzie facet próbuje przekroczyć dzielący was dystans fizyczny, czyli pojawia się bliskość. Wykorzystuje do tego drobne gesty, takie jak dotyk dłoni, czy poprawianie włosów. Nie będzie tu widać absolutnie, że jest nachalny! Przypadkowy kontakt pokaże mu na ile może sobie pozwolić, poza tym wybada zainteresowanie. Odwzajemnienie jest dla niego wymownym znakiem.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak flirtować przez SMS-y? 17 zasad, których się trzymaj!

11. Uważnie słucha co mówi kobieta

Facet kiedy sprawdza kobietę to uważnie ją obserwuje, ale przede wszystkim dobrze słucha. Słowa zdradzają wiele, poza tym połączone z odpowiednimi gestami mogą być dla niego bezcenną wskazówką. Kiedy zdarzają się czułe słówka z pewnością on to szybko wyłapie, tak samo jak kłamstwa.

12. Stara się zaimponować kobiecie

Chłopak często stara się pokazać z jak najlepszej strony, a więc adoruje i robi niespodzianki. Chce sprawić kobiecie przyjemność, a jednocześnie bada, czy z jej strony  również pojawią się jakiekolwiek poświecenia, czy chociażby docenienie jego działań. Wnikliwie analizuje każdą taką sytuację.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *