kobieta o ciemnej karnacji

Jaki dobrać kolor włosów do ciemnej karnacji? Praktyczne porady

Aby ustalić jaki kolor włosów do ciemnej karnacji będzie odpowiedni należy ustalić jakim typem kolorystycznym jesteśmy i zapoznać się z kilkoma naszymi wskazówkami. Warto jest pamiętać, że inne kolory będą odpowiednie dla kobiet o ciemnej karnacji, a jeszcze inne dla tych o ciemnym kolorze skóry. Jaki kolor włosów pasuje do ciemnej karnacji?

Dobierz kolor włosów do ciemnej karnacji – sprawdź swój typ kolorystyczny!

Aby sprawdzić jaki jest twój typ kolorystyczny musisz wziąć pod uwagę zarówno kolor włosów, oczu jak i karnacji. Możesz wykonać w tym celu również test na typ urody:

 1. Jaki kolor włosów posiadasz?
 2. Jasny blond, jasny brąz, jasny rudy
 3. Szary blond lub zgaszony brąz
 4. Kasztanowy brąz lub ciemny rudy
 5. Ciemnobrązowy lub czarny
 6. Jaki jest twój kolor oczu?
 7. Jasnoniebieski, jasnozielony lub jasnobrązowy
 8. Szary, ciemno grafitowy lub szaro-niebieski
 9. Brązowe, piwne, zielone lub oliwkowe
 10. Niebieskie lub zielone o intensywnym kolorze
 11. Jaka jest twoja cera?
 12. Jasna, zabarwienie żółte lub brzoskwiniowe
 13. Jasna zabarwienie mleczne lub blado – beżowe
 14. Ciepłe, zabarwienie złote z piegami
 15. Blada, śniada, porcelanowa lub chłodna oliwka
 16. Na jaki kolor się opalasz?
 17. Na złoto lub brązowo
 18. Na czerwono, ale zamienia się ona w brąz
 19. Na czerwono
 20. Na czerwono lub nierównomiernie na brązowo
 • Jeśli w większości odpowiedziałaś A to jesteś panią wiosną. Ten typ urody ma bardzo jasne zabarwienie tęczówki w kolorze zielonym, brązowym lub niebieskim. Włosy Pani wiosny to te w odcieniach blondu, złotym, słomkowym, jasnobrązowym oraz o rudych pasmach. Jeśli chodzi o karnację to pani wiosna jest posiadaczką jasnej cery o żółtawej lub brzoskwiniowej tonacji.
 • Jeśli większości odpowiedziałaś B to jesteś typem urody lata. Są to zazwyczaj kobiety które posiadają oczy w kolorze szarym, błękitnym, gołębim lub grafitowym. Jej włosy występują w odcieniach brązu, chłodnego blondu, ciemnego blondu oraz platyny. Karnacja pani lato zawsze ma chłodną tonację, a skóra jest jasna i ma blady lub blado – mleczny odcień.
 • Jeśli odpowiedziałaś w większości C to jesteś panią jesień. Twój kolor włosów to zakres od ciepłych, brązowych, po rude. Najczęściej Pani jesień ma oczy koloru brązowego, piwnego, oliwkowego lub zielonego, a jej skóra pokryta jest piegami, tonacja natomiast jest ciepła i śniada.
 • Odpowiedziałaś w większości D to jesteś panią zimą. Masz bardzo intensywną barwę oczu, a twoja karnacja jest porcelanowa lub śniada i oliwkowa. Jeśli chodzi o kolor oczu to jest on intensywnie zielony, intensywnie niebieski, a włosy występują w odcieni brązu lub czerni.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak działa kwas hialuronowy na skórę?

kobieta z ciemna karnacja

Ciemna karnacja – jaki kolor włosów wybrać?

Jeśli jesteś posiadaczką w ciemnej karnacji to jej odcień zazwyczaj jest oliwkowy lub jasnobrązowy. Twoje opalenizna ma złoty akcent i trzyma się bardzo długo. Jeśli nie wiesz jaki kolor włosów pasuje do ciemnej karnacji to podpowiadamy:
Blond- najlepszym odcieniem będzie ten ciemny, możesz go rozświetlić jaśniejszymi pasemkami. Jeśli marzy ci się chłodny odcień blondu to porzuć ten pomysł natychmiast!

 • Brąz – jest to odpowiedni kolor włosów dla osób o ciemnej karnacji, należy jednak wybierać ciepłe tony takie jak kasztanowy czy głęboka czekolada.
 • Czarne – mroczna czerń będzie strzałem w dziesiątkę
 • Rudy- ciemna karnacja i rude włosy jest to wspaniałe połączenie. Najlepiej postawić na wyraziste kolory takie jak kasztan, czerwień lub mahoń.

Piwne oczy i ciemna karnacja – jaki kolor włosów dobrać?

Najlepiej, aby panie o tym kolorze oczu wybrały odcienie ciemnego blondu, głębokie brązy lub wyrazistą czerń. Jeśli jej marzeniem jest kolor rudy to bardzo dobrym wyborem będzie intensywna czerwień lub stonowane odcienie rudego.

Brązowe oczy i ciemna karnacja – jaki kolor włosów dobrać?

W tym przypadku, panie, które posiadają ciemną karnację i brązowe oczy mają bardzo dużą paletę możliwości. Możesz zdecydować się tak naprawdę na każdy kolor, jednak twoja cera będzie zachwycała, jeśli będą to ciemniejsze cienie brązu, intensywna czerwień, czerń, ciemny blond, głęboki brąz.

kobieta z brazowymi wlosami o ciemnej karnacji

Zielone oczy i ciemna karnacja – jaki kolor włosów dobrać?

Pani o zielonych oczach, które posiadają niebieskie lub różowe plamki mają do wyboru takie cienie jak: platyna, orzechowy brąz, kakaowy brąz, ognista rudość, czerń z fioletem, czerń z granatem lub piaskowy blond.

Niebieskie oczy i ciemna karnacja – jaki kolor włosów dobrać?

Jeśli jesteś posiadaczką ciemnej karnacji i niebieskich oczu to najlepiej sprawdzą się ciepłe odcienie włosów. Idealne będą intensywne rudości takie jak mahoń. Jeśli jednak marzy ci się blond to najlepiej będzie wybrać ten miedziany, złocisty lub miodowy. Jeśli chcesz trochę zaszaleć to wybierz do niebieskich oczu włosy z nutką czerwieni.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak wysuszyć włosy bez suszarki? 12 sprawdzonych sposobów

Jakie są najlepsze kolory włosów dla kobiet z ciemną karnacją?

Ciemna karnacja niezależna od koloru oczu pasuje tak naprawdę do każdego koloru włosów. Odpowiedni wybór to tylko dobranie odpowiedniego odcienia. Jeśli chcesz zmienić swoją koloryzację to nasza redakcja poleca:

 • Sombre, idealne będzie to z jasnymi refleksami, które ożywią brąz i będą wyglądały naturalnie
 • Ronze, jest to połączenie brązowych włosów i czerwonych końcówek
 • Miedziany rudy, będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli zależy ci na podkreśleniu ciemnej cery to postaw również na mahoń

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *