ksiezniczki disneya

Księżniczki Disneya – wszystkie imiona bohaterek pięknych bajek o królewnach

Nie tylko dziewczynki, ale również chłopcy znają wiele bajek, w których występują księżniczki. Disney charakteryzuje się pięknymi, a zarazem ciekawymi bajkami, które przyciągają do kin i przed telewizory mnóstwo dzieci w różnym wieku, a nawet dorosłych. Czy faktycznie znamy wszystkie imiona księżniczek Disneya? Czy istnieje takie, które może nas zaskoczyć?

Księżniczki Disneya – poznaj je wszystkie!

Każdy zna filmy animowane Disneya, których liczba stale się powiększa, przyciągając rzeszę fanów, którzy czekają na nowe produkcje. Należy mieć na uwadze, że księżniczki, to nie tylko dziewczyny, które są nimi od urodzenia. To również te, które wyszły za mąż za księcia, nawet jeśli wcześniej były biednymi Kopciuszkami. Obecnie Disney posiada ich 12, nie licząc na przykład Elzy czy Anny, które oficjalnie były królowymi.

Imiona wszystkich księżniczek Disneya

Księżniczki już dawno, dawno temu pojawiły się w książkach dla dzieci, jednak wiele osób poznało je właśnie za sprawą filmów animowanych produkcji Disneya. Warto jest również wiedzieć, że kilka z nich powstało w różnych adaptacjach, co stało się jeszcze ciekawsze.

Królewna Śnieżka

Jest pierwszą księżniczką Disneya, choć Bracia Grimm napisali ją dużo wcześniej, bo już w 1812 roku! Któż nie zna historii o ślicznej dziewczynce, która została przepędzona z zamku przez złą królową. Każde dziecko wie, że zamieszkała ona z siedmioma krasnoludkami. Otruta przez złą królową została umieszczona w szklanej trumnie, w której właśnie zobaczył ją książę. Gdy krasnale poruszyły trumną, kęs zatrutego jabłka wypadł z ust dziewczyny, a ona została księżniczką, wychodząc za księcia. Śnieżka jest właściwym imieniem królewny.

krolewna sniezka

Kopciuszek

Ani w książce, ani w filmie animowanym Disneya nie pada prawdziwe imię dziewczynki nazywanej Kopciuszkiem. Była biedną dziewczyną, której dokuczała nie tylko macocha, ale również dwie przyrodnie siostry. Chcąc jechać na bal do zamku, skorzystała z pomocy wróżki. Oczywiście musiała wrócić przed 12, ponieważ o tej godzinie czar miał prysnąć. Uciekając, zgubiła pantofelek, który znalazł książę i za pomocą którego szukał swojej wybranki.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak wybrać spacerówkę?

Kopciuszek

Śpiąca Królewna

Niektóre postacie z Księżniczek Disneya mają prawdziwe imiona, mimo że używa się wobec nich przydomków. Tak jest właśnie w przypadku Śpiącej Królewny, która na imię miała Aurora. Gdy dziewczyna się urodziła, wróżki obdarowały ją różnymi cnotami, oprócz jednej oczywiście, która rzuciła na dziecko klątwę. Gdy Aurora miała ukończyć 15 lat, miała ukuć się wrzecionem i umrzeć. Na szczęście tak się nie stało, jednak ona i cały dwór zasnął na 100 lat. Oczywiste jest, że pocałunkiem obudził ją książę, za którego wyszła.

Śpiąca Królewna

Mała Syrenka

Nazwy Księżniczek Disneya mogą pochodzić także z pochodzenia dziewcząt, jak w przypadku Arielki, małej Syrenki, która mieszkała na dnie morskiego świata. Podczas morskiej katastrofy uratowała księcia, w którym zakochała się od pierwszego wejrzenia. Niestety, aby stać się człowiekiem, musiała oddać swój piękny głos złej wiedźmie. Gdy książę również się w niej zakochał, odzyskała głos i zyskała męża.

Mała Syrenka

Piękna i Bestia

Któż nie zna bajki o pięknej dziewczynie i potworze, w którym z czasem się zakochuje? Bestia okazuje się dobrym stworzeniem, a nawet zaczarowanym księciem. Bella, bo tak na imię miała dziewczyna, wyszła za niego i oboje byli bardzo szczęśliwi.

Piękna i Bestia

Jasmina

Bajka o księżniczce, która bez zgody i w przebraniu wymknęła się ze swojego pałacu. Poznała złodzieja o imieniu Aladyn, który za pomocą czarodziejskiej lampy i Dżina zamienił się w księcia. Mimo że Jasmina, bo tak miała na imię księżniczka, została porwana, ukochany ją uratował i żyli długo i szczęśliwie.

Jasmina

Pocahontas

Bajka o Pocahontas, dziewczynie, która była prawdziwą Indianką. Mieszkała spokojnie, do momentu, w którym poznała Anglika Johna Smitha i z którym się zaprzyjaźniła. Niestety musiała bronić go, ponieważ został oskarżony o zabójstwo jej narzeczonego z tego samego plemienia.

Pocahontas

Mulan

Księżniczka przebiera się za męskiego wojownika i rusza walczyć za ojca. Mimo że wrogie wojska zostały pokonane, dziewczyna doznała obrażeń, a jej prawdziwa tożsamość zostaje odkryta, w takiej sytuacji jej towarzysze zostawiają ją na śmierć, jednak z pomocą smoka i świerszcza wraca do domu i ratuje cesarza.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Rzadkie i nietypowe imiona dla dziewczynek - unikatowa lista imion dla kobiet!

Mulan

Księżniczka i żaba

Tiana, bo tak brzmi imię dziewczyny, która jest główną bohaterką tej bajki, przebrała się za księżniczkę, by pójść na bal. Niestety, gdy została poproszona o pocałowanie księcia, zamienionego w żabę, ona sama również się nią stała. Postanawiają wspólnymi siłami znaleźć sposób na odwrócenie zaklęcia, aż do momentu, w którym plan się udaje.

Księżniczka i żaba

Merida Waleczna

To bajka o rudowłosej księżniczce, która nie chciała wyjść za mąż za mężczyznę, który ma zostać wybrany. Ponieważ kandydatów do jej ręki było wielu, ona sama postanowiła wystartować w zawodach w przebraniu mężczyzny, by odzyskać „wolność”. Po kłótni z matką, w lesie, poznała staruszkę, która za pomocą mikstury zamieniła jej matkę w niedźwiedzia. Merida walczy o to, by jej rodzicielka znów stała się człowiekiem.

Merida Waleczna

Roszpunka

Roszpunka była dziewczynką, którą miała moc odmładzania. Została porwana przez wiedźmę i uwięziona w wieży, a dodatkowo udawała jej matkę. Mimo że miała zakaz opuszczania miejsca, poznała rycerza, dla którego postanowiła go złamać.

Roszpunka

Vaiana

Księżniczka Vaiana rusza w podróż po oceanie, by jej rodzina i lud mogły żyć spokojnie z dostatkiem jedzenia, wykazując się przy tym niesamowitą odwagą.

Vaiana

A co z książętami? Ich imiona

Pamiętajmy, że nie tylko księżniczki są bohaterkami filmów animowanych Disneya. Również książęta odgrywają w bajkach szczególną rolę. Czy potrafisz wymienić kilku z nich? Przypomnimy ich sobie!

  • Książe Hans – Kraina Lodu
  • Książę Florian — Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
  • Bestia
  • Książę z bajki Kopciuszek
  • Książę Naaven — Księżniczka i żaba
  • Książę Eryk – Mała Syrenka
  • Książę Filip — Śpiąca Królewna

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

View all posts by Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *