Gd kobieta poznaje mężczyznę i zaczyna się z nim spotykać, w jej głowie pojawia się wiele pytań. Analizuje ona jego słowa, zachowanie i gesty zastanawiając się, czy jest on nią zainteresowany. Niestety zdarza nam się pomylić zwyczajną uprzejmość z sygnałem, który mógłby świadczyć o tym, że oczekuje on od nas czegoś więcej. odpowiemy na pytanie: jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania?
Zainteresowanie a uprzejmość – jak odróżnić jedno od drugiego?
Oczywiste jest, że nie stworzymy z mężczyzną romantycznej relacji, gdy ten nie jest nami zainteresowany. Jeśli między wami nic nie iskrzy to niestety chemia się nie pojawiła, a zbudowanie czegoś więcej niż tylko przyjaźń staje się niemożliwe. Jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania? Przede wszystkim należy dokładnie obserwować naszego partnera. Być może daje nam on do zrozumienia, że liczy na coś więcej, jednak my tych znaków nie dostrzegamy.
Człowiek uprzejmy jest prosto mówić miły. Chętny do pomocy, kulturalny, tai, który nie chce sprawić drugiej osobie przykrości. Jeśli chodzi o partnera zainteresowanego nasza osobą to powyższe elementy również się zgadzają, z taką różnicą, że nalega on na spotkanie i wyraża chęć poznania nas nieco lepiej. Możemy zauważyć także, że jest bardziej otwarty, chce spędzać z nami jak najwięcej czasu i angażuje się w tą relację.
Najczęstsze sygnały, które ułatwią Ci odróżnienie uprzejmości od zainteresowania
Aby nie pomylić zainteresowania z uprzejmością, należy zapoznać się z kilkunastoma ważnymi sygnałami, które pomogą nam uniknąć niezręcznej sytuacji. Jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania? Przede wszystkim dokładnie obserwuj zachowanie faceta, analizuj je, tak byś miała pewność tego, jakie wobec ciebie posiada intencje. Aby rozwiać wasze wątpliwości, przedstawiamy kilka sygnałów:
- Jeśli spotykacie się tylko w grupie znajomych, nigdy w cztery oczy to jest to sygnał, że masz do czynienia wyłącznie z uprzejmością.
- W sytuacji, gdy zabiera cię z grona znajomych, by porozmawiać z tobą na osobności to jest to sygnał zainteresowania.
- Sygnałem zainteresowania jest również sytuacja, gdy parter szuka bliskości z tobą.
- Gdy jest tobą zainteresowany będzie chciał się wytłumaczyć z różnych sytuacji, byś nie pomyślała, że cię olewa.
- Jest uprzejmy, gdy odpowiada ci na pytania w sposób krótki i na temat.
- Uprzejmością jest także rozmowa na tematy, które do niczego nie zmierzają, dosłownie “neutralne”.
- Nie zależy mu n dokończeniu waszej rozmowy? Niema więc to nic wspólnego z zainteresowaniem twoją osobą.
- Podczas waszej rozmowy spogląda na zegarek lub ucieka wzrokiem, w takiej sytuacji okazuje ci zwykłą uprzejmość.
- Gdy podczas rozmowy twój parter przedstawia się w sposób, który niema zrobić na tobie pozytywnego wrażenia, wymieniając swoje wady to wiedz, że jest to tylko uprzejmość.
- Jeśli podczas spotkania ze znajomymi chłopak nie zwraca na ciebie uwagi i mówi do wszystkich, nie patrząc na ciebie, to niestety na pewno nie okazuje ci w ten sposób zainteresowania.
- Jeśli wydaje ci się, że wasza rozmowa jest ciekawa, a on stara się ją w każdy możliwy sposób jak najszybciej zakończyć to niestety stara się być wyłącznie miły.
- Jeśli mężczyzna nie okazuje ci zainteresowania i nie robi nic, by lepiej cię poznać to niestety nie jest tobą zainteresowany.
- Jeśli on na ciebie nie spogląda i nie uśmiecha się tylko dla ciebie to niestety nie masz co liczyć na rozwinięcie waszej znajomości.
- Gdy jesteście ze znajomymi w klubie, a ty zauważysz, że on do ciebie mruga to jest to sygnał, że chce z tobą porozmawiać. Możesz liczyć na coś więcej niż tylko znajomość.
- Przebawiliście się na wspólnej imprezie razem całą noc? Jest więc tobą bardzo zainteresowany!
Uprzejmość – czy może przerodzić się w zainteresowanie?
Wiele kobiet często zastanawia się nad tym, że zwykła uprzejmość może przerodzić się w jakieś poważniejsze uczucie. Niektóre z nich są nawet pewne, że jest taka możliwość, przecież z przyjaźń również może przerodzić się w prawdziwą miłość.
Tak naprawdę to niema na to reguły, ponieważ wszystko zależy od samych ludzi, ich podejścia i oczekiwań. Oczywiście istnieją przesłanki świadczące o tym, że uprzejmość może być początkiem zainteresowania. Najważniejsze jest to, by się nie poddawać. Musisz mieć na uwadze również to, że twój obiekt westchnień może udawać zainteresowanie, by:
- Dowartościować samego siebie
- Zabić swój wolny czas, robi to z nudów
- Wzbudzać czyjeś zainteresowanie
- Poczuć się ważnym dla drugiej osoby
Tak czy inaczej nie należy się poddawać. Czasem warto jest o zainteresowanie i prawdziwą miłość trochę powalczyć. Zwracaj jednak uwagę na zachowanie swojego partnera, jeśli zauważysz, że nie jest on tobą zainteresowany mimo wszelkich starań, po prostu odpuść. Niestety na siłę na pewno nie da ci się stworzyć nic prawdziwego, co z czasem przysporzy ci wiele cierpień, przede wszystkim, gdy sama się w tą relację mocno zaangażujesz. Często taka toksyczna relacja nie jest warta zachodu i może nam tylko zaszkodzić. Lepiej się przyjaźnić niż budować coś na siłę.
Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!