winx

Winx – imiona wszystkich wróżek z bajki

Fabuła dotyczy kilku wróżek, które ukończyły szkołę i stały się strażniczkami swoich planet. Okazuje się jednak, że Bloom nie może nią zostać, ponieważ nie ma dla niej świata i ludzi, którymi mogłaby się opiekować. Wykorzystuje ten czas na poznanie swojej przeszłości. Wróżki Winx stały się bohaterkami dla wielu najmłodszych widzów. Czy znamy ich imiona?

Klub Winx – co to za bajka?

Klub Winx i wróżki, które w bajce występują, stały się bardzo popularne za sprawą czarodziejek, które chronią poszczególne planety. Bloom udaje się dowiedzieć czegoś o swojej przeszłości, okazuje się, że jej rodzice zginęli, chcąc pokonać trzy prastare wiedźmy. Dowiaduje się również tego, że jest księżniczką Domino, świata, który nie istnieje. Z pomocą przychodzą jej przyjaciółki, które pomagają jej uratować króla i królową i odbudować planetę. Bloom zostaje z nimi, a Sky prosi Bloom o rękę. Niestety wiedźmy nie zginęły, czekają jedynie na odpowiedni moment, by znów zaatakować.

Imiona wszystkich bohaterów Klubu Winx

Postaci z Klubu Wixnx, to wróżki, które chronią planet i ludzi, które zostały im przydzielone. Mimo że jedna z nich nie może nią do końca zostać, to przyjaciółki bardzo chętnie wspierają w poszukiwaniu faktów z jej przeszłości.

Bloom

Jest nie tylko założycielką, ale również liderką Klubu Winx. Jest strażniczką planety Domino, a Sky jej narzeczonym. Ma również ulubione zwierzątko, jakim jest królik. Jej matka, królowa i ojciec król byli właścicielami królestwa Domino, jednak trzy stare wiedźmy ją zniszczyły. W sytuacji, gdy coś staje się dla niej zbyt trudne – ucieka. Zdarza jej się zachowywać impulsywnie, przez co popada w problemy. Jest Strażniczką Płomienia, ma dużą moc, jednak jest to duży problem, co przyciąga wrogów. Bloom dba o swoich przyjaciół, dlatego chętnie walczy o ich bezpieczeństwo.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Gumisie - imiona wszystkich bohaterów bajki

winx Bloom

Stella

To księżniczka Solarii i wróżka świecącego Słońca. Jej chłopak to Brandon robi wszystko, by jej przyjaciele byli bezpieczni, mimo że uważana jest za zbyt dumną i dokuczliwą. Mimo że lubi modę i uważa, że się na niej zna, to niestety pozostali ludzie nie doceniają jej talentu. Stale uczy się, że nie to nie moda jest najważniejsza, lecz miłość i przyjaźń.

winx Stella

Flora

Imiona Klubu Winx są łatwe w zapamiętaniu i często kojarzą się z planetą, którą się zajmują. Flora jest strażniczką planety Linphey i czarodziejką natury. Jej chłopak to Helia. Jest łagodna, wrażliwa i pomocna wróżka, która interesuje się roślinami. Troszczy się nie tylko o przyjaciół, ale również o rośliny, które są zagrożone. Jest pilną uczennicą, jednak ma duże problemy z wiarą w siebie. Gdy czuje się zagrożona, staje się agresywna i podejmuje szybkie decyzje. Rozumie głos przyrody i potrafi rozmawiać z roślinami.

winx Flora

Musa

Nazwy Klubu Winx, jak na przykład Musa kojarzą się ze słowami, które określają wróżki. Musa to czarodziejka muzyki jest również strażniczką planety o nazwie Melodia i córka śpiewaczki i wiolonczelisty. Taniec, śpiew i granie na każdym instrumencie sprawia jej ogromną przyjemność. Jest wróżką najbardziej emocjonalną z całego Klubu Winx. Zdobyła serce Rivena, jednak musiała poświęcić na to bardzo dużo czasu.

winx Musa

Tecna

To strażniczka planety Zenith i czarodziejka technologii. Oznacza to, że jest bardzo inteligentna, a rozwiązywanie zagadek i problemów nie sprawia jej problemów. Myśli logicznie i praktycznie, dlatego, że jest perfekcjonistka. Bezinteresownie troszczy się o swoich przyjaciół. Tecna lubi eksperymentować i tworzyć coraz to nowsze urządzenia, to sprawia jej wiele przyjemności. Poza tym lubi sport i ma doskonałą pamięć fotograficzną.

winx Tecna

Layla

Jest strażniczką planety Andros i czarodziejką Morfixu. Jest upartą i zamkniętą w sobie dziewczyną. Lubi taniec i sport, poza tym mówi w wielu językach. Chętnie pomaga innym i troszczy się o swoich przyjaciół. Chętnie doradza innym, jest dobrą słuchaczką. Była typem chłopczycy, jednak, gdy zaprzyjaźniła się z Winx, to się zmieniło.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak wybrać spacerówkę?

winx Layla

Roxy

Jest Ziemską Czarodziejką Zwierząt. Jest nie tylko najmłodsza, ale także zbuntowana i uparta. Nie tylko panuje nad wszystkimi zwierzętami, ale potrafi sprawić, by mówiły ludzkim głosem. Je najlepszym przyjacielem jest jej pies, Artuu. Gdy poznała pozostałe dziewczęta z Winx, to miała je za krnąbrne i snobistyczne, jednak, gdy je bliżej poznała, zmieniła o nich zdanie.

winx Roxy

Pozostali bohaterowie Winx

Winx, to nie tylko wróżki, ale również inni bohaterowie, którzy pojawiają się w kolejnych częściach tego serialu. Są to między innymi Chłopcy z Czerwonej Fontanny o imieniu:

  • Riven
  • Helia
  • Nabu
  • Sky
  • Timmy
  • Roy
  • Brandon

Innymi bohaterami, o których nie należy zapominać, a pojawiają się w serialu, są między innymi: Daphne, Klaus, Chimera, Diaspro, Wiedźmy, Tune, Jolly, Icy, Gryzelda, Mandragora, Tharma, Liliss, Belladonna, Wizgiz, Chatta, Palladium, Lockette, Glim czy Mirta.

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

Zobacz wszystkie posty Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *