kucyki pony

Kucyki Pony – imiona wszystkich bohaterów bajki

Przede wszystkim należy wiedzieć, że nazwy Kucyków Pony znacznie się zmieniły z biegiem lat. W kolejnych sezonach i odcinkach pojawiło się ich o wiele więcej, niż było początkowo. Dlatego tez zarówno wiele dzieci, jak i ich rodziców może nie pamiętać ich wszystkich, zwłaszcza, że mają one już…37 lat! To właśnie sukces bajki sprawił, ze z kolejnym latami zaczęły one ewoluować. Ostatnia generacja sprawiła, że imiona Kucyków Pony, to: Pinky Pie, Rarity, Twilight Sparkle, Rainbow Dash, Apllejack oraz Fluttershy.

Kucyki Pony – co to za bajka?

Kucyki Pony z każdym rokiem stawały się coraz bardziej popularne, okazuje się wiec, że powstały cztery ich generacje. Dla kucyków Pony najważniejsza jest przyjaźń, o którą szczególnie dbają. Zawsze mogą liczyć na siebie nawzajem.

Imiona bohaterów Kucyków Pony

Kucyki Pony znane są przez dzieci na całym świecie. Nie oznacza to jednak, że znają one ich imiona, zwłaszcza że niektóre z nich nie są łatwe do wymówienia i zapamiętania. Jeśli wiec nasza pociecha zapyta nas o imię jednego z nich, to powinniśmy się przygotować na udzielenie mu odpowiedzi. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że postaci z Kucyków Pony to nie tylko kucyki, ale również na przykład mały smok Spike.

Twilight Sparkle

W tłumaczeniu na polski jej imię oznacza Iskierkę Zmierzchu. Kucyk ten posiada fioletową sierść i grzywę oraz ogon w kolorze granatu z pasemkami różu i fioletu. Jej znaczek przedstawia sześcioramienną gwiazdkę, na tle sześcioramiennej większej i kilkoma małymi dookoła. Jeśli chodzi o osobowość Twilight Sparkle, to jest ona bardzo przyjazna, a przyjaciele cenią ją za to, że potrafi dochować tajemnicy. Jest tak zwanym molem książkowym, dlatego też nauka to nie tylko obowiązek, ale także przyjemność, której chętnie się poddaje. Poza tym wierzy w naukę i uważa, że wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć. Mimo że ma czarodziejskie moce, to nie chwali się nimi na prawo i lewo, aby najzwyczajniej nie zrobić przykrości swoim znajomym. Jej umiejętności organizacyjne zachwycają, jednak czasem zdarza się jej przesadzić, czym doprowadza swoich przyjaciół do szału.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Badania prenatalne - szansa na poznanie zdrowia nienarodzonego maluszka

Twilight Sparkle

Rainbow dash

Jej imię po polsku oznaczać może Uderzająca Tęczę. Rainbow Dash to pegaz o niebieskim umaszczeniu oraz grzywie i ogonie w kolorach tęczy. Jej znaczek to piorun w kolorach czerwono-żółto-niebieskim z białą chmurką. Jeżeli chodzi o jej osobowość, to jest bardzo lojalna wobec przyjaciół i wykazuje się ogromną odwagą. Nie jest jednak bez skazy, ponieważ jest zbyt pewna siebie, zwłaszcza jeśli chodzi o jej wiedzę i umiejętności. Poprzez to nie chce się uczyć, a inne kucyki uważają ją za leniwą i arogancka. Można również zarzucić jej kłamstwo, na przykład, gdy wiele lat okłamywała swoich przyjaciół na temat ciast, które rzekomo lubi, a w rzeczywistości nienawidzi. Uwielbia natomiast konkurencję i wygrywanie, porażka nie wchodzi w grę, gdy zatem się jej przydarzy, nie znosi tego najlepiej.

Rainbow dash

Pinkie Pie

Wszystkie nazwy Kucyków Pony mają swoje znaczeni w języku polskim. Pinkie Pie oznacza różowe ciastko. Imię tego kucyka jest zgodne z kolorem jej sierści, grzywy i ogona. Jej znaczek to trzy skręcone ze sobą balony. Można uznać, że kucyk ten ma silną potrzebę przyjaźnienia się ze wszystkimi, nawet jeśli inni nie mają na to ochoty. Jest najweselszym kucykiem, który potrafi swoją wesołością dodać otuchy innym w trudnych sytuacjach. Uwielbia śpiewać, tańczy, grać na instrumentach, piec i jeździć na łyżwach, dodatkowo rapuje. To jednak nie wszystko, ponieważ posiada ona umiejętność przewidywania przyszłości, a jej intuicja prawie nigdy jej nie zawodzi. Przyjaciele cenią ja za wspaniałą pamięć i umiejętność dotrzymywania tajemnic.

Pinkie Pie

Applejack

Imiona Kucyków Pony mają swoje znaczenie w tłumaczeniu na polski, tak więc Applejack oznacza Jabłkowy Jack, jest to amerykański alkohol. Ma nie tylko pomarańczową maść, ale również ogon i grzywę w kolorze blondu. Jej znaczek to trzy czerwone jabłka. Poza tym na jej głowie zawsze widzimy kapelusz, a w jej zębach źdźbło trawy. Jest bardzo pracowita, a co za tym idzie uparta, nigdy się nie poddaje. Jest typowym, wiejskim kucykiem, który wykazuje się dużym apetytem. Oprócz tego jest bardzo uczciwa, empatyczna i opiekuńcza. Jej hobby to gotowanie, uprawianie sportów, pasterstwo, zbieranie jabłek. Ma zdolności artystyczne i muzyczne.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  7 krasnoludków - imiona krasnali z „Królewny Śnieżki”

Applejack

Fluttershy

Jej imię oznacza Nieśmiały Trzepot. Kucyk ma sierść w kolorze żółci, a ogon i grzywa są jasnoróżowe. Jeśli chodzi o jej znaczek, to są to trzy motyle. Mimo że Fluttershy jest bardzo dobra i wrażliwa, to wykazuje się również sporą nieśmiałością i lękliwością. Jest bardzo opiekuńcza dla zwierząt, zapewne dlatego, że ma zdolności weterynaryjne. Poza tym uwielbia latać, słuchać muzyki i szyć. Jeśli chodzi o tę pierwszą umiejętność to w momencie stresu, latanie nie wychodzi jej zbyt dobrze.

Fluttershy

Rarity

Jej imię w tłumaczeniu oznacza Rzadkość. Jest to kucyk o białej sierści i fioletowej grzywie i ogonie. Jej znaczek przedstawia trzy błękitne diamenty. Jej pasja to moda i szycie. Bardzo chętnie kreuje, tworzy stroje dla swoich przyjaciół. Dzięki temu, że lubi szycie i zawsze tworzy piękne stroje, lubi być też w centrum uwagi. Poza tym jest bardzo dobrze wychowana i nigdy nie używa zwrotów, które uważa za pragmatyczne. Jest nie tylko bardzo inteligentna, ale również sprytna, mimo że zdarza się jej mieć tendencje do histeryzowania. Co ciekawe jest kucykiem bardzo kochliwym. Prowadzi własny butik ze strojami, które szyje o nazwie Karuzela.

Rarity

Pozostali bohaterowie z Kucyków Pony

Mimo że głównymi bohaterami są wyżej wymienione kucyki, to należy wiedzieć, że postacie z Kucyków Pony, to nie tylko one. Bardzo ważną rolę w bajce odgrywa mały smok o imieniu Spike. Ten Słodziak ma fioletowe łuski i zielone kolce oraz dwa wystające zęby.  Z racji, że jest jeszcze bardzo młody, to uwielbia żartować i płatać figle. Mimo to kucyki zawsze mogą liczyć na jego pomoc. Poza tym jest asystentem Twilight Sparkle, potrafi wysyłać i odbierać listy za pomocą własnego oddechu.

Z racji, że przez wiele lat w bajce pojawiło się wiele nowych kucyków, to pojawiają się również: księżniczki Luna i Celestia, Nightmare Moon, Discord, Królowa Chrysalis, Król Sombra, Lord Tirek, Starlight Glimmer, Grogar, Kucyk Ciemnosci, Cozy Glow. Dodatkowo możemy również obserwować tak zwaną Młodą Szóstkę, do której należą: Gallus, Ocelka, Yona, Sandbar, Smolder i Silcerstream.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Monster High - imiona wszystkich lalek i postaci

Poza nimi są jeszcze rodziny Kucyków Pony, Celebryci, Kucyki w wieku szkolnym, Wonderboltsi, wiele innych kucyków. Nie możemy zapomnieć także o „nie — kucykach”, na przykład: Zecora, Matilda, Haakim, Greta, Amira czy księżniczka Ember. Kogo jeszcze możemy oglądać w odcinkach o Kucykach Pony? Historyczne postacie, postacie fikcyjne, kryształowe kucyki, zwierzęta bohaterów i dziką przyrodę.

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

View all posts by Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *