atomowki

Atomówki – imiona bohaterów z bajki

Ten animowany film o trzech dziewczynkach, które mają super moc, stały się bardzo popularne, dzieci je pokochały. Zostały stworzone z różnych słodkości i śliczności, jednak nie tylko są urodziwe, ale również mają moce, dzięki którym niejednokrotnie ratowały świat. Ich obowiązkiem jest ratowanie ludzi potrzebujących pomocy i chronienie miasta przed potworami. Czy jednak znasz wszystkie imiona tych bohaterskich dziewczynek?

Atomówki – co to za bajka?

Postaci z Atomówek to mieszkanki Townsville z USA. Stworzył je przypadkiem profesor Atomus, gdy małpka popchała go i rozbił naczynie z tak zwanym związkiem X. tak właśnie powstały trzy dziewczynki, które zostały obdarzone super mocą, którą wykorzystują do ratowania świata. Ich nadprzyrodzone moce to między innymi: umiejętność latania, super szybkość, strzelanie z oczu laserem, siła, klonowanie, miotanie piorunami czy zmniejszanie, a to jeszcze nie wszystko. Nazwy Atomówek zostały wymyślone przez profesora, który pełni rolę ich ojca i mentora.

Imiona bohaterów Atomówek

Wydaje się, że każde dziecko zna imiona Atomówek, jednak nie są tak łatwe do zapamiętania. Każda z trzech sióstr posiada własne uosobienie, jakim jest Rozum, Ciało i Dusza. Co ciekawe imiona Atomówek zaczynają się na listerę B.

Brawurka

Uważana jest za najsilniejsza z trzech sióstr. Nie tylko posiada super siłę, ale również zajmuje się doskonaleniem walk. Jej charakterystyczne cechy to czarne włosy i zielone oczy oraz zielona sukienka i czarne półbuty. Jest trochę sarkastyczna i rozwiązuje swoje problemy za pomocą siły, jednak ma także swoje słabości. Jako jedyna z całego miasteczka potrafi zwinąć swój język w trąbkę i lubi straszyć Bajkę.

brawurka

Bajka

Ponieważ jest traktowana jako najmłodsza z trzech dziewczynek i najbardziej naiwna, to często zdarza się, że jej przeciwnicy nią gardzą, jest to jednak bardzo mylne. Jej ulubiony kolor to jasnoniebieski, dlatego tez ma nie tylko niebieską sukienkę, oczy, ale również blond włosy, które dodają jej uroku. Poza tym bardzo lubi rysować zwierzęta i bawić się. Jej zdolności to komunikowanie się językiem hiszpańskim i zwierzęcym. Nie lubi używać przemocy i ma swoją ulubioną maskotkę, która jest fioletową ośmiornicą o imieniu Osiek, co sprawia, że wydaje się być jeszcze bardziej dziecinna.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Najlepsze filmy dla dzieci - TOP 30 wyjątkowych propozycji

bajka

Bójka

Uważa się ją za liderkę grupy, a jej kolor to różowy, co jest widoczne w jej kolorze sukienki i oczach. Ma rude włosy, które spięte są czerwoną kokardą i spięte spinką z motywem róży.  Dzięki temu, że lubi się uczyć, uważana jest za najmądrzejszą, a nawet trochę zarozumiałą. Podczas walki zazwyczaj nakłada nacisk na taktykę i dyplomację. Jej zdolność to między innymi zamrażanie wszystkiego dookoła.

bojka atomowka

Pozostali bohaterowie z bajki Atomówki

Znamy już imiona Atomówek, jednak to nie wszystkie postacie bajki. W miasteczku Townsville występują również:

 • Profesor Atomus – który jest nie tylko twórcą Atomówek, ale również naukowcem. Traktowany jest jak ojciec i mentor trzech dziewczynek, które przez przypadek stworzył.
 • Burmistrz – nie tylko ma posturę dziecka, ale również jego cechy jak naiwność i niezbyt wysoka inteligencja. Nie ma zbyt wielu zajęć, jednak, gdy pojawia się jakikolwiek problem, od razu chwyta za telefon i dzwoni do Atomówek, by udzieliły mu pomocy. Uwielbia ogórki kiszone.
 • Panna Sara Bella – jest sekretarką Burmistrza o rudych kręconych włosach i długich nogach. Zawsze jest nienagannie ubrana, w minispódniczkę i czerwony żakiet. W odcinkach nigdy nie pokazuje się jej twarzy, mimo to jest bardzo inteligentna i zawsze wspiera Burmistrza, by ten podejmował odpowiednie decyzje.
 • Panna Keane – jest wychowawczynią Atomówek w przedszkolu Pod Dębami. Zawsze nosi pomarańczowy sweter, czerwoną kamizelkę i brązowe spodnie. Ma kota o imieniu Valentino, jest również bardzo cierpliwa wobec dzieci, jednak nigdy nie dopuszcza do tego, by w przedszkolu toczyły się jakiekolwiek walki.
 • Wycior – gadający pies
 • Babcia – której Atomówki zawsze pomagają w drobnych sprawach jak przechodzenie przez ulice
 • Stanley Whitwield – jest dziennikarzem telewizyjnym w miasteczku, w którym toczy się akcja
 • Robot Dynamo – jego również stworzył profesor Atomus. Jest podobny do Atomówek, jednak posiada więcej broni i gadżetów. Podobny jest do Bajki, dlatego nosi rude włosy i niebieską kokardę.
 • Mojo Jojo – jest to bardzo inteligentna małpa, która podobna jest do człowieka. Mieszka na szczycie wulkanu i za wszelką cenę chce zawładnąć całym światem. Za każdym razem, gdy Atomówki stają mu na drodze, używa broni laserowej i wielkich robotów do ich zniszczenia. Jest bardzo groźnym przeciwnikiem, nawet jeśli dziewczynki tego nie doceniają.
 • Feler Lumpeks – jest to stworzenie z rodziny Lumpeksów. Mieszka w drewnianej chacie w lesie, ma różowe futro i wazy 100 kg. Jego ulubione zajęcia to gra na bandżo i palenie fajki, jednak lubi samotność i nigdy nie pozwala jej nikomu naruszać. Gdy wpada w złość, jego futro staje się czerwone. Chcąc pokonać Atomówki, używa głazów i strzelby.
 • On – prawdziwe zło, które przypomina diabła. Ma czerwoną skórę i szczypce zamiast dłoni. Lubi aerobik i kąpiel w wannie. Chcąc zniszczyć Atomówki, wykorzystuje klątwy, czary i zaklęcia.
 • Banda Gangreniaków – jest to banda zielonych nastolatków, którzy nie dbają o higienę, ponieważ mieszkają na wysypisku śmieci. Ich imiona to As, Wężyk, Billy, Arturo, Gruby.
 • Księżniczka Forsiasta – rozpieszczona dziewczynka, która chce mieć super moce i zostać Atomówką.
 • Seduza – nosi czarne, długie włosy, które wykorzystuje do walki.
 • Amebowcy – Szef, Chudy i Junior to trzy pierwotniaki, które chcą być kryminalistami.
 • Super Mocne Chłopaki – są odpowiednikami Atomówek, których stworzył Mojo – Jojo. Bryk, Bat i Bubel również posiadają super moce.

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

Zobacz wszystkie posty Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *