kobieta-dba-o-skore

Jak powinna wyglądać codzienna rutyna pielęgnacji twarzy na noc?

W nocy skóra nie odpoczywa! Przechodzi intensywne procesy odnowy biologicznej, aby naprawić uszkodzenia i wzmocnić barierę ochronną zabezpieczającą przed działaniem szkodliwych czynników w ciągu dnia. Można ją w tym wspierać prostymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Sprawdź, jak powinny one wyglądać!

Oczyszczanie i tonizacja

To jedne z najważniejszych zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych codziennej rutyny, dzięki którym skóra ma szansę odzyskać równowagę zachwianą przez nałożony z rana makijaż i osadzające się w ciągu dnia innego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak kurz czy dym. To właśnie one sprzyjają zatykaniu porów, przez które nie znajduje ujścia sebum. Zalegając w gruczołach, wydzielina może stwarzać środowisko do namnażania się bakterii i rozwoju bolesnych stanów zapalnych czy nieestetycznych wykwitów i przebarwień. Zanieczyszczenia utrudniają również naturalne złuszczanie się naskórka i przyspieszają jego wysuszanie. Oprócz tego powodują wiele innych dolegliwości.

Wybór kosmetyków do zabiegu oczyszczania i tonizacji nie może być jednak przypadkowy! Dokładne usunięcie zanieczyszczeń bez efektów niedomycia mogą zapewnić dermokosmetyki. Dobrane do typu cery dermokosmetyczne emulsje, pianki i mgiełki czy toniki, pozostawiają ją nie tylko czystą i wolną od obciążających czynników, lecz także – za sprawą składu bogatego w naturalne olejki, kwasy i sole – miękką, gładką i gotową na krem nawilżający na noc.

Krem nawilżający na noc

Dermokosmetyczny krem nawilżający na noc stanowi unikalny produkt pielęgnacyjny ze względu na swoją formułę. Dzięki temu, że jest on bogaty w witaminy, np. C i E, kwas hialuronowy oraz ceramidy, pobudza procesy regeneracyjne zewnętrznych i głębokich warstw skóry.

Składniki kremu nawilżającego na noc mają za zadanie wspierać odnowę biologiczną skóry. Mogą to osiągnąć dzięki temu, że jako kompleksowy skład mają zdolność do zwiększania przepuszczalności skóry. To pozwala przeniknąć i celniej trafić do komórek skóry większej ilości substancji odżywczych znajdujących się w kremie. W efekcie kosmetyk ma bardziej efektywne działanie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Henna pudrowa - jak ją zrobić w domu? Krok po kroku

Krem nawilżający na noc stymuluje komórki skóry do szybszego wzrostu i podziału. To sprawia, że szybciej goją się różnorodne uszkodzenia, takie jak skaleczenia, zadrapania czy stany zapalne. Wiele dermokosmetycznych produktów jest dodatkowo wzbogacane o składniki sprzyjające zmniejszeniu widoczności zmarszczek. Z tego powodu krem troszczy się nie tylko o zdrowie skóry, lecz także o jej wygląd.

Dermokosmetyczny krem nawilżający na noc sprzyja również uszczelnieniu płaszcza lipidowego skóry, który tworzy naturalną barierę ochronną dla czynników zewnętrznych.

Jak stosować krem na noc?

Przede wszystkim należy go nakładać na oczyszczoną skórę. Zasady aplikacji kremu na noc nie odbiegają od tych, którymi warto się kierować przy rozprowadzaniu produktu na dzień. Można jednak wydłużyć etap masażu z oklepywaniem twarzy, aby krem dobrze wniknął, a skóra, mięśnie i powięzi bardziej się rozluźniły i uelastyczniły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *