rodzina oglada bajke

Najlepsze filmy dla dzieci – TOP 30 wyjątkowych propozycji

W chłodne wieczory staramy się zapewnić naszym pociechom ciekawe zajęcie, chcąc spędzić z nimi czas. Ciekawym sposobem jest urządzenie sobie wieczorku filmowego. Nie zawsze jednak wiemy, jakie filmy dla dzieci je zainteresują, które są ciekawe, a które wartościowe. Poznajmy 30 najlepszych filmów dla dzieci, które pokochają nie tylko nasze pociechy, ale również ich rodzice.

Wartościowe i fajne filmy dla dzieci – jakie warto znać?

Rodzice jako dzieci nie mieli możliwości oglądać, tak wspaniałych produkcji filmowych, jak pociechy dotychczas. Są one nie tylko mądre i pobudzają wyobraźnię, a dodatkowo ich wykonanie jest na wysokim poziomie.

TOP 30 najlepszych filmów dla dzieci

Fajne filmy dla dzieci to między innymi:

1. Coco

Akcja tej fajnej bajki toczy się w Meksyku, gdzie sympatyczny chłopiec o imieniu Miguel buntuje się przeciwko swojej rodzinie, która nie pozwala mu zajmować się muzyką i grać na gitarze. Przenosi się do świata zmarłych, gdzie spotyka zmarłych członków swojej rodziny. Co ciekawego zobaczymy w tej produkcji? Między innymi wierzenia i tradycje dotyczące Meksyku. Chłopiec chce odnaleźć prapra dziadka, który dawniej zostawił jego praprababcię z małą córką. Odkrywa tajemnice, które zmienią nie tylko jego życie, ale również życie całej jego rodziny.

2. Mały Książę

Każdy, kto zda sobie sprawę z tego, jak wiele filozofii posiada książka o tytule „Mały Książę”, na pewno zna znaczenie tego filmu. Wie również, jak może wpłynąć na dziecko i jakie wartości mu wpoić. Film ten jest poruszającym dziełem, które ściska nasze gardła i zapewnia nam jeszcze więcej wzruszeń.

3. Mała stopa

Któż nie słyszał o stworze nazywanym Yeti? Ilu śmiałków starało się udowodnić, że on naprawdę istnieje…niewielu w to wierzy. Ta bajka pokazuje nam sytuację odwrotną, to właśnie potwór zwany Mała Stopa chce udowodnić wszystkim, że ludzie istnieją. Aby tak się stało, musi on pokonać własne bariery, poszerzyć horyzonty i wyjść poza życiowe ramy. Warto pokazać to naszym pociechom!

4. Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Film znany każdemu dziecku i każdej dorosłej osobie. Nie tylko pierwsza część jest zachwycająca, chętnie sięgamy po kolejne z całej serii. Film o Harrym, dziecku, które nie zginęło z rąk „Sami Wiecie Kogo”, najpotężniejszego z czarodziei o czarnym charakterze. Nie tylko poznaje on świat magii, zaklęć i czarodziejów, ale także staje się jednym z nich. Poza tym ciągle musi walczyć z przeszłością.

5. Skok przez płot

Dzięki tej bajce dzieci mogą dowiedzieć się, w jaki sposób ludzie niszczą nie tylko ekosystem, ale również zwierzęta, które do niego należą. Fil animowany przedstawia historię zwierzątek, które zapadają w sen zimowy, po obudzeniu, niestety wszystko się zmieniło. Życie staje się dla nich o wiele trudniejsze.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jaki tort na urodziny dziecka?

6. Zwierzogród

Czego nasze dzieci mogą nauczyć się z bajki pod tytułem „Zwierzogród”? Przede wszystkim tego, że nie ważne jak wyglądamy i jakiej wielkości jesteśmy, zawsze możemy dążyć do wyznaczonych celów i co więcej, osiągnąć je. Akcja nie tylko bawi najmłodszych, ale również ich uczy.

7. Merida Waleczna

Dobry film dla dzieci to taki, który je uczy. Merida może być dla nich przykładem, ale mogą także uczyć się na jej błędach. Przypadkiem zamieniła swoją matkę w niedźwiedzia, a następnie musiała zrobić wszystko, by przywrócić jej ludzki wygląd. Wyruszają w podróż, a podczas niego zbliżają się do siebie i odnajdują nić porozumienia.

8. Król Lew

Mały lew, który musiał zbyt szybko dorosnąć, po tym, gdy jego wujek, zabił jego ojca. Malec obwinia się o tę tragedię i ucieka. Gdy jednak dowiaduje się, że to nie jego wina, wraca, by stawić mordercy czoła i uwolnić swoją pozostałą część rodziny przed okrutnym losem pod władzą tyrana.

9. Kraina Lodu

Wszystkie dziewczynki na całym świecie znają urzekającą historię Anny i Elzy, dwóch sióstr, które zostały same po śmierci rodziców. Z filmu dzieci dowiedzą się, że najważniejsza w życiu jest rodzina i miłość. Dodatkowo będzie nieco zabawnie, gdy na ekranie pojawi się zabawny bałwanek Olaf.

10. Dzieciak rządzi

Do pewnego domu, trafia bobas, którego zewnętrzny wygląd nie wzbudza niczyich podejrzeń. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości jest to biznesmen, który jest nie tylko zabawny, ale również bardzo odważny.

11. Mustang z Dzikiej Doliny

Najlepsze filmy dla dzieci, to te, w których główne role grają ulubione zwierzęta, jak na przykład konie. Fabuła przedstawia dzikiego konia, którego schwytali ludzie. Niestety dla nich oczywiście, nie są w stanie go okiełznać, ponieważ chce on za wszelką cen wrócić na wolność.

12. Mulan

Mulan to bajka, która może przynależeć do grupy: wartościowe filmy dla dzieci. Dziewczynka jest w stanie zrobić wszystko, by ratować swojego ojca, mimo że często nie zgadza się z jego zdaniem. Bajka to nie tylko fabuła, ale również cudowna muzyka i duża dawka poczucia humoru.

13. Shrek

Tytułowy bohater jest ogrem, który nie lubi innych bajkowych postaci. Pewnego dnia zostaje zmuszony do ratowania księżniczki, która została uwięziona w więzy, której strzeże groźny smok. Na jego drodze staje osioł, który zostaje jego przyjacielem. A kim okaże się uwolniona księżniczka?

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  7 krasnoludków - imiona krasnali z „Królewny Śnieżki”

14. Paddington

Jeśli chodzi o ciekawe filmy dla dzieci to jest nim między innymi ten o Paddigtonie. Ten pocieszny miś poznaje rodzinę ludzi, z która nie tylko się zaprzyjaźnia, ale również staje się jej członkiem. Jest trochę zbyt ufny i niezdarny, ale przede wszystkim bardzo pocieszny.

15. Czerwony Balonik

W tym filmie chodzi przede wszystkim o bardzo silną więź, która powstała między chłopcem a czerwonym balonikiem. Dzieci mogą nauczyć się z filmu nie tylko zaufania, ale także opieki, pamiętając, że balonik w każdej chwili może pęknąć.

16. Kubuś i przyjaciele

Czego może nauczyć dzieci ta produkcja? Przede wszystkim ogromnej siły, jaką daje nam przyjaźń. To właśnie ona sprawia, że możemy liczyć na innych, nawet jeśli są oni całkiem inni niż my. Przyjaźnić możemy się z każdym, niezależnie od tego, kim jest i jaki ma charakter.

17. Alicja w Krainie Czarów

Wspaniały film o małej Alicji, która wchodzi do świata magii i czarów. Spotyka starych przyjaciół i stawia czoła Demonicznej Czerwonej Królowie. Świat ten jest bardzo tajemniczy i szalony, jednak również ciekawy.

18. Madagaskar

Któż nie zna przygód czterech pingwinów, lemura Juliana, żyrafy, zebry czy lwa? Wszystkie te zwierzęta zostały umieszczone w Nowojorskim ZOO i muszą poradzić sobie z własnymi instynktami. Bajka nie tylko uczy, ale również bawi zarówno dorosłych, jak i dzieci.

19. Potwory i spółka

Potwory kryjące się pod dziecięcymi łóżkami lub w małych szafach przerażają je od zawsze. Bajka ta jest świetnym sposobem na to, by mogły pokonać swój strach i przerażenie. Dzięki niej dzieci będą mogły pokonać własne lęki.

20. E.T.

Film, który został nominowany do Oscara aż 9 razy. To musi o czymś świadczyć. Jest to wspaniała historia mówiąca o chłopcu, który pomaga kosmicie, by mógł wrócić na swoją planetę. Jest to połączenie kilku gatunków: melodramatu, komedii, przygody.

21. Iniemamocni

Jest to historia pary, która wychowuje trójkę swoich dzieci. Wydaje się, że nie ma w tym nic dziwnego, jednak nie są oni do końca „normalni”. Posiadają mace, których używają do ratowania świata.

22. Ratatuj

Dobre filmy dla dzieci, to takie, które uczą ich, jak bardzo należy w siebie wierzyć. Historia przedstawia chłopaka, który pragnie zostać kucharzem, mimo że kompletnie się na tym nie zna. Pomaga mu w tym jednak szczur i ten zostaje właściciele ekskluzywnej, paryskiej restauracji.

23. Mój sąsiad Totoro

Jest to historia dwóch sióstr, które zmuszone są przeprowadzić się z ojcem na wieś. Mimo to poznają las, który ich otacza i stworzenia, które go zamieszkują. Tytułowy Totoro jest jednym z nich. To właśnie on okazuje dziewczynkom największe wsparcie, gdy ich mama trafia do szpitala.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Nietypowe i rzadkie imiona dla chłopców - jakie wybrać, żeby były wyjątkowe?

24. Kevin sama w domu

Tej produkcji nie trzeba nikomu przedstawiać. Od wielu lat w Święta Bożego Narodzenia, możemy oglądać przygody małego chłopca, którego życzeniem jest, by jego rodzina zniknęła. Tak też się staje za sprawa przypadku, jednak zostaje on sam i – co więcej – zmuszony jest bronić domu rodzinnego przed złodziejami.

25. Lava

Narrator opowiada historię wulkanu, który czuje się bardzo samotny i marzy o wielkiej miłości. Film jest naprawdę bardzo krótki, ponieważ trwa tylko 7 minut, jednak jest wzruszający i możemy dowiedzieć się z niego, czym jest prawdziwa samotność.

26. Kung Fu Panda

Zwierzę, jakim jest Panda, wydaje się leniwe, uważa się, że spędza większość dnia na jedzeniu. Nie jest to jednak prawda, ponieważ w bajce musi pokonać swojego lenia i stać się mistrzem Kung Fu. Czy jest to możliwe? Co musi zrobić, by tak się stało?

27. Dzwoneczek i Bestia z Nibylandii

Mała jelonka wierzy, że każdy zasługuje na szansę i zaprasza bestię do Przystani Elfów, jednak inne wróżki nie są tym zachwycone. Ta jednak upiera się przy swojej racji i robi wszystko, by przekonać do pomysłu inne wróżki.

28. Auta

Najlepsze filmy dla dzieci, zwłaszcza dla chłopców, to te, w których głównymi bohaterami są auta. Wszyscy znamy Zygzaka McQueena, auta wyścigowego, które jest nieco pyszałkowate. Trafia do małej wioski, w której uczy się przede wszystkim pokory.

29. Epoka Lodowcowa

Zaczyna się odwilż, dlatego tez zwierzęta zmuszone są do migracji, podczas której ratują ludzkie dziecko. Nie ułatwia im zadania fakt, że są dzikimi zwierzętami.

30. Ekspres polarny

Każde dziecko wierzy w Świętego Mikołaja, dorośli również chcą w niego wierzyć. Ekspres Polarny zabierze nas do krainy, która mogłaby wydawać się fikcją. Jest to magiczna opowieść, która pokocha każdy, zarówno dziecko, jak i dorosły.

Fajne filmy dla dzieci, które znajdziesz na Netflixie

Większość wyżej wymienionych filmów i bajek dla dzieci znajdziemy również na Netflixie, dzięki czemu każdy rodzic będzie miał do nich łatwy dostęp. Można stworzyć na nim specjalny profil, stworzony dla dziecka, dzięki czemu będziemy mieli kontrolę nad tym, co ogląda, zgodnie z przeznaczeniem wiekowym.

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

Zobacz wszystkie posty Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *