szczoteczki soniczne

Jaka szczoteczka soniczna do aparatu ortodontycznego będzie najlepsza?

Posiadasz aparat ortodontyczny? Chcesz oczyszczać jego elementy w najlepszy możliwy sposób? Wybierz szczoteczkę soniczną, która znana jest ze swojego skutecznego oraz bezpiecznego działania. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jaka szczoteczka soniczna do aparatu ortodontycznego będzie najlepsza.

Szczoteczka soniczna to urządzenie zaliczane do grupy szczoteczek elektrycznych, czyli urządzeń wyposażonych w silniczek elektryczny. Wyróżnia się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych o częstotliwości 260 Mhz. Posiada również podłużną główkę czyszczącą. Podczas jej pracy dochodzi do zjawiska tzw. kawitacji. Cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe w wyniku tego mikropęcherzyki trafiają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, oczyszczając je z płytki bakteryjnej, osadów i resztek pożywienia.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Drgania soniczne generowane przez główkę docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien końcówki, dzięki czemu nie ścierają nieczystości w sposób mechaniczny i nie podrażniają szkliwa zębowego. Szczoteczki soniczne pracują z najwyższą prędkością na poziomie 96 000 ruchów wykonywanych przez minutę. Wiele modeli posiada nowoczesne funkcje, które usprawniają cały proces szczotkowania zębów, np. czasomierze, czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia itd. Przyrządy, których praca oparta jest o technologię soniczną, mogą być używane nawet przez dzieci. Najczęściej rekomendowane są jednak użytkownikom aparatów ortodontycznych, posiadaczom koron, mostów oraz protez, jak i również osobom cierpiącym na nadwrażliwość zębów.

Czy istnieje szczoteczka soniczna do aparatu ortodontycznego?

Z uwagi na swoje nie tylko skuteczne, ale zarazem bezpieczne działanie, szczoteczki soniczne to idealne urządzenia do higieny jamy ustnej dla osób z aparatem ortodontycznym. Żadna inna szczoteczka nie poradzi sobie z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej tak dobrze jak soniczna, która daje pewność, że w trakcie mycia zębów nie tylko pozbywamy się nagromadzonych bakterii, ale także wymiatamy resztki jedzenia z wszelkich zakamarków pomiędzy elementami aparatu oraz szczelin międzyzębowych. Stosowanie klasycznej szczoteczki elektrycznej, a przede wszystkim wykonywanie szybkich ruchów rotacyjnych, niestety niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia aparatu, a ponadto włosie urządzenia błyskawicznie się strzępi, co oznacza częstszą konieczność wymiany końcówki. Ten problem nie dotyczy jednak szczoteczki sonicznej – podczas mycia zębów nie ma potrzeby mocnego dociskania główki czyszczącej do powierzchni zębów oraz części aparatu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Studia podyplomowe - dlaczego warto je ukończyć?

Warto pamiętać, że w zestawach ze szczoteczkami sonicznymi często obecne są końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu. Zdarza się, że jedną z nich jest końcówka ortodontyczna. Czym się charakteryzuje? Niektórzy producenci tworzą końcówki ortodontyczne z długim włosiem, a inni – z włóknami różnej długości. Za pomocą takiej końcówki oczyścimy nie tylko elementy aparatu, ale również mosty oraz inne wypełnienia protetyczne.

Jaką szczoteczkę soniczną do aparatu ortodontycznego wybrać?

Posiadasz aparat ortodontyczny, ale nie wiesz, jaka szczoteczka soniczna będzie do niego najlepsza? Przydatny w wyborze odpowiedniego urządzenia może być ranking najlepszych szczoteczek sonicznych. Właściwie każde urządzenie tego typu może być stosowane przez osoby będące w trakcie terapii ortodontycznej. Warto zwrócić uwagę na to, czy w zestawie z daną szczoteczką soniczną znajduje się końcówka ortodontyczna. To właśnie ona najlepiej oczyszcza elementy aparatu. Popularne szczoteczki soniczne z końcówką ortodontyczną w zestawie to m.in. Smilesonic EX i Smilesonic UP. Pierwszy model oferuje 5 trybów pracy i 4 różne końcówki, natomiast drugi – aż 9 kombinacji mycia zębów oraz 7 końcówek dostępnych w zestawie! Zadbaj o swój aparat ortodontyczny i sięgnij po szczoteczkę soniczną, która bez problemu oczyści jego wszystkie elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *