smurfy

Smerfy – imiona wszystkich bohaterów bajki

W dzieciństwie zastanawialiśmy się, ile smerfów mieszka w wiosce, wydawało nam się, że jest ich niezliczona ilość. Jednak w początkowych odcinkach było ich 100, w dalszych natomiast zaczęły pojawiać się nowe, jak na przykład „Dziadziuś”. Czy faktycznie znamy wszystkie imiona smerfów? Co o nich wiemy?

Smerfy – co to za bajka?

Każdy zna bajkę o smerfach i wie, jak wyglądają główni bohaterowie. Niebieskie stworki o posturze człowieka i małych ogonkach. Jakiej są wielkości? Określają się jako smerfy o wzroście trzech jabłek, czyli nie tak malutkie, jak zakładaliśmy w dzieciństwie. Wszystkie smerfy ubrane są w białe spodenki i czapeczki frygijskie w tym samym kolorze. Co ciekawe żaden nie ma włosów, wyjątkiem jest oczywiście jedna dziewczynka o imieniu Smerfetka, która nosi białą sukienkę, szpilki i czapkę, spod której wystają złote włosy. Małe smerfy przynosi bocian, a pełnoletniość uzyskują w wieku 150 lat. Poza tym prawie całe swoje życie spędzają na zabezpieczeniu tamy, która chroni ich wioskę przed rzeką. Podczas rozmów uwielbiają wykorzystywać słowo smerf, mówiąc: „smerfastycznie” czy „przysmerfuj”. Każdy z nich ma swój atrybut, jakim jest lusterko, tatuaż, prezent niespodzianka, okulary.

Imiona bohaterów Smerfów

Należy pamiętać, że postaci smerfów jest bardzo wiele. W początkowych seriach tylko Papa Smerf wyróżniali się na tle pozostałych, inni natomiast niczym się od siebie nie różnili. Z czasem jednak poznawaliśmy smerfy, które wykazywały się innymi cechami charakteru.

Papa Smerf

Dziadek wszystkich smerfów, który jest traktowany jako najstarszy, a zarazem najmądrzejszy. Zna się na czarnej magii, jednak zaklęć używa tylko wtedy, gdy chce chronić smerfy przed niebezpieczeństwem. Ma 543 lata i jako jedyny w wiosce nosi czerwone spodenki i czerwoną czapkę oraz białą brodę. Jako że pełni funkcję przywódcy w wiosce i jest bardzo odpowiedzialny, to właśnie on zajmuje się małym smerfikiem.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Imiona z bajek - idealne dla dzieci i domowych zwierzaków

Papa Smerf

Ważniak

Jego atrybutem są okulary, które nosi bardzo niechętnie. Jeśli chodzi o jego charakter, to jest bardzo przemądrzały, wszystko zawsze wie najlepiej, co opisuje w swoim mądrych książkach, a co gorsza często poucza inne smerfy. Wszystko to sprawia, że nikt nie traktuje go poważnie i jest powodem częstych irytacji.

wazniak smurf

Smerfetka

Jest jedyną dziewczyną w całej wiosce, jednak nie przyniósł jej bocian jak inne smerfy. Stworzył ją Gargamel, który za jej pomocą chciał złapać inne smerfy. Każdy fan smerfów wie, że jej hobby to podlewanie kwiatów, które uwielbia.

Smerfetka

Osiłek

Smerf jest nie tylko bardzo odważny, ale także silny. Większość czasu spędza na siłowni, którą urządził w swoim domku. Jego najlepszy przyjaciel to pracuś, a jego atrybut to tatuaż czerwonego serca przebitego strzałą.

Osiłek smurf

Maruda

Jego ulubione powiedzenie to : ” Nie cierpię…”, jest zawsze sceptycznie nastawiony. Jego znak rozpoznawczy to zaciśnięte pięści i przymrużone oczy, dzięki czemu od razu widać, że jest on zdenerwowany i zrezygnowany.

Maruda

Łasuch

Jest smerfem kucharzem i dla tego na jego głowie widnieje kucharska czapka. Nie tylko lubi gotować, ale również jest dużym łasuchem. Przygotowuje posiłki dla wszystkich smerfów w wiosce, a jego „konikiem” są przepyszne ciasta.

lasuch smurf

Ciamajda

Smerf, który zawsze się potyka, nie jest zbyt inteligentny i ma problemy z wykonywaniem powierzonych mu zadań. Nosi naciągniętą na oczy czapkę, zapewne dla tego często uderza się w głowę.

Ciamajda smurf

Harmoniusz

Jego atrybut to trąbka. Mimo że uwielbia na niej grać, to niestety nie ma do tego talentu.

Harmoniusz smurf

Zgrywus

Prawdziwy smerf żartowniś. Zawsze ma przy sobie prezent niespodziankę, która po otwarciu wybucha, co bardzo go bawi. Jego pasja to żarty i dowcipy.

Zgrywus smurf

Laluś

Lalusia zawsze widzimy z kwiatkiem przy czapce i lusterkiem w ręku. Przegląda się nim, zachwycając się swoją urodą każdego dnia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Księżniczki Disneya - wszystkie imiona bohaterek pięknych bajek o królewnach

smurf lalus

Śpioch

To smerf, który zawsze ma pod ręką poduszkę. Potrafi spać na zawołanie, zdarza mu się również przysnąć w niebezpiecznej sytuacji.

Śpioch smurf

Malarz

Uwielbia malować krajobrazy, a smerfetkę traktuje jak prawdziwą muzę. Czerwony płaszcz, czarna mucha, pędzel w ręku to jego niepowtarzalne atrybuty.

Malarz smurf

Poeta

Prawdziwa dusza artystyczna potrafi napisać wiersz o wszystkim i każdym. Pióro i pergamin to elementy, z którymi nigdy się nie rozstaje. Nie wiadomo przecież, kiedy najdzie go wena na pisanie.

Poeta smurf

Pracuś

To prawdziwy wynalazca, który niejednokrotnie wyciągnął smerfy z opałów. Czapka z daszkiem, ołówek za uchem i spodnie z szelkami to elementy, które cechują prawdziwego budowlańca.

Smerfów jest tak wiele, że można byłoby wymieniać je w nieskończoność. Każdy z nich różni się charakterem i atrybutem, po którym od razu go poznamy. W odcinkach występują również: Farmer, Drwal, Górnik, Krawiec, Wełniak, Marzyciel, Ktoś, Dziadek Smerf, Reporter, Architekt, Gapik, Sasetka, Złośnik, Nat, Smerfuś, Mechaniczny Smerf i smerfetka, Rzeźbiarz, Doktor, Strażak, Cherlak, Kochaś, Tchórz, Tropiciel, Niechluj, Marko Smerf, Mazgaj, Dumała, Dzikus, Sportowiec, Jubiler, Niania Smerf, Don Smerfo, Pychcio, Latający smerf, Kierowca, Dubler, Naczelnik, Vexy, Hakus, Śmiałek, Leser, Ciekawski, Narrator, Sarkastyk, Paranoik Przegrany, Zwycięzca i Gryziblat.

Pracus smurf

Pozostali bohaterowie bajki „Smerfy”

Znając nazwy 100 smerfów, nie możemy zapominać o pozostałych bohaterach tej kultowej bajki, bez których nie byłaby ona tak „smerfastyczna”.

Gargamel

Główny bohater bajki, który za życiowy cel postawił sobie złapanie smerfów, by je zjeść. Jest czarnoksiężnikiem zamieszkującym w ubogim zamku pod lasem. Jego ulubione powiedzenie, którego często używa: „Jak ja nie cierpię smerfów!”.

Gargamel

Klakier

To rudy kot należący do Gargamela, często zdarza mu się popsuć plany czarnoksiężnika, jednak potrafi zamruczeć ludzkim głosem.

Klakier

Nicpoń

Mimo że traktuje Gragamela jak wariata, to jest również jego uczniem i pomocnikiem.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Winx - imiona wszystkich wróżek z bajki

Nicpon smurfy

Poza tym w bajce występują także takie postacie jak: Matka Natura, Ojciec Czas, Homnibus, Pieszczoch, Smerfptak, Pasibrzuch, Piórek, Wiedźma Hogatha, Wiedźma Chlorinda, Lord Baltazar, Pirlouit, Johan, Wiewiór, Żabole, Król Gerard, Lakonia, Bagniak, Czarownica Grenda, Piaskowa Czarownica, Pani Fortuna, Maszkaronek, Smerfoupiory czy Przybysz z kosmosu.

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

Zobacz wszystkie posty Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *