gumisie

Gumisie – imiona wszystkich bohaterów bajki

Gumisie, to bajka znana każdemu dziecku. Opowiada o misiach, które żyją w królestwie Dunwyn, w Gumisiowej Dolinie. W bajce występują także ogry, trolle, smoki, ludzie oraz olbrzymy. Poznajmy wszystkie imiona gumisiów, które stały się najlepszymi przyjaciółmi dzieci. 

Gumisie – co to za bajka?

Gumisie to bajka produkcji Disneya. Opowiada o przygodach stworzeń, które podobne są do niedźwiadków. Każdy z nich nie tylko posiada imię, ale również swoje własne cechy charakteru, marzenia i zdolności. Postaci z Gumisiów zna każde dziecko, które chętnie kibicuje misiom w pokonywaniu przeszkód i problemów, z którymi się spotykają. Nazwy gumisiów pozwalają nam poznać każdego bohatera z osobna i polubić, tego, który mógłby zostać naszym dziecięcym przyjacielem. Ciekawostka jest to, że bajka ta otrzymała nominację do nagrody Emmy.

Imiona bohaterów gumisiów

Gumiś Grafi

Miś, który uważa się za lidera całej grupy, który jest z niej najbardziej odpowiedzialny, mimo że zdarza mu się popełniać błędy. Poza tym zajmuje się naprawami w domu. Gumiś Grafi nie jest emocjonalny, a okazywanie uczuć nie należy w jego naturze. Gdy inne gumisie popadają w kłopoty, on potrafi szybko i racjonalnie myśleć, dzięki czemu wybawia ich z kłopotów.

gumis grafi

Gumiś Bunia

Jest typem gospodyni domowej, która dba o wszystkich mieszkańców. Pozostałe gumisie traktują ją jako matkę i babcię, która zawsze okazuje im dużo ciepła i miłości. Jako jedyna ze wszystkich gumisiów potrafi zrobić sok z gumijagód, który daje im moc wysokiego skakania. Dzięki niemu potrafią uciec przed ogrami, trollami i olbrzymami. Nikt inny nie zna przepisu na jego przygotowanie. Co ciekawe, Bunia jako jedyna potrafi porozumieć się z Grafim, który jest „trudny” we współżyciu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  7 krasnoludków - imiona krasnali z „Królewny Śnieżki”

Gumiś Bunia

Gumiś Zami

Jest najstarszym gumisiem, który zajmuje się czarami. Wszystkie zaklęcia spisuje na kartkach, które niestety przez jego nieostrożność i roztrzepanie często gubi. Potrafi rzucać zaklęcia, jednak nie zawsze są one prawidłowe, co sprawia wiele problemów. Posiada wiedzę o starożytnych gumisiach. Poza tym na jego szyi zauważyć możemy medalion z literą „D”, który jest jego atrybutem.

Gumis Zami

Gumiś Tami

Słodki gumiś z nadwagą, który jest strasznym łasuchem i uwielbia słodycze. Mimo że jest bardzo powolny, ma wspaniałe pomysły, które uwielbia spełniać. Jest nie tylko bardzo dobrym górnikiem, ale ma też talent do budowania modeli łódek, dzięki temu posiada również umiejętności żeglarskie i świetnie odnajduje się na prawdziwej łódce. Często jest zrelaksowany i wyluzowany, jednak potrafi wykazać się również prawdziwą odwagą.

Gumis Tami

Gumiś Kabi

Najmłodszy z gumisiów, który zawsze jest żądny przygód. Jego marzeniem jest kariera rycerza, dlatego tez chętnie przybiera postać bohatera – Karmazynowego Mściciela, który w przebraniu broni królestwa Dunwyn. Mimo że jest bardzo odważny, to uważa się go także za roztargnionego i takiego, który zbyt łatwo się ekscytuje.

Gumis Kabi

Gumiś Sani

To nastoletni gumiś, który chce zostać księżniczką. Jej najlepszą przyjaciółką jest Kala, która jest człowiekiem. Często zachowuje się jak zbuntowana nastolatka, która pakuje się w kłopoty.

Gumis Sani

Gumiś Gusto

Jest indywidualistą, który skupiony jest na swoich rzeźbach. Pojawił się w późniejszych odcinkach gumisiów. Został znaleziony na wyspie na oceanie, gzie uwieziony był aż 12 lat. Nie mieszka z pozostałymi gumisiami, ponieważ uważa, że taki artysta jak on musi mieć czas dla siebie, a przede wszystkim spokój. Mieszka w kryjówce za wodospadem, jednak pozostałe gumisie bardzo chętnie spędzają z nim czas.

Gumiś Gusto

Pozostali bohaterowie z bajki Gumisie

Bajka Gumisie to nie tylko postacie podobne do niedźwiadków, ale również ludzie, trolle, ogry, smoki czy olbrzymy. Najpopularniejszymi z nich są;

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kompletny przewodnik: Jak wybrać idealny i bezpieczny fotelik samochodowy dla Twojego dziecka

Książe Igthorn

Kiedyś, zanim został przepędzony za spiskowanie przeciwko królowi Gregorowi, był księciem na zamku Dunwyn. Od tamtej pory zamieszkuje zamek Drekmore, w którym rządzi armią niezbyt inteligentnych i niezdarnych ogrów. Stara się za wszelką cenę odbić zamek, który kiedyś był jego domem. Jego przygody powiązane są również z Gumisiami, od których chce zyskać sok z gumijagód.

ksiaze igthorn

Toadie

Karłowaty ogr, który służy swojemu „księciuniowi” i jest mu bardzo oddany. Stara się zarządzać pozostałymi ogrami, ci jednak nie traktują go poważnie i nigdy go nie słuchają. Jest o wiele mądrzejszy od nich, ponieważ potrafi czytać i pisać.

Toadie

Kevin

Jest nie tylko paziem na dworze króla Gregora, ale również przyjacielem jego córki i gumisiów. Tak jak Kabi marzy o tym, by zostać rycerzem.

kevin gumisie

Księżniczka Kala

Ona również wie o istnieniu gumisiów i – co więcej – przyjaźni się z Sani, która chce być taka jak ona. Jest przyjaciółką Kevina, jednak można odnieść wrażenie, że jest w nim także zakochana. Poza tym ima się ona męskich zajęć, jak jazda konna czy strzelanie z łuku, co nie podoba się jej ojcu.

ksiezniczka kala gumisie

W bajce występują także inne postaci z Gumisiów jak na przykład:

  • Król Gregor
  • Twardziel
  • Ursa
  • Arti
  • Buddy
  • Lady Plaga

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

View all posts by Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *