kobieta u dentysty

Villanova Dental Clinic – eksperci od Twojego uśmiechu

Villanova Dental Clinic to zespół znakomitych i ambitnych ekspertów w wielu dziedzinach, zaczynając od chirurgii, poprzez implantologię, endodoncję, kończąc na endodoncji. Współpraca tak wielu specjalistów i indywidualne podejście do pacjentów przynosi za każdym razem przewidywalne rezultaty procesu leczenia. Stawiamy na najwyższą jakość i nie uznajemy kompromisów. Każdy z naszych dentystów ma do dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny, w tym innowacyjną pracownię RTG i znakomicie wyposażony gabinet. 

Podstawowe leczenie stomatologiczne 

Rolą podstawowego leczenia stomatologicznego w naszej klinice, jest leczenie oraz zapobieganie skutkom próchnicy w różnych odsłonach. Rozwój tej choroby zaczyna się dosyć niewinnie od niewielkich próchnicowych plamek na uzębieniu, niemniej jednak z czasem przekształcają się one w mniej niewinne ubytki twardszych części zębów, które prowadzić mogą do uszkodzenia tkanki wewnętrznej zęba, czyli miazgi lub nawet całkowitego obumarcia. Dlatego tak ważne jest odpowiednio wcześnie rozpoczęte leczenie, które oferujemy swoim pacjentom. 

Ortodoncja

Ortodoncja w ciągu ostatnich lat miała szansę stać się jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin w stomatologii. Leczenie pacjentów staje się coraz łatwiejsze, ale przy tym też bardziej efektywne i komfortowe. Nasza klinika oferuje pacjentom cały wachlarz leczenia ortodontycznego. W swojej ofercie aparatów mamy ogromny wybór różnych zamków: 

  • bezligaturowe – przynoszące wspaniałe rezultaty z uwzględnieniem rzadszych wizyt kontrolnych,
  • metalowe – rozwiązanie standardowe, najbardziej powszechny typ zamków,
  • nakładki – niewidoczne aparaty dla osób dorosłych używane do niewielkich korekt. 

Stomatologia dziecięca 

Leczenie stomatologiczne w przypadku dzieci stanowi szczególne wyzwanie. Musi łączyć precyzję, skuteczność oraz delikatność. W naszej klinice staramy się, żeby poza tym najmłodsi pacjenci byli leczeni z właściwym podejściem i sprawnie. Fotel dentystyczny może być ciekawym oraz miłym miejscem, którego dziecko nie będzie się bało, a postara się je zrozumieć, zaakceptować i dobrze poznać. Nasz zespół to również wspaniali eksperci od leczenia dzieci. 

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Swędzenie skóry głowy - jakie są jego przyczyny i jak pozbyć się tego problemu?

Protetyka stomatologiczna 

Brak uzębienia może skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie i wpływać bardzo negatywnie na jakość prowadzonego życia. W gabinecie Villanova Dental Clinic mamy wieloletnie doświadczenie w protetyce, czyli obszarze stomatologii poświęconemu odtwarzaniu naturalnego uzębienia z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod leczenia. Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości możemy dopasować odpowiednie leczenie do każdego pacjenta indywidualnie. 

Periodontologia 

Zaniedbania w zakresie higieny jamy ustnej w konsekwencji prowadzić mogą do próchnicy, czy też parodontozy. Konsekwencją parodontozy jest zaś rozchwianie lub utrata uzębienia, lub nawet pogorszenie stanu zdrowia. Nieleczone stany zapalne w obrębie jamy ustnej mogą stanowić przyczynę schorzeń takich, jak zapalenie mięśnia sercowego oraz wsierdzia, choroba pneumatyczna, zapalenie tarczycy, kłębuszkowe zapalenie nerek, zapalenie żył oraz tęczówki oka. Nie można zatem lekceważyć pierwszych z niepokojących symptomów. Dzięki szybkiej reakcji oraz rozpoczęciu leczenia w naszej klinice parodontozę można zatrzymać. 

Wybielanie zębów 

Jeśli pragniesz rozjaśnić barwę swojego uzębienia, pomożemy ci to osiągnąć. Przeprowadziliśmy już skuteczne wybielanie zębów u wielu pacjentów, którzy byli zadowoleni z uzyskanego rezultatu. Wykonujemy wybielanie wieloma dostępnym metodami. Używamy wyłącznie bezpiecznych preparatów z przeznaczeniem do użytku medycznego, które nie są przyczyną efektów ubocznych. Zanim przeprowadzimy wybielanie zębów, konieczne będzie wykonanie dokładnego badania przez stomatologa. Uzębienie może zostać poddane wybielaniu, o ile w czasie badania nie zostaną wykryte stany zapalne lub ubytki próchnicowe. Naszą diagnostykę uzupełniamy o badania rentgenowskie, co pozwala na pełną analizę wszystkich zębów. Warto oddać się w ręce naszych specjalistów, którzy przeprowadzą całość procedury rozjaśniania uzębienia w bezpieczny sposób. W Villanova Dental Clinic odpowiednio przeszkolona higienistka przeprowadzi całość procedury z uwzględnieniem najnowocześniejszej oraz technologicznie zaawansowanej lampy. Stosowane przez naszych specjalistów preparaty przeznaczone są do użytku medycznego, posiadają odpowiednie atesty i są całkowicie bezpieczne. 

Implantologia stomatologiczna

Implanty zębowe to najnowocześniejsza oraz i coraz powszechniejsza metoda pozwalająca na uzupełnianie braków zębowych. Rolą implantów jest zastąpienie korzeni zębowych w taki sposób, żeby zostały one w pełni zrośnięte z kością oraz otaczającymi ją tkankami. Po czasie integracji z kością (może to potrwać kilka miesięcy) możliwe staje się odtworzenie naturalnego wyglądu zębów. W efekcie – pacjenci po wizycie w naszej klinice odczuwają satysfakcję estetyczną i mogą się cieszyć z wygody posiadania praktycznie naturalnego uzębienia. 

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Makijaż na jesień. Sprawdź jaki podkład wybrać!

Diagnostyka RTG

Pracujący u nas specjaliści są w stanie dostrzec wszystkie nieprawidłowości w obrębie uzębienia, gdyż w diagnostyce stomatologicznej korzystają z badań radiologicznych. A po tym poważnie brzmiącym nazewnictwem, skrywa się po prostu prześwietlenie. Zwykłe prześwietlenie, ale w zupełnie nowym wydaniu. W klinice Villanova Dental Clinic stosujemy nowoczesne programy cyfrowe do robienia zdjęć uzębienia metodą cyfrowej radiografii, które ograniczają dawkę promieniowania w porównaniu do konwencjonalnych zdjęć RTG. Oczywiście to nie koniec nowości i rewelacji w naszych gabinetach. Cyfrowe oprogramowanie zintegrowane z pantogramem oraz pozostałymi urządzeniami radiologicznymi umożliwia uwidacznianie na ekranie większej liczby szczegółów, jak i podgląd w jakości 3D. Nic nie umknie uwadze stomatologa dzięki takiemu rozwiązaniu. Sukces w zakresie leczenia stomatologicznego zapewnia nam doświadczenie oraz wiedza pracujących u nas lekarzy, poparte możliwością przeprowadzenia najnowocześniejszej diagnostyki. 

W naszej klinice wykonywane są zdjęcia RTG: 

  • niezbędne w przypadku ortodoncji zdjęcia telerentgengraficzne,
  • zdjęcia cefalometryczne,
  • zdjęcia zębowe,
  • zdjęcia pantomograficzne. 

Fizjoterapia stawu żuchwowego 

Właściwy zgryz jest nie tylko kwestią odpowiedniego ustawienia zębów, ale również działania całości aparatu żucia – stawów żuchwowo-skroniowych oraz mięśni odpowiadających za ich ruch, jak również szyjnego odcinka kręgosłupa. 

Bez wzięcia pod uwagę takich kwestii, przeprowadzanie zabiegów protetycznych czy ortodontycznych może prowadzić do nasilenia symptomów dysfunkcji w obrębie narządu żucia takich jak: trzaski w stawie żuchwowo-skroniowym, przeskakiwanie, blokowanie, bóle okolicy stawu, ograniczony zakres otwierania ust, możliwe jest również występowanie zawrotów głowy czy szumów usznych. Skuteczna terapia w tym zakresie możliwa jest w naszej klinice dzięki współpracy wielu specjalistów: fizjoterapii, logopedii oraz stomatologii. Pierwszym krokiem będzie przeprowadzenie właściwej diagnostyki i w razie potrzeby wdrożenie leczenia dysfunkcji narządu żucia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *