zolwie ninja

Żółwie Ninja – imiona wszystkich bohaterów bajki

Żółwie Ninja to grupa wojowniczych żółwi, które są mistrzami sztuk walki. Fabuła dotyczy czwórki zmutowanych żółwi, które chronią Nowy Jork przed niebezpieczeństwem, a jego jedyną rodziną jest Mistrz Splinter. W wolnych chwilach spędzają czas w kanałach, gdzie najczęściej oglądają telewizję i jedzą pizzę. 

Żółwie Ninja – co to za bajka?

Bajka dotyczącą Żółwi Ninja to nie tylko czwórka przyjaciół w postaci zmutowanych żółwi, ale również inni bohaterowie. Jednak to właśnie ci wojowniczy obrońcy Nowego Jorku, w którym mieszkają, są głównymi bohaterami. Czy faktycznie znamy ich imiona? Co o nich wiemy?

Raphael

Jest ciemnozielonym żółwiem, z czerwoną bandaną w formie opaski na jasnozielonych oczach. Na jego skorupie zauważymy nie tylko pęknięcia, ale i jedno charakterystyczne – w kształcie pioruna. Z wyglądu jest bardziej muskularny, ponieważ codzienne treningi są dla niego bardzo ważne. Posiada charakter nastolatka, który jest wybuchowy i porywczy, co niestety często sprawia, że pakuje w kłopoty nie tylko siebie, ale i pozostałych. Jest arogancki i sarkastyczny, nie słucha nikogo, ignoruje również Leo i Donniego, którzy chcą go w delikatny sposób sprowadzić na ziemie i uspokoić. Mimo że uważany jest za żółwia silnego i nie pokazuje na zewnątrz swoich emocji, to tak naprawdę w środku jest kochany, miły i dba o swoich bliskich. Boi się karaluchów, mimo to potrafi walczyć kilkoma sztukami walki, między innymi: Boyaku, Łucznictwo, Shinobi – Iri, Kayajustu czy Taijustu. Walczy posługując się sztyletami sai, których nie potrafi pokonać żaden miecz. Drużyna traktuje go jak antybohatera.

Raphael zolw ninja

Donatello

Traktowany jest jak mózg całej drużyny. Jest najchudszym i najwyższym zmutowanym żółwiem z całej drużyny. Na jego czerwonych oczach znajduje się fioletowa bandana. Uważa się, że jest on najmądrzejszym żółwiem ze wszystkich braci, których bardzo kocha. Mimo to kwestionuje wynalazki jednego z nich, wyśmiewa drugiego ze względu na jego dziecinne zachowanie. Bardzo dużo czasu spędza w swoim laboratorium, w którym tworzy różne maszyny. Niestety przekłada się to na jego indywidualizm i antyspołeczność. Udało mu się stworzyć bomby dymne, Antymutageny czy Blaszany Łeb. Ma dobre serce, zakochał się w April i rywalizuje o jego względy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Lego Friends - imiona bohaterów z miasta Heartlake

Donatello zolw ninja

Michelangelo

Nazywany przez braci Mike, jest jasnozielony, a jego jasnoniebieskie oczy zakrywa bandana w kolorze pomarańczowym. Uważany jest za najbardziej dziecinnego z całej grupy i jako jedyny posiada piegi. Bardzo często się wygłupia, czym doprowadza Ralpha do szału. Uważa on, że ludzie, gdy się o nich dowiedzą, na pewno ich zaakceptują, co przemawia za jego optymizmem. Jest łatwowierny i naiwny, przez co cała drużyna często wpada w kłopoty, jednak jest także przyjacielski i zaprzyjaźnia się z Łuskogłowym. Często stosuje anty – mutagen, aby dostosować się do ludzi. Jest żółwiem, który wymyśla imiona dla ich przeciwników.

Michelangelo zolw ninja

Leonardo

Bracia nazywają go Leo. Ma niebieskie oczy, a jego bandana ma taki sam kolor. Wydaje się być najlepszym przywódca, ponieważ uważa się go za najpoważniejszego z całej drużyny. Pilnuje dyscypliny i często hamuje wariackie zapędy braci. Jego rodzina jest dla niego najważniejsza, jest gotowy zginąć za nich lub ucierpieć w walce, wszystko dla ich dobra. Uważa, że jest odpowiedzialny za całą grupę, zwłaszcza gdy Splinter mianował go jej przywódca, a następnie Mistrzem Klanu.

Leonardo zolw ninja 1

Pozostali bohaterowie z bajki Żółwie Ninja

Znając imiona Żółwi, musimy wiedzieć, że poza nimi w bajce występują też inne postaci z Żółwi Ninja.

 • Splinter – żółwie traktują go jak ojca. To on nauczył ich walk ninjitsu. Jest zmutowanym żółwiem o czarno — brązowym futrze. Mieszkał w Japonii i tam zaczął nosić kimono. Nadal je nosi, jednak coraz częściej ubiera się jak człowiek. Dba o żółwie i uważany jest za kochającego ojca, jednak potrafi być także surowy. Jako mądry mistrz szkoli żółwie, tak by radziły sobie w życiu codziennym i nie dały się zdemaskować. Posiada telefon w kształcie sera, nie lubi kotów, a dodatkowo jego laska, która wspiera go podczas chodzenia, ma różne bojowe funkcje.
 • April O’Neil – jest piękną reporterką kanału 6. to ona odkrywa kryjówkę żółwi, jednak nie zdradza jej, wręcz przeciwnie — pomaga im poznawać świat ludzi.
 • Krang – z wyglądu przypomina wielki mózg. Pochodzi ze świat niekończącej się wojny.
 • Shredder Oroku Saki – jest największym i głównym wrogiem Splintera i żółwi. Niestety rzadko może działać na swoją rękę, ponieważ musi wypełniać rozkazy Kranga.
 • Bebop i Rocksteady – to pomocnicy Shreddera, który zostali zmutowani na dziką świnię i nosorożca. Niestety nie błyszczą oni wyjątkową inteligencją.
 • Żołnierze klanu Stopy – mechaniczni wojownicy
 • Kamienni wojownicy – ich dowódcą jest generał
 • Casey Jones – uliczny awanturnik, który chce oczyścić Nowy Jork z przestępców
 • Irma Langinstein – przyjaciółka April, która zaprzyjaźnia się również z Żółwiami
 • Baxter – naukowiec, który wynalazł Gryzonity, chcąc pozbyć się szczurów z miasta
 • Król Szczurów – szef podziemnego gangu
 • Usagi Yojimbo – królik, który pochodzi z krainy, gdzie zwierzęta dominują
 • Chlast – żółw należący do Bebopa, jest jednak tym złym
 • Lotus Blossom – kobieta, która jest wojownikiem. Krang wynajął ją, by zniszczyła żółwie
 • Zack – piąty żółw

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

Zobacz wszystkie posty Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *