minionki

Minionki – imiona wszystkich bohaterów bajki

Te żółto stworki z jednym lub dwoma oczami pokochały wszystkie dzieci na całym świecie. Są nie tylko lojalne, pomysłowe, romantyczne, ale również posiadają uroczy, charakterystyczny język i duże poczucie humoru. Na świecie pojawiło się wiele gadżetów z postaciami z bajki, które świadczą tylko o tym, że są one kochane przez najmłodszych.

Minionki – co to za bajka?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że to nie Minionki miały być głównymi bohaterami bajki o Minionkach, lecz Gru, który jest najgorszym złoczyńcą świata. Jego armią są właśnie Minionki, które są pełne energii i wprowadziły do bajki wiele zabawnych elementów. Gdy nakręcono pierwsza część Minionków, twórcy nie spodziewali się, że osiągnął one aż tak dużą popularność, dlatego tez pojawiły się inne, które są nie mniej znane.

 1. Jak ukraść księżyc?
 2. Minionki rozrabiają
 3. Minionki
 4. Gru, Dru i Minionki
 5. Minionki: Wejście Gru

Stworki te to owalne, żółte postaci z Minionków, które rozbawiają nawet najmłodszych widzów. Warto jest jednak wiedzieć, że zanim Gru został władcą Minionków, należały one do kogo innego.

 • Chingis Chan – został zabity
 • Hrabia Dracula – nie żyje, został porażony przez słońce
 • Napoleon – zginął zabity bprzez armatę

Imiona bohaterów Minionków

Wiemy, że te żółte stworki zawsze określane jako Minionki posiadają również imiona, które nie każdy zna. Większość widzów potrafi je od siebie odróżnić, jednak nazwy Minionków nie są już tak oczywiste.

Najpopularniejszymi Minionkami są te o imionach:

 • Kevin – ma dwoje oczu, niebieskie ogrodniczki z literą G, czarne buty i gogle.
 • Stuart – sługus Gru, który przyjaźni się z Kevinem
 • Bob – najmłodszy, a zarazem najsłodszy Minionek. Zawsze nosi przy sobie pluszowego misia.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Smerfy - imiona wszystkich bohaterów bajki
minionki Kevin
Kevin
minionki Stuart
Stuart
minionki Bob
Bob

 

Poza tym najmłodsze pociechy znają również te o imieniu Carl, Dave, Donnie, John, Jerry, Paul, Norbert, Tim i Phil. Jednak nie tylko imiona Minionków są tak istotne, ponieważ głównymi bohaterami serii o żółtych stworkach są również ludzie.

 • Felonius Gru – jest mężem Lucy i ojcem trzech adoptowanych dziewczynek. Posiada brata bliźniaka i imieniu Drew Gru. Jest nie tylko panem Minionków, ale również dawnym złoczyńcą, właścicielem produkcji dżemów i żelków. Po swojej zmianie pracuje w Lidze Anty — Przestępczej jako agent. Jest bardzo inteligenty, sprytny i odważny zarazem. Poza tym wykazuje się celnością, umiejętnościami malarskimi, zręcznością. Lubi tańczyć i gotować. Jest wysokim, łysym mężczyzną o spiczastym nosie i niebieskich oczach. Najczęściej nosi czarny sweter, kurtkę, spodnie i buty w tym samym kolorze. Na jego szyi znajduje się szal w paski.

Felonius Gru

 • Margo – najstarsza z trzech zaadoptowanych przez Gru dziewczynek. Jest miła, spokojna i otwarta, a dodatkowo ma swoje zdanie. Ma 12 lat, opiekuje się więc młodszym rodzeństwem, jednak nigdy nie daje się zmylić pozorom.

Margo

 • Edith – dziewczynka o typie chłopczycy, która potrafi być nie tylko sarkastyczna, ale również złośliwa. Jest bardzo ciekawa i odważna, dlatego często chce brać udział w zadaniach, które są tajnymi operacjami.

Edith minonki

 • Agnes – jest nie tylko najmłodsza z trójki rodzeństwa. Ale również najsłodszą. Jako pierwsza polubiła Gru i chciała, by został jej tatą. Jest miła i otwarta, jednak również bardzo naiwna.

Agnes minonki

Pozostali bohaterowie z bajki Minionki

Wyżej wymienione imiona Minionków i ludzkich bohaterów były pierwszymi, z którymi zapoznały się dzieci. Ponieważ jednak pojawiły się nowe odcinki, wraz z nimi poznaliśmy innych bohaterów.

 • Nikczemniuk – pracuje dla Gru. Jest konstruktorem i wynalazcą.
 • Lucy Wilde — żona Gru, którą pokochały również dziewczynki i szybko zaczęły nazywać ją mamą. Pracuje w tej samej agencji co jej mąż.
 • Drew Gru – jest bratem bliźniakiem Gru i mimo że z twarzy jest do niego bardzo podobny, to nosi blond czuprynę.
 • Scarlet O’Haracz — jest żoną Herba, a zarazem złoczyńcą, który chce przejąć władzę nad całym światem.
 • Viktor Perkins – odwieczny wróg Gru, który zawsze robił mu na złość
 • Pan Perkins — właściciel Banku Zła
 • Sllas Baranlapupa – dyrektor Ligi, dla której pracuje Gru i jego żona
 • Eduardo Pelez – jest przestępcą, którego Gru musi zatrzymać
 • Panna Hattle – Gru był dla niej bardzo miły, gdy zależało mu na adopcji dziewczynek.
 • Gru oprócz swojej armii Minionków wykorzystuje do swoich akcji również takie pojazdy jak sterowiec, rakieta, motocykl, samochód czy latający skuter oraz broń, na przykład: zamrażacz, wyrzutnia rakiet, szminko – laser, pistolet z galaretką, blaster – armata, zamrażacz, zmniejszać, pierdzistrzał czy pistolet laserowy.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Najlepsze filmy dla dzieci - TOP 30 wyjątkowych propozycji

Minionki są dla dzieci wspaniałymi kompanami do zabawy, zawsze uśmiechnięte, wesołe, ruchliwe ze śmiesznym językiem i głosem jednocześnie. Nie znana jest dokładna liczba tych żółtych stworków występujących w bajce, jednak określa się, że jest ich około 400 sztuk. Wszystkie są do siebie bardzo podobne, jednak te główne różnią się od siebie liczba oczu, fryzurami, a niektóre z nich również ubraniami. Wszystkie jednak są bardzo słodkie i żywiołowe.

Agata Konarska

Zastępczyni redaktorki naczelnej oraz redaktorka działu "Dziecko" oraz "Ciąża"

View all posts by Agata Konarska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *