piekna kobieta z brazowymi wlosami

Jak dobrać kolor włosów do urody? Ten test Ci pomoże!

Wiele kobiet chcę zmienić swój kolor włosów, jednak nie wie na jaką koloryzację się zdecydować. Oczywiście ma do wyboru wiele różnych trików jak sombre czy ombre, jednak nie zawsze chcą zaryzykować. Zmiana koloru włosów jest bardzo poważną sprawą, ponieważ ewentualne dekoloryzacja mogłaby spowodować ich uszkodzenie, czego bardzo nie chcemy. Ważne jest, by przed podjęciem decyzji wykonać test koloru włosów. Przecież to właśnie one są jednym z najważniejszych elementów naszego wizerunku.

Test na kolor włosów – jaki wybrać?

Odpowiednia koloryzacja włosów jest elementem, który wpływa na cały kobiecy wizerunek. Jeśli więc wybór odcienia nie będzie do nas pasował to całość może wyglądać nieestetycznie. Bardzo często zdarza się, że kobiety mają trudności z wyborem odpowiedniego koloru i nie wiedzą w jaki sposób podjąć tak ważną decyzję. Przedstawiamy test koloru włosów, za pomocą którego odpowiadając na kilka pytań będziesz mogła dokonać właściwego wyboru.

1. Czy masz problemy z cerą?

A. Tak B. Nie C. Zdarza się

2. Jaki kolor mają twoje tęczówki?

A. Niebieski B. Zielony lub szary C. Brązowy lub piwny

3. Jaki masz kształt twarzy?

A. Trójkątny, B. Okrągły C. Prostokątny lub sercowaty

4. Jaki typ cery posiadasz?

A. Jest śniada, B. Jest blada C. Jest jasna i widać na niej pieprzyki

5. Jaki kolor mają żyłki na twoim nadgarstku?

A. Niebieskie B. Zielone

6. W jakich kolorach czujesz się najlepiej?

A. Czerwonych B. Pastelowych c. Czerni i bieli

7. Jaka jest kondycja twoich włosów?

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak działa laser do depilacji? Wyjaśniamy

A. Są grube i mocne B. Wypadają C. Są lśniące i cienkie

8. Jak często chodzisz do fryzjera?

A. Raz na miesiąc B. Rzadko C. Raz na kilka miesięcy

9. Jaką osobą jesteś?

A. Spokojną B. Realistką C. Odważną

Przewaga odpowiedzi A:

Jeśli twoje odpowiedzi to w większości odpowiedź A to odpowiednia jest dla ciebie jasna koloryzacja w naturalnym odcieniu. Nie musisz zmieniać swojego wizerunku zbyt drastycznie, wystarczy zmienić odcień włosów o 2 lub 3 tony. Świetnie sprawdzą się w twoim przypadku refleksy, które nie tylko nadadzą blasku twojej skórze, ale również rozświetlą ją.

Przewaga odpowiedzi B:

Jeśli twoje odpowiedzi to w większości odpowiedź B to oznacza to, że jesteś odważna i śmiało możesz podkreślić swój charakter. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą dla ciebie brązy i czernie. Podczas wyboru weź pod uwagę to jakim typem urody jesteś. Możesz zaszaleć z kolorem wykorzystując szamponetkę lub spray, który w razie twojego niezadowolenia łatwo się zmyje.

Przewaga odpowiedzi C:

Jeśli twoja odpowiedzi to większości odpowiedź C to oznacza, że lubisz klasykę, a unikasz zmian. Postaw więc na koloryzację naturalną. Jeśli natomiast nie boisz się zaszaleć to najlepszym wyborem będą rudości.

brazowe wlosy mlodej kobiety

Wyniki testu na kolor włosów – jaki Ci pasuje?

Jeśli jesteś typem urody wiosny to najlepszą koloryzacją będą blondy i brązy. Rudość nie będzie dla ciebie odpowiednia, ponieważ możesz wyglądać komicznie. Jeśli chcesz zaszaleć zdecyduj się na truskawkowy blond. Panie o typie urody lata mogą wybrać platynowy blond oraz inne świetliste tony. Najlepiej jest wybierać kolory wyraziste, takie jak rudości czy czerwień. Pamiętaj, że mahoń, bordo i miedź powinnaś unikać szerokim łukiem. Natomiast popielaty i brąz będą strzelał w dziesiątkę! Pani zima zazwyczaj ma ciemne włosy, jeśli chcesz spektakularnej zmiany to twoim wyborem powinien być mahoń, który rozświetli twoją cerę.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Twój pierwszy piercing - gdzie go zrobić?

Kolor włosów musi pasować do mody- wybierz mądrze! Pozostaje nam jeszcze typ urody pani jesieni. W tym przypadku koloryzacja powinna być w ciepłym odcieniu brązu lub czerwieni. Jeśli zdecyduje się ona na miodowe tony lub mahoń to również może być pewna, że będzie wyglądała zjawiskowo.

mloda kobieta zastanawia sie nad kolorem wlosow

Typ urody a kolor włosów – musisz go dobrze dobrać!

Należy pamiętać, że przedstawiony test koloru włosów jest to tylko podpowiedź z naszej strony. Dzięki niemu będziesz miała zarys tego jakie barwy sprawdzą się przy konkretnym typie urody. Pamiętaj, że kolor włosów jest sprawą indywidualną i w większości zależy od twojego stylu oraz od kondycji twoich włosów. Jeśli nie jesteś pewna co do tego jaką kolorystykę ci zaproponowano możesz skorzystać z pomocy fryzjera lub stylisty, który na pewno pomoże podjąć ci trafną decyzję.

Ciepły typ karnacji:

 • Maślany blond z chłodnymi refleksami
 • Karmelowy brąz
 • Toffi
 • Miedziane rudości
 • Chłodny typ karnacji:
 • Ciemny brąz
 • Espresso
 • Burgund
 • Platynowy blond
 • Beżowy blond
 • Niebieski
 • Fioletowy
 • Różowy

Jeśli uważasz, że nie posiadasz jednoznacznie ciepłej i zimnej karnacji to wtedy oznacza to, że twoja skóra jest neutralna. Dzięki temu zyskujesz wiele nowych możliwości podczas wyboru koloryzacji, gama jest bardzo szeroka. Pamiętaj, że niezależnie od tego na jaki kolor się zdecydujesz to naturalny odrost najprawdopodobniej pojawi się bardzo szybko i będzie konieczna ponowna koloryzacja. Wiąże się to jednak z kolejną ingerencją w strukturę włosa, która może zostać naruszona. Czasem szaleństwo w dobrze farby może być dla nas zgubne, zwłaszcza, gdy włosy nie są w najlepszej kondycji i są przesuszone, rozdwajają się lub wypadają.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

Zobacz wszystkie posty Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *