klocki

3 pomysły na prezent na dzień dziecka dla chłopca

Nic nie może równać się z widokiem roześmianego malucha, który właśnie dostał swój wymarzony prezent. Jeżeli jednak nie macie pomysłu na upominek, skorzystajcie z podanych przez nas inspiracji na prezent na Dzień Dziecka dla chłopca. Dzięki jednemu z nich wywołacie szerokie uśmiechy na twarzach waszych pociech.

Klocki

Jako rodzice lub opiekunowie powinniśmy wybierać aktywności, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale również rozwijają dzieci. Jednym z takich zajęć, które łączy przyjemne z pożytecznym jest układanie klocków. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zestaw składający się z małych, czy też większych elementów klocki to doskonały prezent na Dzień Dziecka dla chłopca. Dużą popularnością wśród nich cieszą się klocki LEGO, MEGA Bloks lub też K’NEX. Wymienione propozycje różnią się od siebie, jednak każda z nich zdecydowanie jest warta uwagi.

Na pierwszy ogień idą wyjątkowe i niepowtarzalne klocki LEGO. Ten duński producent wypuścił na rynek wiele zestawów, które przykuwają wzrok nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W tym artykule skupimy się jednak na propozycjach dla chłopców. Jedną z nich są klocki LEGO Technic dedykowane dzieciom od 6. roku życia. Dzięki tym zestawom chłopcy mogą rozwijać swoje zamiłowanie do inżynierii oraz poznawać mechanizmy napędzające różne pojazdy. Fani odgrywania scenek i wcielania się w różne scenariusze z pewnością ucieszą się z zestawu LEGO City, stanowiącego niewielką makietę miasta, w której skład wchodzi policja, straż pożarna czy też pogotowie ratunkowe.

Klocki MEGA Bloks to kolejny, świetny pomysł na prezent na Dzień Dziecka dla chłopca. Te zestawy od MATTEL sprawdzą się jako upominek dla dziecka już od 1. roku życia. MEGA Bloks to zabawka, która dostarcza ogrom dobrej zabawy oraz rozwija kreatywność malucha. Ponadto zabawka tymi klockami może mieć pozytywny wpływ na rozwój psychoruchowy dziecka. Zestawy klocków występują również w wersji z ulubionymi bohaterami z bajek, np. MEGA Bloks Psi Patrol.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Randka z mężem? Warto się do niej właściwie przygotować

Inną, ciekawą propozycją są klocki konstrukcyjne K’NEX. Zabawki tej marki różnią się nieco od tych, wspomnianych we wcześniejszej części artykułu. Klocki nie mają standardowego kształtu, a bardziej przypominają elementy konstrukcyjne pojazdów lub urządzeń. Jeden z zestawów od K’NEX to świetny pomysł na prezent na Dzień Dziecka dla chłopca, który lubi eksperymentować podczas układania klocków.

Gra na konsolę lub PC

Coraz większa świadomość na temat świata gier sprawiła, że przekonanie, iż granie na konsoli lub komputerze jest szkodliwe, odeszło w zapomnienie. Z tego względu wybór któregoś z popularnych tytułów z pewnością sprawi przyjemność niejednemu chłopcu. Warto jednak pamiętać, aby gra na konsolę lub PC była dostosowana do wieku dziecka. Jeżeli kupujecie taki prezent komuś z nieco dalszej rodziny warto, abyście dowiedzieli się jaki sprzęt on posiada, ponieważ gra na PC nie będzie kompatybilna z tą na konsolę i odwrotnie.

Gra na konsolę lub PC to dobry prezent na Dzień Dziecka dla chłopca w różnym wieku. Młodszemu dziecku warto kupić grę edukacyjną lub zręcznościową. Zwróćcie uwagę na to, aby grafika w grze była przyjazna dziecku. Starsi chłopcy z pewnością będą zadowoleni z gier strategicznych, fabularnych lub przygodowych.

Zestaw konstrukcyjny

Trzecim i ostatnim pomysłem na prezent na Dzień Dziecka dla chłopca jest zestaw do samodzielnego składania. W zależności od zainteresowań obdarowywanego, możecie wybrać modele różnych pojazdów, postaci z filmów czy gier, a nawet budynków. Jeżeli chcecie dać prezent chłopcu, który interesuje się historią, możecie wręczyć mu w prezencie model samochodu, samolotu lub czołgu z czasów II wojny światowej. Młodzi wielbiciele architektury będą zachwyceni, jeżeli otrzymają od was realistyczne modele budynków do samodzielnego składania. Takie prezenty uczą cierpliwości, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz pozwalają ćwiczyć precyzję. Ponadto są doskonałą formą spędzania czasu z pociechą podczas wspólnego sklejania i malowania modeli.

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

View all posts by Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *