kobieta-z-wozkiem-na-spacerze

Jak wybrać spacerówkę?

Wybór wózka dla swojego dziecka to niezwykle ważna decyzja. Zależy od niej przede wszystkim komfort i dobre samopoczucie malucha. Dobry wózek powinien być przede wszystkim bezpieczny, wygodny oraz mobilny, tak aby łatwo się go prowadziło. Ważne jest również zawieszenie, które amortyzuje przed nierównościami w trakcie jazdy. Na rynku, dostępnych jest mnóstwo modeli spacerówek. Jak zatem wybrać najlepszy? Podpowiadamy.

Kiedy zmienić wózek głęboki na spacerówkę?

Wielu ekspertów doradza, aby głęboki wózek zamienić na spacerówkę po 5. miesiącu życia. Wtedy jest ono już bardziej ruchliwe i ciekawe świata. Nie warto jednak podejmować pochopnych decyzji, które mogą zaszkodzić maluszkowi.  Dzięki głębokiemu wózkowi dziecko podróżuje w pozycji leżącej, a także chroni je przed warunkami atmosferycznymi i zapewnia odpowiednią temperaturę.

Nowy wózek można zacząć wprowadzać, gdy maluch zaczyna siadać, czyli w około 6 – 7 miesiącu życia. Jest to także czas związany z dużym wzrostem aktywności ruchowej dziecka i chęcią poznawania świata. Częstsze wiercenie się, sięganie rączką po otaczające przedmioty i wychylanie się z wózka nie jest niczym nadzwyczajnym.

Gondole często nie posiadają szelek zabezpieczających, więc łatwo w takim momencie o to, aby dziecko wypadło z wózka. Właśnie dlatego jest to świetny moment, aby zamienić wózek głęboki na spacerowy, który powinien mieć możliwość rozłożenia oparcia do pozycji leżącej. Kilkumiesięczny maluch będzie nadal potrzebował jeszcze sporo snu, więc dobrze, jeśli będzie miał możliwość odbycia drzemki w pozycji leżącej.

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze wózka spacerowego?

Spacerówki, które można znaleźć na stronie https://www.wozki-foteliki.pl/162-dwustronne są zdecydowanie lżejsze od klasycznego wózka. Ciężko jest wnosić całość razem z dzieckiem, a zwłaszcza, kiedy mieszkamy w bloku, a w nim nie mamy windy. Z tego powodu powinien on ważyć maksymalnie 7-8 kg, a optymalne będzie 6 kg. Im mniejsza waga, tym mniej mechanizmów w wózku, warto więc wybierać w zależności od indywidualnych potrzeb.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co kupić siostrze na święta? Sprawdź, co proponuje Empik.com

Podczas wyboru wózka powinniśmy sprawdzić jego wymiary zarówno w wersji standardowej, jak i po złożeniu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy spacerówkę będzie można łatwo transportować alb przechowywać w mieszkaniu. Kiedyś właśnie z powodu małego rozmiaru po złożeniu popularne były tzw. ,,parasolki”, ale dziś rodzice mają do wyboru znacznie więcej możliwości. Warto wybrać spacerówkę, która składa się w łatwy sposób, do małych rozmiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *