ojciec z dzieckiem

Wybieramy prezent na Dzień Dziecka. Sprawdź, co zachwyci Twojego malucha!

Dzień Dziecka tuż-tuż, dlatego już teraz przygotuj się do tego święta! Zobacz, jakie propozycje zabawek przygotowaliśmy dla najmłodszych! Dzień Dziecka to jedna z wielu okazji w roku, aby spędzić więcej czasu ze swoją pociechą. Nowa zabawka to tylko pretekst do stymulacji zmysłów i intelektu malucha. Najważniejsza jest obecność, rozmowa i bliskość z rodzicem. Poznajcie akcesoria, które świetnie sprawdzą się w roli prezentu.

Wózki dla dzieci zabawkowe – naśladowanie ról dorosłych

Bardzo ważnym elementem socjalizacji dziecka jest podpatrywanie i naśladowanie przez niego ról, jakie pełnią dorośli. Jedną z nich jest opieka nad najmłodszymi, sprawowana przy pomocy akcesoriów takich jak wózki, chusty, gondole itp.

Jeżeli Twoja pociecha wykazuje zainteresowanie tym tematem, możesz sprawić jej wózki dla dzieci zabawkowe. Wśród nich znajdziesz zarówno bardzo klasyczne propozycje, czyli wózek głęboki na kółkach w klimatach retro, jak też zupełnie szalone i nowoczesne rozwiązania, takie jak walizka podróżna zintegrowana z krzesełkiem do karmienia lalki.

Wśród propozycji, które warto rozważyć, poszukując ciekawego prezentu dla swojej pociechy, znajdują się także niewielkie domki dla lalek, które imitują rodzinny świat w mikroskali. Znajduje się w nich malutkie mebelki, ubranka czy akcesoria świetnie nadają się do wielogodzinnej zabawy. Jedną z propozycji jest domek inspirowany Świnką Peppą. To prawdziwa gratka dla miłośników tej bajki.

Jakie inne produkty i akcesoria możesz sprezentować na Dzień Dziecka?

Pośród ciekawych produktów rozważ też nabycie pchacza, chodzika czy gondoli dla lalki. Twoje dziecko na pewno będzie przeszczęśliwe. Interesującą opcją jest też nabycie łóżeczka dla lalki. Dzięki tego typu sprzętom maluch będzie mógł świetnie naśladować codzienne zajęcia mamy opiekującej się młodszym rodzeństwem.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Szampon na łojotok - jak go wybierać?

Bujaki ogrodowe dla dzieci – gwarancja ruchu na świeżym powietrzu

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje pociechy odeszły wreszcie od ekranu komputera, możesz zdecydować się na praktyczne i bezpieczne w użytkowaniu bujaki dla dzieci ogrodowe. W tej kategorii znajdziesz mnóstwo rozwiązań, dzięki którym czas spędzony na świeżym powietrzu z całą pewnością dzieciaki zaliczą do udanego.

Huśtawka dwuosobowa równoważna sprawdzi się w przypadku rodzeństwa, choć rodzic również może z niej skorzystać. Z kolei huśtawka bujak w kształcie pieska czy kotka będzie odpowiednim wyborem, gdy masz w domu jedynaka – choć i tu zdarzają się modele dwuosobowe.

Aby usprawnić pracę mięśni i koordynację całego ciała, warto sprawić maluchowi linę do wspinaczki. Interesującą opcją dla młodszych jest huśtawka kubełkowa z miękką poduszką. Nie od dziś wiadomo, że ruch bujania uspokaja, wycisza i relaksuje pociechę.

Podsumowując, na rynku produktów dla najmłodszych z całą pewnością nie brakuje rozwiązań, dzięki którym maluch ma lepszą stymulację ruchową, emocjonalną i intelektualną. Należy jednak pamiętać, że nawet najpiękniejsza zabawka nie zastąpi wartościowego czasu spędzonego z pociechą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *