symbol milosci

Kiedy powiedzieć „Kocham Cię” pierwszy raz? Najlepsze momenty

Miłość jest uczuciem, o którym każdy marzy. Znalezienie tej jedynej i prawdziwej często jest żmudne i długotrwałe, jednak jest warto. Gdy już ją znajdziemy, zaczynamy zastanawiać się, kiedy jest odpowiedni czas na rozmowę o uczuciach. Kiedy należy powiedzieć drugiej połówce, że ją Kochamy? Czy istnieje idealny moment na powiedzenie: „Kocham Cię”?

Wyznanie miłości a nauka

Badania naukowe wykazały, który moment jest odpowiedni, jeśli chodzi o wyznanie uczuć oraz kiedy należy powiedzieć swojej drugiej połówce, że ją kochamy. Okazuje się, że najlepszym i najodpowiedniejszym momentem będzie ten po mniej więcej miesiącach znajomości.

Zanim jednak nastąpi ten długo oczekiwany moment, musimy być pewni swoich uczuć. Jest to bardzo ważny moment, ponieważ słowa te sprawiają, że związek przechodzi na wyższy etap. Po tych słowach dajmy naszemu parterowi znak, że jest dla nas bardzo ważny i nie wystarczają nam już tylko randki, codzienne telefony i długie rozmowy. Chcemy czegoś więcej, bliskość i miłość jest nam wprost niezbędna.

Jeśli chodzi o odpowiedni moment na wyznanie miłości, to każdy jest dobry, pod warunkiem, że nasze uczucia są prawdziwe i jesteśmy ich całkowicie pewni. Jest to jedyny warunek, który jest konieczny i należy spełnić. Nie daj się ponieść emocjom i naciskom ze strony rodziny czy przyjaciół. Sama musisz być pewna tego, co czujesz, przede wszystkim tego, że to uczucie jest prawdziwe, a twój parter jest tym jedynym. Słowa „Kocham Cię” nie powinny być rzucane na wiatr, znaczą zbyt wiele.

para z papierowymi sercami

Kiedy powiedzieć „Kocham Cię”?

Czasem może wydawać nam się, że wspólne noce, poznanie rodziny i niedzielne obiady u babci są tym, co świadczy o prawdziwej miłości. Niestety to nie wszystko. Najważniejsze jest to, by druga osoba wiedziała, jak bardzo nam na niej zależy i to, co do niej czujemy. Mówienie o uczuciach w związku jest bardzo potrzebne, by związek był długotrwały i szczęśliwy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy romans przeradza się w miłość lub związek?

Często zwlekamy z wyrażaniem uczuć, ponieważ boimy się odrzucenia. Oczywiste jest, że powiedzenie tak ważnych słów zmienia cały związek i pozwala mu wejść na wyższy level. Prawdziwa miłość jest tym, co sprawia, że czujemy się szczęśliwi jak nigdy wcześniej. Zanim zdecydujemy się na wyznanie miłości swojemu parterowi, powinniśmy:

 • Upewnić się, że jesteśmy pewni swoich uczuć
 • Upewnić się, że nasz parter również coś do nas czuje
 • Poczekaj aż wasza znajomość będzie na wyższym poziomie
 • Odczytuj sygnały od partnera

Powinnaś mieć świadomość tego, ze słowa „Kocham Cię” nie oznaczają od razu wspólnego mieszkania, ślubu czy dzieci. Jest to jedynie zasygnalizowanie parterowi, że jest dla nas kimś ważniejszym niż tylko chłopakiem czy dziewczyną, z która chodzi się za rękę lub przytula w kinie.

Kocham Cię — sprawia, że zaczyna łączyć was uczucie jeszcze głębsze niż do tej pory i wiążecie ze sobą wspólną przyszłość. Oczywiście nie oznacza to, że jesteście już gotowi na ślub, dzieci i wspólne mieszkanie, ale wasza relacja jest prawdziwa i traktujecie się nawzajem wyjątkowo.

Po jakim czasie w związku można wyznać miłość?

Jeśli chodzi o odpowiedni czas na wyznanie miłości, to nie ma jednej, podstawowej zasady. Nie można tego również zaplanować. Najważniejsze są nie tylko emocje, ale również w pewnej mierze przypadek i spontaniczność. Według przeprowadzonych badań dowiedzieliśmy się, że to właśnie panowie wyznają miłość wcześniej niż panie. Różnica jest znaczna, ponieważ często jest to nawet 2 miesiące wcześniej niż wyznanie od partnerki.

To kiedy pierwszy raz powiemy parterowi „Kocham Cię” zależy od człowieka oraz jego emocji i doświadczeń życiowych w poprzednich związkach. Jeśli zostaliśmy zdradzeni lub zranieni w inny sposób to niestety, sprawia to, że wyznanie czuć trwa u nas dużo dłużej. Nie należy przyśpieszać tego procesu, należy wcześniej upewnić się, że nie jest to tylko zauroczenie czy pożądanie.

milosc

10 najlepszych momentów na wyznanie miłości

Każdy moment na wyznanie miłości drugiej osobie jest odpowiedni, warto, jest jednak znaleźć romantyczny moment, by ta chwila była wyjątkowa. Oczywiście najważniejsze jest, byś była pewna swojego uczucia do swojego partnera. Jaki moment będzie najlepszy na wypowiedzenie pierwszego „Kocham Cię”?

 1. Najlepszym momentem na wyznanie miłości jest moment, w którym jesteś całkowicie sobą, czyli zaraz po przebudzeniu. To właśnie wtedy nie masz makijażu, a twoje włosy nie są pięknie ułożone. Często takim momentem jest moment przed lub po seksie.
 2. Drugim ważnym momentem jest ten ekscytujący, gdy jesteśmy pod wpływem silnych emocji.
 3. Wspólne spędzanie dni codziennych, czyli sprzątanie, gotowanie czy zmywanie naczyń. Te momenty sprawiają, że jesteście ze sobą bliżej niż zwykle.
 4. Innym odpowiednim momentem na wyznanie partnerowi miłości jest wspólna kolacja lub obiad.
 5. Kiedy powiedzieć ukochanej osobie, że ją Kochasz? Na przykład podczas wspólnego spaceru w blasku księżyca.
 6. Zaskoczenie jest to w ostatnim czasie bardzo popularna metoda na wyznanie miłości. Podrzuć swojej drugiej połówce karteczkę ze słowami: „Kocham Cię” do torebki, plecaka, auta, pod poduszkę lub pod talerz.
 7. Wiele osób z wyznaniem czeka do najbliższych świąt lub Walentynek.
 8. Aby wyznanie miłości było wyjątkowe, można wcześniej przygotować wspólny wyjazd na weekend w jakieś romantyczne miejsce.
 9. Wydawać by się mogło, że sposób jest szalony, jednak najodważniejsi wyznają swoją miłość w obecności znajomych lub rodziny. Upewnij się jednak, że twoja druga połówka nie poczuje się w tej sytuacji zawstydzona.
 10. Gdy musicie radzić sobie razem w trudnej sytuacji życiowej to słowa „Kocham Cię” na pewno nas zbliżą.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kiedy związek nie ma żadnego sensu? 15 sygnałów, że rozstanie jest blisko

Jak to powiedzieć? Po prostu „Kocham Cię”?

Wyznanie miłości, pod warunkiem, że jesteś jej pewna, nie są skomplikowane. Nie musisz więc wyszukiwać długich wyznań miłosnych, znalezionych w Internecie. Najważniejsze jest, by były szczere i płynęły z twojego serca. Najbardziej wartościowe są te proste, dlatego osobista deklaracja będzie strzałem w dziesiątkę!

Kocham Cię – jest bardzo ważne i ma duże znaczenie, nie trzeba więc się zbytnio rozwijać. Można natomiast dodać, za co się kocha, przytoczenie kilku przykładów sprawi, że partner będzie czuł się wyjątkowy, a przede wszystkim będzie pewny twoich uczuć.

kobieta z balonami z sercem

Kiedy NIE wyznawać miłości?

Nigdy nie poddawaj się chwilowym emocjom, by wyznać komuś miłość. Nie pozwól również, by słowa te zostały na tobie wymuszone. Powiedzenie komuś, że się go kocha przed seksem lub po seksie, zwłaszcza jeśli jesteście ze sobą dość krótko, nie jest dobrym rozwiązaniem. W tym momencie kierują wami emocje i może zdarzyć się, że będziecie tego wyznania po pewnym czasie żałować.

Kryzysy w związkach również nie są odpowiednim momentem na wyznanie komuś miłości. Często zdarza się, że podczas nich chcemy zrobić wszystko, by je ratować, nawet jeśli nie czujemy tego, o czym mówimy. Nie traktuj słów: „Kocham Cię” jako przeprosin, jest to najgorsze, co możesz zrobić. Słowa te powinny być szczere i wypowiedziane w szczęśliwym momencie waszego związku.

Nieodpowiednim momentem jest ten, w którym jesteś pod wpływem alkoholu. Wydaje się, że właśnie wtedy jesteśmy bardziej odważni, jednak brzmią one niewiarygodnie. Nasza druga połówka może również nie potraktować tych słów poważnie lub poczuć się urażona, że musiałeś się napić, by wyznać jej miłość. Porzuć ten pomysł!

Często zdarza się, że pierwsze wyznanie miłości wysyłamy drogą elektroniczną, na przykład SMS-em lub na mediach społecznościowych. Nie jest to jednak odpowiedni rodzaj na przekazanie tak ważnej informacji. Najlepiej jest patrzeć wtedy ukochanej osobie w oczy, nawet jeśli jesteśmy nieśmiali.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Seks z przyjacielem - czy taki romans to dobry pomysł?

Niezależnie od tego, jaki moment na wyznanie miłości pierwszy raz wybierzesz i w jaki sposób to zrobisz, pamiętaj, że jest to bardzo ważna chwila i twoja druga połówka na pewno zapamięta go na zawsze. Postaraj się wiec zrobić wszystko, by był to wyjątkowy moment, który będziecie miło wspominać. Wiele osób przygotowuje się do tego wyznania dużo wcześniej, przygotowując romantyczny wieczór w formie kolacji czy wyjazdu poza miasto starając się, by parter poczuł się wyjątkowo.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *