Pingwiny z Madagaskaru

Pingwiny z Madagaskaru – imiona postaci i bohaterów bajki

Serial animowany opowiada o grupce sprytnych pingwinów i królu Julianie, który jest lemurem. Większość bohaterów to zwierzęta, które zamieszkują Zoo w Nowym Jorku. Wszystkie główne postacie cieszą najmłodsze pociechy, są bardzo energiczne, żywiołowe i radosne. Czy znasz ich imiona? Sprawdźmy!

Pingwiny z Madagaskaru – co to za bajka?

Jest to amerykański serial animowany dla najmłodszych, jednak kochają go też dorośli. Bohaterami bajki są zwierzęta zamieszkujące w ZOO w Nowym Jorku. Dzieli się ona dwie części Herpetarium i mini – zoo. Inne zwierzęta występujące w poszczególnych odcinkach pochodzą z ogrodu Central Parku i innych rejonów tego wielkiego miasta. Najbardziej kochane postacie Pingwinów z Madagaskaru to śmieszny Król Julian i czworo pingwinów, które mają w zoo tajemną bazę.

Imiona wszystkich bohaterów Pingwinów z Madagaskaru

Głównymi bohaterami bajki Pingwiny z Madagaskaru są między innymi:

Skipper

Ten samiec pingwina jest liderem całej grupy. Jest odpowiedzialny za członków swojego oddziału i cale ZOO, przynajmniej tak uważa. Ufa jedynie Marlence i Maurice’owi, którzy zamieszkują ogród zoologiczny. O Szeregowego troszczy się jak o syna, a poza tym ufa współpracownikom bezgranicznie. Umie między innymi grać na gitarze, lubi leżeć na leżaku i robić zdjęcia. Poza tym rzadko przyznaje się do błędów i ma tiki nerwowe w postaci drżącego oka. Posiada talent aktorski, dzięki czemu dobrze manipuluje swoimi podwładnymi. Jest bardzo silny i potrafi walczyć, bez problemu pokonuje Króla Szczurów i Oficera X. nie lubi marudzenia i mazgajów.

Pingwiny z Madagaskaru Skipper

Kowalski

Jest najmądrzejszym pingwinem z całego oddziału. Jest nie tylko najszczuplejszy, ale również najwyższy z całej paczki. W wielu odcinkach trzyma w ręku ołówek, notatnik lub liczydło. Jest naukowcem, przez to rzadko daje ponieść się emocjom, wierzy, że wszystko ma racjonalne wytłumaczenie. Nie tylko spełnia się jako rozwinięty umysł, ale również gra na banjo, tańczy i śpiewa. Nie lubi, gdy ktoś uważa się za lepszego od niego. Jest wynalazcą, jednak nie wszystkie jego maszyny działają zgodnie z przeznaczeniem, często szwankują. Jego wynalazki mają długie i skomplikowane nazwy, a traktuje je jak swoje dzieci. Kowalski kocha się w samicy Delfina, która dała mu kosza aż 16,5 razy! Prawdopodobnie posiada tatuaż z jej podobizną, jednak nikt go nigdy nie widział. Jako jedyny ze wszystkich pingwinów pocałował prawdziwą dziewczynę.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak wybrać spacerówkę?

Pingwiny z Madagaskaru Kowalski

Rico

Wydaje się najgłupszym z grupy pingwinów, jednak jego specjalnością są materiały wybuchowe i same wybuchy. Lubi nie tylko wysadzać, ale również strzelać, walka to dla niego nic nowego. Niestety jako jedyny nie potrafi mówić, zazwyczaj po prostu bełkocze. Co dziwne inne pingwiny doskonale go rozumieją. Poza tym Rico ma ogromną przestrzeń w brzuchu, dzięki czemu mieści w nim wiele dziwnych i dużych przedmiotów. Posiada dziewczynę o imieniu Perky, która jest lalką, jest w niej bardzo zakochany i zazdrosny. Lubi nie tylko jeździć autem, ponieważ ma obsesję na punkcie ryb i sushi. Mimo że wygląda na najbardziej groźnego, to wewnątrz jest bardzo dobrym pingwinem, romantycznym i miłym.

Pingwiny z Madagaskaru Rico

Szeregowy

Jest nie tylko najmłodszym, najniższym, ale również najmniej inteligentnym pingwinem. Uważa się go za najsłodszego, zwłaszcza gdy zrobi swoją sztuczkę słodkich oczu. Bardzo często ma dobre pomysły, jednak nikt nie traktuje go poważnie. Lubi teatr, masło orzechowe, chrupki, jednak boi się borsuków i nie chce im zaufać. Jest ciekawski, miły, dobrze wychowany, wrażliwy, rozważny, czuły i spokojny, a zarazem gapowaty, szalony, panikujący, naiwny i głupkowaty.

Pingwiny z Madagaskaru Szeregowy

Król Julian

To lemur, który przybył z Madagaskaru. Ma wysokie mniemanie o sobie, wszyscy go lubią, a przynajmniej tak myśli. Julian jest nie tylko samolubny, szarmancki, ale również egoistyczny i naiwny. Nie daje spokoju pingwinim, które starają się bez jego ingerencji prowadzić swoje misje. Jest leniwy, jednak uwielbia tańczyć i śpiewać, co stale utrzymuje go w dobrej kondycji.

Król Julian

Mort

Mort jest lemurem, który zrobi dla Króla Juliana wszystko, o co ten go poprosi. Jest głupiutki, naiwny i słodki. Zależy mu również na tym, ale wszyscy poświęcali mu uwagę, niezależnie od tego, czy ma ona polegać na rozpieszczaniu, czy dokuczaniu. Gdy wpadnie na genialny pomysł, nigdy nie pozwala na to, by ktoś mu go wyperswadował. Nie lubi lwów, ale wykazuje się odwagą, pomagając od czasu do czasu Pingwinom w ich zadaniach. Jest wielbicielem lodów o smaku mango i stóp Juliana.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Atomówki - imiona bohaterów z bajki

Mort

Maurice

To bardzo inteligentny palczak madagaskarski. Jest prawą ręką i zaufanym doradca Króla Juliana, mimo że uważa go za głupka. Potrafi mu się przeciwstawić i powiedzieć mu prosto w oczy co o nim myśli. Często jest znudzony, jednak wykazuje się sporą cierpliwością dla swojego władcy. Poza tym przygotowuje dla niego smaczne koktajle, zna język kameleonów, bardzo dobrze tańczy i lubi odpoczywać.

Maurice

Pozostali bohaterowie Pingwinów z Madagaskaru

Imiona Pingwinów z bajki są łatwe do zapamiętania, zapewne dlatego też dzieci tak bardzo je pokochały. Poznaliśmy już nazwy Pingwinów z Madagaskaru, które grają w bajce główne role. Nie są to jednak jedyne postacie, ponieważ w odcinkach występują także ich przyjaciele i wrogowie.

  • Alex
  • Doris
  • Alice
  • Edem
  • Mason
  • Bolo
  • Doktor Bulgot
  • Król Szczurów
  • Czerwony Wiewiór
  • Marlenka

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

View all posts by Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *