ciezarna kobieta z misiem

Jak poznać płeć dziecka? Wypróbuj chiński kalendarz płci

Oczekiwanie na dziecko to wyjątkowo piękny okres w życiu każdej pary. Przyszli rodzice często bardzo pragną poznać płeć dziecka, aby móc rozpocząć przygotowania do jego przyjścia na świat. Zazwyczaj płeć dziecka można potwierdzić dopiero między 18. a 22. tygodniem ciąży podczas USG połówkowego. Czy istnieje jakiś sposób, aby dowiedzieć się tego wcześniej?

Z pomocą przyszłym rodzicom przychodzi chiński kalendarz płci. Jest to narzędzie, które zostało odkryte około 700 lat temu. Według Chińczyków jego skuteczności wynosi nawet 90%. Na jego podstawie wiele par planuje płeć dziecka lub próbuje poznać płeć już poczętego potomka. Jak działa chiński kalendarz płci? Podpowiadamy!

Chiński kalendarz płci – jak działa w praktyce?

Choć chiński kalendarz płci nie może zastąpić badania USG, to jednak warto z niego skorzystać, jeśli chcesz szybciej poznać prawdopodobną płeć swojego dziecka. Ta metoda jest bardzo prosta i wygodna. Kalkulator płci jest dostępny na stronie internetowej. Aby poznać płeć dziecka, musisz podać datę urodzin przyszłej mamy i przybliżoną datę poczęcia dziecka.

Aby skorzystać z kalendarza płci, trzeba wskazać konkretny dzień poczęcia. Jednak pamiętaj, że nie jest on aż tak bardzo istotny. Zdecydowanie ważniejszy jest miesiąc poczęcia, ponieważ to właśnie na jego podstawie system dokonuje obliczeń. Gdy podasz obie daty, kliknij przycisk oblicz i sprawdź, które pole zostało zaznaczone w tabeli. Teraz już mniej więcej wiesz, jaką płeć będzie mieć Twoje dziecko!

Chiński kalendarz płci – dlaczego warto?

Chiński kalendarz płci to bez wątpienia jedna z ciekawszych metod na poznanie płci potomka. Bazując na metodzie znanej ludziom od setek lat, dowiesz się, czy nosisz w brzuchu chłopca, czy też dziewczynkę. Na tej podstawie możesz rozpocząć niezbędne przygotowania. W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad adekwatnym imieniem dla dziecka. Kolejnym krokiem może być kompletowanie ubranek, pościeli i innych potrzebnych akcesoriów.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Suplementacja osób aktywnych - jakie suplementy diety stosować?

Czy da się zaplanować płeć dziecka?

Na tak postawione pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele par z pewnością bardzo by chciało zaplanować płeć swojego dziecka. Istnieje wiele teorii, na podstawie których można mniej więcej ustalić, w jakich dniach plemniki z chromosomem Y będą miały większą szansę na połączenie się z komórką jajową. W tym celu niektórzy stosują też specjalną dietę. Chiński kalendarz płci to bardzo ciekawa alternatywa dla par, które chcą wpłynąć na płeć swojego dziecka. Dzięki wyliczeniom dowiesz się, kiedy powinniście starać się o dziecko, aby spłodzić dziewczynkę lub chłopca. Choć ta metoda nie daje całkowitej pewność, to jednak zdecydowanie warto ją wypróbować.

Teraz już wiesz, jak działa chiński kalendarz płci i jak można go wykorzystać w praktyce. Ten sposób nie jest naukowo potwierdzony, ale ma wieloletnią tradycję i jest z powodzeniem stosowany przez przyszłych rodziców na całym świecie. Dzięki niemu możesz szybko i nieodpłatnie poznać płeć swojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *