lego friends bohaterki

Lego Friends – imiona bohaterów z miasta Heartlake

Od zawsze klocki lego były ulubionymi zabawkami zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Zwłaszcza w ostatnich latach, gdy na rynku pojawiały się coraz to nowsze zestawy z autami, budynkami, ludźmi i zwierzętami. Lego Friends za sprawa filmu animowanego stało się hitem i każde dziecko zna wszystkich bohaterów tej kultowej bajki. Czy Ty również je znasz?

Lego Friends – poznaj bohaterów Heartlake

Postacie z Lego Friends to grupa pięciu przyjaciółek, które mieszkają w uroczym miasteczku o nazwie HeartLake, które zbudowane jest wokół jeziora o kształcie serca. Wszystkie dziewczynki są bardzo przyjazne i chętnie pomagają mieszkańcom swojego miasteczka. Poza tym organizują Klub Lego Friends, w którym rozmawiają, dzielą się sekretami i urządzają przyjęcia. Poznajmy je wszystkie i dowiedzmy się o nich czegoś ciekawego!

Olivia

Olivia ma kasztanowe włosy i brązowe oczy. Można poznać ją po różowej bluzce z motywem serc, filetowej spódniczce, różowych butach i opasce tego samego koloru. Ponieważ zamieszkała w miasteczku HeartLake całkiem niedawno, to czuła się samotna. Szukanie przyjaciół zajęło jej trochę czasu, ale udało się. Lubi spędzać czas w domku na drzewie, nie bardziej jednak niż zwierzęta, które kocha. Jest typem kujonki, nie tylko lubi czytać, ale również uczyć się. Poza tym projektuje, buduje i naprawia różne rzeczy, co znaczy, że jest skupiona i bardzo inteligentna. Ponadto kocha się w Jacobie!

Olivia lego friends

Mia

Mia jest dziewczynką o czerwonych włosach i żółtych oczach. Na jej buzi znajdują się piegi. Ubrana jest niebieską bluzkę, na której znajdują się ślady psa i motyle oraz zielone spodnie, na których również zauważamy motyle. Oznacza to tylko jedno! Dziewczynka kocha zwierzęta, nie tylko potrafi się nimi zająć, ale również nawiązuje z nimi silną więź. Pozostałe dziewczyny z grupy mówią o nie Dr. Dolittle, ponieważ często pomaga w miasteczkowej przychodni. Mia lubi i potrafi robić różne ciekawe sztuczki.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Żółwie Ninja - imiona wszystkich bohaterów bajki

Mia lego friends

Emma

Wszystkie imiona Lego Friends są bardzo proste do wymówienia i zapamiętania dla młodszych dzieci. Emma również należy do paczki przyjaciółek, t dziewczynka o ciemnych włosach. Nigdy nie ubiera się w obcisłe ubrania, ponieważ najzwyczajniej ich nie lubi. Nosi za to koszulkę z motywem kwiatka i perełek, spódniczkę i buty – wszystko w odcieniach fioletu. Emma kocha modę i chciałaby zostać projektantką. Mimo że jest urodzona optymistką, to istnieją rzeczy, których nie lubi, jak wiewiórki i przyroda.

Emma lego friends

Andrea

Andrea to dziewczynka o ciemnej karnacji oraz kręconych, ciemnych włosach spiętych spinką z nutką. Kocha śpiew i taniec, dlatego też chętnie nosi żółtą bluzę z nutkami i bąbelkami, błękitną spódniczkę i różowe buty. Nie tylko pracuje w kawiarni, ale również daje w niej własne koncerty. To właśnie owa kawiarnia jest ulubionym miejscem spotkań pięciu przyjaciółek, które popijają w niej koktajl mleczny i zajadają się babeczkami. Poza tym Andrea nie tylko pięknie śpiewa, umie też grać na fortepianie.

Andrea lego friends

Stephanie

Nazwy Lego Friends są znane dzieciom z całego świata. Jedną z postaci jest Stephanie, blondynka o niebieskich oczach. Zawsze ma na sobie białą bluzkę na ramiączkach z motywem różowej gwiazdy i spódniczkę i buty w tym samym kolorze. Dziewczynka nie tylko uwielbia spotykać się ze swoimi przyjaciółkami, ale także organizować dla nich różne imprezy, co wychodzi je całkiem dobrze. Jej hobby to pieczenie babeczek!

Stephanie lego friends

Imiona wszystkich bohaterów Lego Friends

Mimo że główne bohaterki Lego Friends to pięć przyjaciółek nie należy zapominać również o innych postaciach, które goszczą na naszym ekranie. Czy je również znacie?

  • Joanna – to dziewczynka o ciemnej karnacji, z czarnymi zaplecionymi w warkocz włosami. Jest przyjaciółką Emmy. Często odwiedza salon dla zwierząt ze swoim białym pudelkiem.
  • Livi – różowe włosy i dwie gwiazdki pod okiem to jej cechy charakterystyczne. Nosi kryształową suknię i jest gwiazdą popu.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Atomówki - imiona bohaterów z bajki

Poza nimi w odcinkach pojawiają się również: Boutaire, Burmistrz, Joy, Franco, Snivel, Martin, Ciocia Sophie, Henry, Matthew, Tanya, Naomi, Alicia.

Każdy z bohaterów Lego Friends ma swoją własną osobowość, z którą dzieci mogą się utożsamiać. Kolorowe włosy i ubrania przyjaciółek sprawiają, że odbierane są jako energiczne i wesołe. Fabuła bajki dotyczy prawdziwej przyjaźni i powierzania sobie tajemnic. Każda z nich może liczyć na siebie nawzajem. Bajka jest tak popularna, że na rynku pojawia się coraz to więcej gadżetów, o których marzą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

View all posts by Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *