mezczyzna przytula kobiete w domu

Cykl uczuciowy mężczyzny – jak przebiega miłość faceta?

Wiele osób nie potrafi opisać emocji, które nimi władają podczas miłości. Należy pamiętać, że nie są to tylko motylki w brzuchu, ale również sprzeczki i napięcia. Aby przejść przez wszystkie potyczki, należy okazywać sobie nawzajem się wspierać, okazywać sobie zrozumienie i darzyć się zaufaniem. Kobiety bardzo często nie rozumieją w jaki sposób kocha facet. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą wam rozwikłać tą zagadkę.

Jak wygląda cykl uczuciowy faceta?

Każdy wie, że zanim dojdzie do prawdziwej miłości trzeba przejść przez kilka faz. Istnieje coś takiego jak cykl uczuciowy mężczyzny. Wiadome jest, że mężczyzna i kobiety okazują sobie uczucia w inny sposób i różnią się również tym w jaki sposób kochają. Możemy zauważyć zmiany, które zachodzą w zachowaniu naszego partnera i nie zawsze je rozumiemy.

Ich uczucie jest sprężynowe. Oznacza to, że raz są blisko nas, a innym razem się odsuwają. Nie jest to dla nas do końca zrozumiałe. Dlaczego tak się dzieje? Cykl uczuciowy działa właśnie w taki sposób, ponieważ tak działa męski umysł, posiadają silną potrzebę do wycofywania. Nie należy się tym martwić, ponieważ po wycofaniu wszystko wraca do normy. Najzwyczajniej muszą odpocząć. Absolutnie nie należy się o taki stan obwiniać, ponieważ nie jest to wina kobiety. Mimo to bardzo często tak się dzieje i zaczynają one doszukiwać się winy w sobie. Cykl uczuciowy mężczyzny działa w taki sposób i należy się z tym bezwzględnie pogodzić.

Mężczyźni kochają jak sprężyny, a kobiety jak fale

Gdy ustaliliśmy już, że mężczyzna jest jak sprężyna, należy wiedzieć, że kobieta również jest porównywana – do fal. Oznacza to, że jej nastroje są zmienne. Raz czuje się kochana i doceniona a innym razem odrzucona i niezrozumiana. Ciekawe jest to, że jej nastrój potrafi się zmienić w ciągu godziny. Na szczycie fali jest najszczęśliwszą kobietą na świecie, na jej dnie natomiast jest nieszczęśliwa i niespokojna. W tym momencie właśnie pojawiają się zarzuty wobec partnera i oskarżanie go o jej złe samopoczucie. Jej negatywne emocje odbijają się na całym związku.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Karanie milczeniem - na czym polega i jak na nie reagować?

para na wycieczce

Miłość mężczyzn – jak oni kochają?

Kobiety są mniej skomplikowane, przynajmniej tak nam się wydaje. Oczywiste jest, że zakochujemy się szybciej i nasze uczucie jest silniejsze. Nie oznacza to jednak, że ich uczucia nie są szczere. Jesteśmy również bardziej emocjonalne niż faceci, pozwalamy sobie na częstsze okazywanie uczuć, panowie są bardziej powściągliwi. Bardzo często zdarza się, że sprężynowy cykl uczuciowy mężczyzny sprawia, że dochodzi między kobietą a facetem do wielu sprzeczek i sytuacja może wydawać się napięta. Ich sprężynowe zachowanie niema nic wspólnego z partnerką i nie istnieje żadna przyczyna takiego zachowania. Jeśli więc chcemy uniknąć wszelkich awantur powinniśmy się z tym pogodzić i przeczekać. Istnieje kilka rodzajów miłości mężczyzn, są to między innymi:

  • Miłość mamuta – taka miłość oparta jest na uczuciu seksualnym. Faceci są zdobywcami, dlatego tak ważne jest dla nich zdobywanie kobiety, zwracają uwagę przede wszystkim na jej wygląd. Nie oznacza to jednak, że nas nie kochają, a uczucia nie są dla nich ważne. Nie zawsze ich zachowanie jest dla kobiet zrozumiałe. Oczywiście kobiety mogą czuć się niezrozumiane i opuszczone.
  • Miłość znormalizowana – w tej kulturze przyjęło się, że to kobieta ma kochać bardziej, a mężczyzna natomiast ma nie okazywać uczuć, a już na pewno niepublicznie. Na szczęście świat i poglądy się zmieniają i oczekuje się od facetów okazywania uczuć.

para na spacerze w parku

Jak zrozumieć cykl uczuciowy mężczyzny?

Psychologia męskiej miłości jest bardzo skomplikowana, a kobiety mają problem z jej zrozumieniem. Zachowanie panów jest bardzo falowe, raz chcą być blisko nas, innym razem udają, że nas niema. Niestety najczęściej panie stają się tym zachowanie poirytowane i dochodzi do kłótni. Zaczynają wiec naciskać na faceta i wywoływać presję, która jest dla mężczyzny nie tylko irytująca, ale również męcząca. Sprawia to, że wycofują się oni jeszcze bardziej. Nie należy tego robić. Konieczne jest to, by dać mu tyle przestrzeni, ile potrzebuje i by go nie naciskać. Najprościej mówiąc, musi znów poczuć się zdobywcą.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Na kogo i na co lecą dziewczyny? Zobacz czy na Ciebie też!

Panowie nie są zbyt skomplikowani, jeśli chodzi o związek i miłość. Należy dać mu swobodę i wiele uczuć jednocześnie. Musi czuć się przez nas nie tylko kochany i zrozumiany, ale również powinien czuć, że mu ufamy. Wszystko to sprawi, że relacja będzie udana. Zagłębienie się w cykl uczuciowy mężczyzn ułatwi życie zarówno mężczyźnie jak i kobiety.

Ustaliliśmy już, że cykl uczuciowy mężczyzny jest dla nas kobiet nie zrozumiały. Jednak należy wiedzieć, że jest całkowicie normalny i przechodzi przez niego każdy facet. Co ważniejsze, przyczyną nie jest wina kobiety, która zazwyczaj szuka winy w takim zachowaniu właśnie w sobie. Należy w tym czasie okazać facetowi całkowite zrozumienie i uczucia, które sprawią, że będzie mu łatwiej przez taki cykl przejść. Dzięki niemu zgrzyty w związku, kłótnie i nieporozumienia nie będą wpływały na wspólne relacje.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *