Tomek i przyjaciele

Tomek i przyjaciele – imiona wszystkich bohaterów bajki

Głównymi bohaterami bajki Tomek i Przyjaciele są parowozy, pociągi i lokomotywy, które nie tylko przewożą ludzie, ale również poznają świat wokół torów, na których się poruszają. Głównym bohaterem jest niebieski pociąg o imieniu Tomek, który jest nie tylko bardzo przyjacielski, ale również optymistyczny. Czy znacie również innych bohaterów bajki?

Tomek i przyjaciele – co to za bajka?

Pociąg Tomek mieszka na wyspie o nazwie Sodor. Podróżuje po niej, wioząc ludzi, a przy tym poznaje otaczający go świat. Oprócz niego podróżują też jego przyjaciele, którzy są dla niego bardzo ważni. Poza nimi w odcinkach występują również inni, na przykład: Gruby Konduktor lub Sir Tophan Hatt, który odpowiada za bezpieczeństwo i porządek na kolei. Tomek jest lekko nieokrzesany, co często powoduje, że popada w kłopoty, zarówno on sam, jak i jego przyjaciele.

Imiona wszystkich bohaterów Tomek i Przyjaciele

Postacie z Tomka i Przyjaciele, to przede wszystkim pociągi, lokomotywy i parowozy, które podróżują po swojej wyspie, wyznaczonymi torami, poznając przy tym cały otaczający ich świat. Czy znacie wszystkie imiona bohaterów tej kultowej bajki?

Tomek

Jest niebieską lokomotywą, która niestety przez swoją brawurę często popada w kłopoty. Jest także bardzo nadgorliwy, ponieważ wszystko chce robić sam, mimo że często jest na to za mało doświadczony i nie zbyt rozsądny. Mimo że jest optymistą, to niestety jest też zapominalski, co potrafi doprowadzić jego przyjaciół do szału. Jest serdeczny i pomocny, a przyjaźni się z Piotrusiem.

Tomek

Piotruś

Zielona lokomotywa z numerem 6.jest najmłodszy ze wszystkich przyjaciół, dzięki czemu szczęście daje mu puszczanie pary i jeżdżenie po wyznaczonych torach. Nie szuka dodatkowych przygód, a otaczający go świat nie jest dla niego ważny. Lubi pomagać innym lokomotywom, mimo że te często go wykorzystują. Jego ulubionym zajęciem jest dostarczanie poczty.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak wybrać fotelik samochodowy aby było bezpiecznie i komfortowo

Tomek i przyjaciele Piotruś

Gabryś

To niebieska lokomotywa z czerwonymi paskami o numerze 4, która ciągnie ekspres. Jest prawdziwym seniorem, poza tym to najcięższa i najszybsza lokomotywa ze wszystkich. Jest bardzo dobrym pociągiem, nie tylko zawsze pomaga innym, ale również szybko im wybacza.  Jest delikatnie szalony, jednak również zazdrosny. To właśnie on obwoził Królową, która odwiedziła wyspę, nazywany jest Pędzącą Gwiazdą.

Tomek i przyjaciele gabryś

Kuba

Czerwona lokomotywa z numerem 5. ma złote paski i mosiężną kopułkę. Osobiście uważa, że jest wyjątkowy. Często sprowadza na siebie problemy, wynika to z jego mniemaniu. Nie lubi ciągnąć wagonów towarowych, uważa, że to go poniża.

Tomek i przyjaciele Kuba

Henio

Henio jest zieloną lokomotywą z numerem 3. Jest długi i szybki, a poza tym zawsze gotowy, by pokazać innym, co potrafi. Niestety ma skłonności do zamartwiania się, co powoduje, że może być trochę nadwrażliwy. Bywa nieco marudny, jednak pozytywnie działa na niego otoczenie i natura. Często zdarzało mu się stawać w obronie drzew, które zagrożone są wycinką.

Tomek i przyjaciele Henio

Edek

Edek to niebieska lokomotywa o numerze 2. jest nie tylko starszy, ale również mądrzejszy od innych lokomotyw. Jest zawsze chętny do pomocy innym, będąc przy tym bardzo uprzejmym. Mimo że niektórzy uważają go za przestarzałego, to jest rozważny i spokojny.

Tomek i przyjaciele Edek

Olek

Olek był lokomotywą w kolorze czerwonym, jednak został przemalowany na zielono. Najczęściej ciągnie ze sobą trzy wagony o imieniu: Dulcie, Anatol i Isabel. Jego numer to 11.

Tomek i przyjaciele Olek

Marcel

To zielona lokomotywa z cyfrą 8. przyjaciele nazywają go Kaczorem, ponieważ jadąc po torach, często się kołysze. Jest nie tylko bardzo pracowity, ale również inteligentny. Współpracuje z Mirabel i Alice.

Donald i Darek

To dwie bliźniacze lokomotywy, które bardzo często podszywają się pod siebie nawzajem. Zarówno żarty, jak i dowcipy są tym, co lubią najbardziej. S bardzo pracowici i wykonują swoje obowiązki jak najlepiej.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Dobry wózek dla dziecka, czyli jaki?

Pozostali bohaterowie bajki Tomek i Przyjaciele

Znając imiona z bajki Tomek i Przyjaciele, należy pamiętać, że w odcinkach pojawiają się również dwuplanowi bohaterzy.

Tobik

Jest brązowym tramwajem parowym z numerem 7. Jest bardzo staroświecki nie tylko w zachowaniu, ale także w wyglądzie. Zazwyczaj podróżuje na torach prowadzących do kamieniołomu z Hanią, którą lubi.

Emilka

To szmaragdowozielona lokomotywa z mosiężnymi dodatkami. Niestety najczęściej uważa, że wie wszystko najlepiej, mimo to chętnie pomaga swoim przyjaciołom.

Karol

To fioletowa, mała i bardzo wesoła lokomotywa. Jest bardzo psotny, ale także ciekawy świata.

Bartek

Jest niebieską i najspokojniejszą lokomotywą ze wszystkich. Cechuje ją spora wyrozumiałość i życzliwość.

Michał

Czerwona lokomotywa o aroganckim usposobieniu. Chciałby dyrygować innymi lokomotywami, jednak te mu na to nie pozwalają.

Hirek

To prawdziwy bohater torów. To pierwszy parowóz na wyspie.

Łukasz

Wąskotorowa lokomotywa. Myślał, że spowodował wypadek, jednak odkrył, że nie miało to miejsca. Reks

Jest to bardzo pracowita, przyjazna i pomocna lokomotywa. Bywa zarozumiały i lubi drażnić Michała.

Rysio

Często wpada w panikę, gdy czuje jakiekolwiek zagrożenie. Jest bezpośredni szczery.

Rózia

To żeńska lokomotywa o chłopięcym usposobieniu. Jest fanką Tomka i często go naśladuje.

Szymek

Jest ekspresową lokomotywą, która wykazuje się dużą szybkością i siłą.

Poza wymienionymi lokomotywami w bajce występują również inne imiona z Pociąg i Przyjaciele, między innymi: łódź ratunkowa Kapitan, helikopter Harold, Gruby Zwiadowca, Żurawek, Żeglarz Janek, łódka Szyper.

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

View all posts by Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *