teletubisie

Teletubisie – imiona i kolory wszystkich bohaterów

Teletubisie to bajka, która uzyskała światową sławę, przemawia za tym choćby fakt, że jest puszczana w 100 krajach, w różnych językach. Ich kolory oraz proste imiona sprawiają, że znają je dzieci na całym świecie. Są to stworzenia kształtem zbliżonym do człowieka, mają kolorowe „futerka” i różnorodne antenki na głowach. Czy Ty również nasz ich imiona i potrafisz je rozróżnić? Sprawdźmy!

Teletubisie – co to za bajka?

Bajka ta została wyprodukowana w 1997 roku i bardzo szybko zyskała swoich wielbicieli. Nie tylko zaczęto puszczać go w 100 krajach, ale również w 21 językach, dzięki czemu znane są na całym świecie. Ich popularność była ta duże, że w 2022 roku postanowiono wznowić produkcję. Każdy z teletubisiów ma nie tylko inny kolor i antenkę na głowie, ale również inny charakter, dzięki czemu najmłodsi widzowie mogą się z nimi utożsamiać. Poza tym ich imiona są tak proste w wymówieniu, że nawet najmłodsze pociechy potrafią je wymówić.

Teletubisie mieszkają w domkach, w których znajdują się Teletubisiowe łóżeczka, a ponieważ bardzo lubią zabawę, to obok niego znajdziemy również zjeżdżalnię, na której każdego dnia chętnie się one bawią.

Imiona bohaterów Teletubisiów

Tinky – Winky

Jest to nie tylko najstarszy, ale również największy ze wszystkich Teletubisiów. Jego bladoróżowa twarz świetnie współgra z fioletowym futerkiem i trójkątną antenką. Można przyjąć, że jest przywódca swojej grupy, ponieważ jest najbardziej rozważny. Mimo to wykazuje się także małym zdecydowaniem, co sprawia, że dzieci mogą się z nim utożsamiać. Jeśli chodzi o jego charakter, to Tinky – Winky jest bardzo łagodny, a przytulanie to to, co lubi najbardziej. We wcześniejszych odcinkach nosił on czerwoną torebkę, co wywołało niemałą kontrowersję wśród widzów, którzy uważali, że przejawia on nienormalne zachowania określane jako nieheteronormatywne.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Najładniejsze imiona dla chłopców - lista najpiękniejszych imion męskich!

Tinky - Winky

Dipsy

Teletubiś o tym imieniu charakteryzuje się jasnobrązową buzią i jasnozielonym futerkiem, który uwielbia czarny kapelusz, który jest jego własnością. Ze względu na kolor jego twarzy uważa się, że jest on mulatem, co sprawia niemałą radość dzieciom o ciemniejszym kolorze skóry. Poza tym Dipsy jest bardzo wesołym Teletubisiem, który pozostaje ciągle w ruchu. Zarówno skoki, taniec, jak i tworzenie układów tanecznych to zdecydowanie jego konik, mimo że stale kończą się one upadkiem na pupę.

Dipsy

Laa – Laa

Laa-Laa to Teletubiś o żółtym futerku, który na głowie posiada dwie podłużne antenki. Co ciekawe odcień jej twarzy jest beżowa, dzięki czemu porównywana (ponieważ jest płci żeńskiej) jest do hinduski. Jej ulubionym zajęciem jest taniec i śpiew, co sprawia jej wiele przyjemności. Poza tym wykazuje się dużą dawką energii, co można uznać, za cieszenie się życiem. W wielu odcinkach bawi się pomarańczową piłką, co jest jej atrybutem. Imiona Teletubisiów sprawiają, że dzieci mogą się z nimi utożsamiać, tak jest również w tym przypadku. Wiele dziewczynek, które lubią zabawę lalkami, na pewno są jej fankami.

Laa - Laa

Po

Czerwony Teletubiś o imieniu Po jest jednym z postaci z Teletubisiów, nie mniej kochanym przez wszystkie dzieci niż inne z jego grupy. Posiada czerwone futerko i antenkę w kształcie koła. Bardzo często zauważymy też, że układa ręce jak prawdziwy karateka. Jego ulubionym zajęciem jest jazda na hulajnodze. Lubi być przytulany, a jego oczy zawsze są szeroko otwarte. Lubi również ćwiczenia i wszelką aktywność fizyczną, które sprawiają, że jest wesoły i cieszy się życiem. Jego imię jest tak krótkie i proste w wymówieniu, że nawet roczne dziecko spokojnie je wymówi.

po teletubbies

Pozostali bohaterowie z bajki o Teletubisiach

Nazwy Teletubisiów znane są na całym świecie, dzieciom różnego pochodzenia i mówiącym w różnych językach. Co ciekawe bajka ta przeznaczona jest dla najmłodszych pociech już od pierwszego roku życia. Poza ty jest to całkowicie bezpieczna dla dzieci, ponieważ nie usłyszymy w niej treści niestosownych dla maluszków.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kucyki Pony - imiona wszystkich bohaterów bajki

Jeśli chodzi o pozostałych bohaterów Teletubisiów, to tacy nie występują. Główną rolę grają Po, Laa – Laa, Dipsy i Tinky – Winky, które potrafią zabawić dzieci jak nikt inny. Nie należy jednak zapominać o niebieskim odkurzaczu o imieniu Noo – Noo, który z przodu ma trąbę zakończoną szczotką. Dzieci bardzo dobrze rozróżniają jego mimikę, która ukazana jest za pomocą jego oczu.

Kolejnym bohaterem, który stale towarzyszy Teletubisiom, jest słońce nazywane Sun – Baby, które ma buzię niemowlaka. Jego śmiech również jest jednoznaczny ze śmiechem dzidziusia. Poza tym w wielu odcinkach tego kultowego filmu animowanego zauważymy kwiatki piszczące cienkim głosikiem i króliki, które nie potrafią mówić oraz lwa. Nie należy także zapominać o narratorze.

Cała bajka Teletubisie jest bardzo wysoko oceniania, jeśli chodzi o treści, dynamikę i walory edukacyjne. Rodzice bardzo chętnie włączają swoim pociechom bajkę, która ma na nie tak pozytywny wpływ. Mimo to znajda się również przeciwnicy Teletubisiów, którzy uważają, że jest to bajka ogłupiająca i szkodliwa dla malców. Każdy rodzic powinien więc sam zdecydować, czy jest ona odpowiednia dla jego dziecka.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

Zobacz wszystkie posty Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *