wózki sportowe dla dzieci

Dobry wózek dla dziecka, czyli jaki?

Dobry wózek dziecięcy to szczególny komfort na pierwszym z etapów wychowywania dziecka. Spacer po parku czy najzwyklejsze zakupy z odpowiednim wyposażeniem okazuje się znacznie łatwiejsze. Czym będzie odróżniał się funkcjonalny wózek dla dziecka?

Specyfika wózków dziecięcych

Wybór wózka dziecięcego jest trochę jak wybór samochodu. Nie ma jednego idealnego, gdyż każdy ma swoje szczególne preferencje. Odmienne oczekiwania konsumentów sprawiają, że producenci wózków wychodzą z coraz to ciekawszymi modelami. Szczególnym przykładem mogą być produkty dla rodziców aktywnych fizycznie i nie chcą rezygnować ze swoich przyzwyczajeń ze względu na narodziny maluszka. Wózki sportowe dla dzieci okazują się intrygującym rozwiązaniem, gdyż umożliwiają swobodne poruszanie się z malcem. Ponadto umożliwiają nie tylko komfortowy transport, ale również pozwalają na zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych chusteczek, pieluch czy butelek z mlekiem.

Wózki dziecięce i ich rodzaje

Wózki dziecięce dzieli się na kilka podstawowych typów. Pierwszym z nich są gondole, które przeznaczone są dla najmłodszych pasażerów. Ten tzw. wózek głęboki przeznaczony jest dla niemowlaków do około 6. miesiąca życia. Poznać go można po dużym koszyku i rozkładanym daszku. Gdy maluszek zaczyna samodzielnie siadać, to znak, że warto zmienić rodzaj wózka na spacerówkę. Tutaj komfortowo dziecko będzie mogło podziwiać świat, jaki je otacza w trakcie spacerów. Ponadto również pozwala na przewożenie ze sobą niezbędnego wyposażenia, czyli chusteczek czy kocyka. Często spotkamy się również ze specjalnymi uchwytami na torbę podróżną z kosmetykami dla malucha.

Na kolejny ogień idą wózki wielofunkcyjne, które sprawdzą się na różnych etapach życia maluszka. Wózek 2w1 to połączenie gondoli i spacerówki. Należy zauważyć, że szczególny sposób użytkowania polega na wymiennej części montowanej na stelażu. W przypadku wózków 3w1 dochodzi nam jeszcze fotelik samochodowy, który bez problemu wstawimy do stelaża i skorzystamy z niego, będąc gdzieś z dzieckiem w podróży. Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy, istnieją również wózki sportowe dla dzieci. Te natomiast odznaczają się tym, że stoją na trzech kołach z możliwością blokady tego pierwszego. Czasem określa się je jako wózki do biegania, gdyż są idealnie przystosowane do sytuacji, gdy rodzic chce wrócić do rutynowego treningu z zachowaniem pełni komfortu i bezpieczeństwa dla malucha.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Zimowe stylizacje z kozakami: Inspiracje i porady modowe

Wózek dla dziecka – na to zwróć uwagę

Dobry wózek odznacza się komfortem odczuwalnym zarówno po stronie rodzica, jak i małego pasażera. Jeżeli osoby, które mają wychodzić z dzieckiem na spacery, są różnego wzrostu, warto zadbać o to, aby był on wyposażony w regulowaną rączkę. Uchwyt powinien być przyjemny w dotyku, a ręka nie może się łatwo z niego ześlizgiwać. Istotną rzeczą są również koła, które będą odporne na rozmaite warunki podłoża. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na ich zwrotność. Takie kompleksowy wózek pozwoli na swobodne korzystanie z niego wszędzie, gdzie go będziemy potrzebowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *