wstydliwa dziewczyna

Jak powiedzieć chłopakowi że mi się podoba? 10 skutecznych metod

Niestety, ale masa kobiet nie ma pojęcia w jaki sposób zasygnalizować fakt, że chłopak wpadł im w oko. Niekiedy też wstydzą się lub boją, że on nie czuje tego samego. Strach przed rozczarowaniem i odrzuceniem powoduje, że sporo dziewczyn nie mówi facetowi niczego. Czasami nie potrzebne są słowa, bowiem gesty również są w stanie dać mu do zrozumienia, że jesteś nim zainteresowana bardziej niż zwykłym kumplem. W naszym artykule znajdziesz 10 sprawdzony sposobów, dzięki którym mężczyzna odkryje Twoje intencje i to bez mówienia o uczuciach!

Mówienie wprost o uczuciach jest najprostszą drogą, ale nie zawsze starcza nam odwagi.  Na początku znajomości absolutnie nie powinniśmy tego robić, bo chłopak się wystraszy. Na to przychodzi odpowiedni moment, gdy znacie się już jakiś czas i pojawiła się przysłowiowa chemia. Jak zatem powiedzieć chłopakowi, że nam się podoba ale nie wprost? To jest dużo łatwiejsze niż się wydaje!

10 sposobów, które pomogą Ci powiedzieć chłopakowi o Twoich uczuciach!

1. Wzbudź w nim zainteresowanie

Faceci lubią być adorowani, aczkolwiek unikaj wpadania w desperacje, czyli zapomnij o narzucaniu się, bo uzyskasz efekt odwrotny od zamierzonego. Lepsze będzie wzbudzanie zainteresowania swoją osobą. Jak to zrobić? Pokaż, że jesteś kobietą z ambicjami oraz z pasją. Daj chłopakowi się lepiej poznać.

2. Zadbaj o swój wygląd

Faceci to wzrokowcy, dlatego też bacznie obserwują kobiecy wygląd. Nie musisz usilnie starać się być kimś innym, bo wystarczy podkreślić swoje atuty urody odpowiednim makijażem, poza tym zadbać o dobrze dobraną stylizację. Niewielkie zmiany mogą dodać Ci więcej pewności siebie, a u niego wzbudzić podziw. Zadbana kobieta punktuje w męskich oczach – pamiętaj o tym!

3. Flirtuj, ale umiejętnie!

Mowa ciała, gesty oraz słowa, które są odpowiednio dobrane mają ogromną moc. Flirt jest najprostszą metodą, aby pokazać chłopakowi, że wpadł Ci w oko. Zachowuj się jednak bardzo naturalnie, bo inaczej wszystko wypadnie groteskowo. Nigdy na siłę nie kokietuj!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Trudne pytania w związku - 80 pytań, które pomogą Wam wzmocnić relację

kobieta mowi chlopakowi ze mu sie podoba

4. Uśmiech

Zdecydowanie szczery uśmiech jest najlepszą metodą, gdy chodzi o okazywanie uczuć. Dodatkowo pozytywne osoby są lepiej odbierane przez społeczeństwo, jako wesołe i pogodne. W takim towarzystwie każdy chce przebywać! Warto wobec tego dużo się uśmiechać do chłopaka, który nam się podoba. Taki mały gest ma ogromną moc!

5. Skróć dzielący was dystans

W przypadku, gdy ktoś nie jest nam obojętny to w naturalny sposób dążymy do skrócenia dzielącego nas dystansu fizycznego. W przypadku pań najlepsze są takie gesty, jak dotknięcie męskiej dłoni przez przypadek, czy też usuwanie niewidzialnych okruszków z ramienia faceta. Takie drobne, choć wymowne zachowanie pokazuje chłopakowi, że wpadł Ci w oko. Pamiętaj jednak, aby nie pokonywać za szybko dystansu i robić to stopniowo, dlatego że inaczej chłopak może to źle odebrać!

6. Wywiad

Kiedy ktoś nam się podoba staramy się go poznać i to na różne sposoby. Dobrze wobec tego dopytać znajomych, a także przejrzeć jego kanał social media, czy też zwyczajnie z nim porozmawiać. Taki „wywiad” pozwoli Ci dowiedzieć się jakie ma zainteresowania, gdzie bywa oraz czym się zajmuje. W ten sposób dasz mu również do zrozumienia, że się nim interesujesz, a to będzie już bardzo wymowne.

7. Nie bój się przejąć inicjatywy

Masa kobiet czeka na kontakt ze strony faceta, bo boi się przejąć inicjatywę. Niekiedy warto się przełamać, bo dzięki temu pokażesz w dość subtelny sposób facetowi, że nie jest Ci obojętny. Wykonanie pierwszego kroku może Cię dużo kosztować, ale ten wysiłek naprawdę się opłaci. Kiedy będziesz odkładać decyzję o przejęciu działania może się okazać, że inna już dawno to zrobiła. Mężczyźni wbrew pozorom lubią odważne dziewczyny. Nie strać szansy!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak rozkochać w sobie faceta? 15 najlepszych sposobów na mężczyznę

kobieta mowi facetowi o jej uczuciach

8. Pokaż swoje poczucie humoru

Faceci uwielbiają wesołe dziewczyny, które mają dystans do siebie. Flirtuj, a więc żartuj i się dużo śmiej, poza tym opowiadaj anegdoty. Zobaczysz, że to sprawi, że chłopak dostrzeże Twoje zainteresowanie, do tego doceni Twoje poczucie humoru. Kto wie może to go do Ciebie przekona?

9. Pokaż swoje emocje

Sporo pań nie pokazuje swoich emocji, bo bardzo boi się odrzucenia lub innej negatywnej reakcji ze strony faceta. To źle, bo mężczyźni lubią mieć jasne sytuacje, wtedy nie muszą się niczego domyślać. Mit o tajemniczości oraz o niedostępności powoduje, że niepotrzebnie się spinasz oraz udajesz przed facetem kogoś innego. W relacjach bazą jest zawsze szczerość, dlatego od początku bądź fair w stosunku do chłopaka, a to zaprocentuje. Nie pilnuj non stop swojego zachowania, bądź wyluzowana!

10. Komunikacja niewerbalna to podstawa!

Słowa czasami przychodzą nam z ogromną trudnością, dlatego też dobrym pomysłem jest wykorzystanie komunikacji niewerbalnej. To sprawdzona metoda, aby pokazać chłopakowi, że wpadł nam w oko. Mowa ciała daje jasne komunikaty, które nie pozostawią w zasadzie żadnych złudzeń.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *