kobieta flirtuje

Flirt wzrokowy i słowny – na czym polegają i jak rozpoznać ich początek?

Niektórzy traktują flirt jako zabawę, a inni jako sztukę uwodzenia, z której często korzystają. Czym dokładnie jest flirt i na czym polega? Przedstawiamy artykuł dotyczący wszystkich najważniejszych informacji o flirtowaniu, po zapoznaniu się z nim twoja wiedza będzie obszerniejsza.

Co to jest flirt?

Przede wszystkim należy wiedzieć, czym jest flirt. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tę definicję, ponieważ dla wielu ludzi nie są czymś zupełnie innym. Słowo to pochodzi z języka francuskiego i w tłumaczeniu na polski oznacza próbować kusić. Flirt jest zachowaniem, które opiera się na rozmowach i tego samego rodzaju gestach. Jest to, najprościej mówiąc okazywanie zainteresowania drugiej osobie w różny sposób, jednak dla wszystkich jest to specyficzna forma kontaktu.

Niektórzy traktują flirtowanie jako zabawę, które ma na celu pozyskanie nowej znajomości, sympatii, dobrego nastroju oraz przyjemności z kontaktu z przeciwną płcią. Wynika z tego, że nie zawsze chodzi w tym wszystkim o głębokie uczucia.

Czym różni się inteligentny flirt od normalnego?

Najczęściej flirt jest formą zabawy, która jest niewinna i niezobowiązująca wiele osób również traktuje go jako żart, jednak na celu ma poznanie nowych ludzi i okazanie im, że liczymy z ich strony na coś więcej. Jak się okazuje inteligentny flirt, nie jest łatwy, jednak możemy się go nauczyć. Problem świrowanie zazwyczaj mają osoby niedoświadczone, zamknięty w sobie, nieśmiałe, zakompleksione oraz wstydliwe. Jeśli chodzi o flirt inteligentny, to polega on na zabawie, podczas której nie przekroczymy pewnych granic. Nasze gesty i słowa zawsze są dobrze przemyślane. W tym przypadku możemy wykazać się nie tylko oryginalnością przycinek poczuciem humoru naturalnością i luzem. Stosując flirt inteligentny, dbamy o szczegóły, nie wykazujemy się dużym intelektem.

W przypadku flirtu klasycznego rzadko zdarza nam się trzymać pewnych zasad, jest to dla nas przede wszystkim dobra zabawa z wykorzystaniem gestów oraz słów.

flirtujaca kobieta

Flirt wzrokowy – to jest?

Nie od dziś wiadomo, że ponad połowa flirtu to spojrzenia. Nasze oczy mają wielką moc i możemy za ich pomocą nie tylko przestraszyć 2 człowieka, ale również nawiązać z nim wartościową relację. Tak naprawdę każda kobieta potrafi flirtować za pomocą wzroku i nie jest to umiejętność, której trzeba się specjalnie uczyć. Dzięki spojrzeniu możemy przyciągnąć uwagę mężczyzny, a dodając do tego szczery uśmiech, zyskujemy pewność, że go zdobędziemy. Jak flirtować wzrokowo? Przede wszystkim musimy patrzeć mężczyźnie głęboko w oczy przez kilkanaście sekund, dodatkowo uśmiechając się przy tym.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Zaskocz faceta na 10 wyjątkowych sposobów!

Czym jest flirt słowny?

Jeśli chodzi o firmy słowne, to jest to najczęstsza odmiana flirtu, która wymaga od nas dużej pewności siebie, umiejętności nawiązywania konwersacji, umiejętności prawienia komplementów, inteligencji oraz dużego poczucia humoru. Ludzie bardzo chętnie korzystają z tego rodzaju flirtu i przeprowadzają ciekawe i zabawne rozmowy z płcią przeciwną. Wszystkie tematy zazwyczaj zahaczają o seksualność, jednak rzadko są to tematy zobowiązujące.

Istnieją ludzie, którzy wykorzystają flirt słowny do znalezienia partnerki życiowej. Dzięki stosowaniu takiej techniki potrafią nie tylko rozluźnić jak nie to sytuację między dwojgiem nowo poznanych ludzi, ale również ją pogłębić. Najważniejsza jest jednak praktyka.

Jak rozwija się flirty? Poznaj jego etapy!

Dzięki fordowi możemy wykazać się na wielu polach. Zazwyczaj rozwija się dość niewinnie, dopiero z czasem atmosfera między flirtując tymi ludźmi, zaczyna stawać się bardziej gorąca i nabierać tempa. Niewiele osób wie, że istnieje kilka faz, z których składa się flirt, są to między innymi:

 • wymiana spojrzeń i uśmiechów
 • potrzymanie kontaktu wzrokowego przez kilka sekund
 • zwracanie na siebie uwagi na różne sposoby
 • rozmowa opierające się na żartach, komplementach i ciekawych tematach
 • dotyk i okazywanie bliskości

Są to podstawowe etapy flirtowania, jednak należy pamiętać, że nie wszyscy ludzie są tacy sami i może on okazać się dłuższy lub krótszy z dodatkiem kilku innych etapów. Pamiętaj też, że nie zawsze flirt kończy się zbliżeniem dwojga ludzi, zazwyczaj jest to niezobowiązująca zabawa.

Flirt na randce – jak to zrobić?

Najczęściej ludzie flirtują ze sobą na randce, niezależnie od ich wieku to stanu cywilnego. Flirtowanie nie powinno być ani obrażać żadnego z partnera. Warto jest więc postawić na subtelną formę, która będzie miała na celu rozbudzenie ciekawości i wprowadzenie nutki tajemnicy, która zazwyczaj zamienia się w pożądanie.

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie da się zbudować romantycznej relacji bez filtrowania. Jest to bardzo ważna część rozmowy, poznawania się oraz budowanie relacji. Podczas flirtu możemy wykorzystywać nie tylko słowa, spojrzenia, ale również gesty, każdy krok, aby uwieść drugą osobę, jest odpowiedni.

 • żartuj z drugą osobą
 • pamiętaj o odpowiedniej, otwartej postawie ciała
 • staraj się nawiązać bliskość fizyczną
 • uśmiechaj się
 • utrzymuj kontakt wzrokowy
 • bądź naturalny
 • bądź wyluzowany
 • dużo rozmawiaj
 • okazuj zainteresowanie
 • daj się poznać
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak napisać list miłosny? 15 wyjątkowych rad

Nie ma lepszego momentu na filtrowanie jak randka, to właśnie na niej możesz używać urozmaiconych gestów, metafor oraz łamać utarte schematy.

Nigdy nie poddawaj się również, jeśli okaże się, że twoja próba flirtu nie przyniosła oczekiwanego efektu. Potraktuj to jako naukę i nabywanie doświadczenia oraz ucz się na błędach, których unikniesz w przyszłości. Zdarza się, że osoba, z którą chcemy nawiązać konwersację, nie jest nią zainteresowana i nie angażuje się, dając nam tym samym do zrozumienia, aby się wycofać. Takie rzeczy zdarzają się bardzo często, nie jesteś pierwszym!

flirtujaca para

Jak flirtować na imprezie?

Zdecydowanie w miejscu publicznym jest nieco utrudnione, zwłaszcza jeśli wychodzimy do klubu w większym gronie. Musimy się więc nieco wysilić:

 • utrzymuj kontakt wzrokowy
 • rozpocznij rozmowę jako pierwszy
 • nie zwracaj uwagi podczas rozmowy na inne osoby
 • porusza różne tematy
 • staraj się zwracać na siebie uwagę
 • zaproponuj wspólne wyjście

Jeśli chcesz poznać kogoś na imprezie, to zadanie jest nieco ułatwione, ponieważ możesz wykorzystać do tego swój taniec lub ciekawą rozmowę przy barze. Możesz rozpocząć rozmowę od przedstawienia się lub zaczepki, która będzie wstępem do rozpoczęcia rozmowy. Staraj się wcześniej nawiązać kontakt wzrokowy, bo osoba, którą jesteś zainteresowany, wiedziała, że zwróciła twoją uwagę. Dodatkowo staraj się nie zwracać uwagi na innych ludzi bądź szczery i poświęć czas zaczepionej osobie.

Jak powinien wyglądać flirt przez SMS?

Obecnie media społecznościowe i internet dają nam bardzo duże możliwości do filtrowania. Zwłaszcza osoby nieśmiałe bardzo chętnie korzystają z nowych technologii, które są dla nich odpowiednią formą do poderwania kogoś i Poznania ciekawego człowieka. Dodatkowo możemy wiadomościach SMS używać różnych emotikonek, które będą świadczyły o naszych emocjach. Pamiętaj jednak, że każda wiadomość powinno być dobrze przemyślane, ponieważ nie będziemy mogli jej już cofnąć. Jakie wiadomości należy wysyłać?

 • krótkie
 • żartobliwe
 • nie odpisuj od razu
 • nieprzewidywalne
 • napisz wiadomość, że czekasz na spotkanie w realu
 • wykorzystuj

Pamiętaj, że jeśli będziesz wysyłał wiele wiadomości, jedną za drugą to najprawdopodobniej osoba, która je dostanie, poczuje się przytłoczona i osaczona. Nie staraj się za wszelką cenę naciskać na kontakt i spotkanie i nigdy nie odpisuj od razu. Zwlekanie również nie powinna być zbyt długie, ponieważ druga osoba może się zniechęcić.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Objawy chorobliwej zazdrości faceta - 15 najczęstszych sygnałów

Flirt w pracy – jak to zrobić?

Praca jest miejscem, której najczęściej pojawia się sposobność do filetowania. Nie każda firma jednak pozwala sobie na to, pracownicy mogli swobodnie flirtować i nawiązywać romanse. Szefostwo bardzo dba o dobre relacje swoich pracowników i umieszczają w regulaminie zapis, który informuje, że sam takie zachowania nie są akceptowane.

Bardzo często zdarza się, że między współpracownikami pojawia się napięcie erotyczne, jest to całkiem normalne. Warto jest jednak mieć na uwadze, że zazwyczaj jest tylko zabawa i ciągnięcie flirt w pracy sobie przez dłuższy czas może być początkiem zdrady.

Filtr pracy różni się od tego na dyskotece lub przez SMS-y, ponieważ bazuje on na spojrzeniach, gestach i krótkich wiadomościach. często zdarza się, że pojawiają się komplementy dotyczące charakteru i osiągnięć oraz uszczypliwości.

kobiecy flirt

Czy flirtowanie jest zdradą?

Zarówno flirt wzrokowy, jak i flirt słowny Są niebezpieczną zabawą, która może doprowadzić do zdrady. Okazuje się, że niewinne spojrzenia, ciekawy rozmowy, czy też bliskość fizyczna mogą doprowadzić do przekroczenia granicy, która przejawia się bliskością fizyczną. Bardzo ważne jest dokładne przemyślenie tego, czy warto, jest ryzykować, ponieważ możemy nie tylko zepsuć swoją atmosferę w pracy, ale również relacje z partnerem.

Jeśli chodzi o to przycinek czy flirt to zdrada? Tu nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ dla niektórych jest to coś złego i gorszącego, a dla pozostałych jest to tylko rozmowa i zabawa. Całkiem inaczej przedstawia się sytuacja, gdy podczas filetowania pozwalamy sobie na bliskość fizyczną i dotyk, w tym przypadku kojarzone jest to z niewiernością i uważa się, że takie zachowanie prowadzi do fizycznego zbliżenia. Warto jest zapoznać się z inteligentnym flirtem i nauczyć się z niego korzystać, by nie przekroczyć granic uprzejmości.

Najczęstszym powodem do flirtowania u osób, które są związku, jest alkohol, samotność, szara codzienność, praca czy też wyjazdy służbowe. Właśnie te czynniki sprawiają, że człowiek szuka nowych wrażeń u płci przeciwnej oraz że chce się dowartościować.

W przypadku, gdy flirt nie przyniesie oczekiwanych efektów i zauważymy brak zaangażowania ze strony drugiej osoby czy jest to odpowiedni moment na wycofanie się. Nie warto, jest jednak się poddawać, ponieważ możemy potraktować to jako zdobyte doświadczenie, które przyda nam się w przyszłości. Popełnienie błędów i gaf czy też nieprawidłowe odczytanie sygnałów wysyłanych przez 2 osobę i zdarza się bardzo często.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *