ciecie wlosow

Dobry fryzjer – po czym go poznać?

Aby zapewnić swoim włosom należytą opiekę, należy wybrać salon fryzjerski, w którym świadczone usługi są na najwyższym poziomie. Kluczem do sukcesu takich miejsc jest wykwalifikowana i doświadczonych kadra fryzjerów i niestety nie jest ich wiele. Aby mieć pewność, że wybrany fryzjer jest naprawdę dobry, należy sprawdzić jego umiejętności i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Dowiedzmy się, jak to zrobić?

Obsługa fryzjerska

Aby zapewnić klientowi zadowalający efekt, dobry fryzjer powinien w pierwszej kolejności porozmawiać z nim o jego oczekiwaniach i upodobaniach dotyczących fryzury. Powinien także przeprowadzić wstępną analizę stanu włosów oraz zaproponować kilka ciekawych rozwiązań, szczególnie jeżeli oczekiwania Klienta są nieadekwatne do stanu zdrowia jego kosmyków. Profesjonaliści, tacy jak fryzjerzy w salonie https://mazfryzjerki.com/, potrafią sugerować klientom różne pomysły, które sprawdzą się w ich przyszłym uczesaniu. Jeśli Klient chce uzyskać konkretny efekt, fryzjer powinien przede wszystkim ocenić, czy będzie on pasował do kształtu twarzy i w razie potrzeby zaproponować inny, ale równie interesujący wariant. Co ważne, w skrajnych sytuacjach dobry fryzjer powinien umieć uprzejmie odmówić wykonania konkretnego zabiegu. Jeśli uzna, że może on wyrządzić więcej szkody niż pożytku to jest to wręcz konieczne. Wielu fryzjerów nie przyjmuje również do wykonania fryzur, które są sprzeczne z ich gustem, choć to dość kontrowersyjny i tak naprawdę nie zawsze dobry kierunek.

Wygląd salonu

Zarówno wystrój i czystość , jak i sprzęt fryzjerski to czynniki, o których warto pamiętać przy wyborze salonu fryzjerskiego. Zwróćmy uwagę, czy fryzjerzy, którzy tam pracują, mają schludną, zadbaną fryzurę – to ważna oznaka profesjonalizmu i poważnego podejścia do Klienta. Aby być pewnym, że salon jest bezpieczny, sprawdźmy, czy przestrzega on zasad higieny i dezynfekuje swoje narzędzia. Pamiętajmy, że wszystkie akcesoria fryzjerskie są używane w stosunku do różnych klientów, dlatego ich dezynfekcja po każdym użyciu jest niezbędna, a jej brak może stwarzać zagrożenia związane z rozmaitymi zakażeniami i prowadzić do poważnych chorób. To czy zachowywana jest bieżąca czystość salonu fryzjerskiego i odpowiednie zabiegi dezynfekcyjne w stosunku do stosowanego sprzętu można zaobserwować podczas wizyty.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Perfumy unisex - uniwersalne zapachy dla każdego

Kosmetyki do stylizacji włosów najwyższej jakości

Salon fryzjerski to nie tylko miejsce, gdzie kreowane są nowe cięcia i upięcia fryzur. To również swego rodzaju spa w którym nasze kosmyki poddawane są zabiegom koloryzacji i regeneracji. Dlatego wybór odpowiednich farb i preparatów poprawiających kondycję włosów, którymi posługuje się fryzjer, decyduje o profesjonalizmie i efektywności jego pracy.

Dobry fryzjer to profesjonalista otaczający się najwyższej jakości produktami i sprzętem, który potrafi wyczarować cuda na głowie Klienta. Przed wyborem swojego fryzjera, koniecznie sprawdź powyższe podpunkty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *