sala wykladowa

Studia podyplomowe online – czy to możliwe rozwiązanie?

Osoby, które zdobyły już dyplom uczelni wyższej i nie chcą na tym poprzestać, często decydują się na rozpoczęcie studiów podyplomowych. Nie bez powodu – mogą stanowić one przepustkę do rozwoju osobistego i udanej kariery zawodowej.

Dla studentów aktywnych zawodowo pewną przeszkodą w studiach podyplomowych może okazać się konieczność uczestnictwa w zajęciach stacjonarnych. Na szczęście w dzisiejszych czasach większość polskich uczelni oferuje studentom możliwość studiów podyplomowych online.

Studia podyplomowe w trybie RealTime online?

Dobra wiadomość dla osób, które chcą poszerzać swoje kwalifikacje i zdobywać nowe umiejętności, jest taka, że najpopularniejsze kierunki studiów – między innymi Master of Business Administration – dostępne są w trybie RealTime online.

Studia podyplomowe RealTime online stanowią bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ umożliwiają aktywne uczestnictwo w zajęciach bez konieczności fizycznego stawiennictwa na terenie uczelni. Do największych zalet studiów podyplomowych RealTime online zaliczyć można:

 • elastyczność – osoby, które zdecydowały się na studia podyplomowe RealTime online, mogą uczestniczyć w zajęciach w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca;
 • możliwość kontynuacji pracy – nic nie stoi na przeszkodzie, aby studenci studiów podyplomowych RealTime online kontynuowali swoją pracę zawodową. Internetowe studia podyplomowe pozwalają z powodzeniem łączyć studiowanie i wykonywanie obowiązków zawodowych,
 • szeroki wybór kierunków – niezależnie od tego, czy kandydat na studia podyplomowe interesuje się marketingiem, psychologiem, zarządzaniem, prawem czy medycyną, w ofercie uczelni na pewno znajdzie program, który przypadnie mu do gustu.

Dlaczego warto zdecydować się na studia podyplomowe?

Nie bez powodu z roku na rok coraz większa liczba osób podejmuje decyzję o rozpoczęciu studiów podyplomowych. Niezależnie od tego, czy studia podyplomowe odbywają się w trybie stacjonarnym, czy też są to studia RealTime online, na pewno warto je rozważyć.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Twój pierwszy piercing - gdzie go zrobić?

Przede wszystkim, dzięki nim można rozwinąć specjalistyczną wiedzę i umiejętności w pożądanym obszarze, co znacznie przyspiesza rozwój zawodowy. Dzięki studium podyplomowym można zwiększyć swoją szansę na otrzymanie podwyżki, awansu bądź też otworzyć się na nowe możliwości zawodowe. Trzeba podkreślić, że w dzisiejszych czasach rynek pracy jest bardzo konkurencyjny – posiadanie dodatkowych kwalifikacji, które zapewnić mogą studia podyplomowe, stanowi niewątpliwie bardzo duży atut kandydata do pracy. Jednocześnie kreują jego wizerunek jako osoby o specjalistycznej wiedzy i zainteresowaniach, stawiającej przede wszystkim na rozwój osobisty.

Co wziąć pod uwagę wybierając studia podyplomowe?

Przy wyborze studiów podyplomowych warto uwzględnić kilka czynników, takich jak między innymi:

 • program studiów,
 • kadrę naukową danej uczelni,
 • formę i tryb studiów,
 • swoje możliwości finansowe i opłaty,
 • perspektywy zawodowe,
 • opinie innych studentów,
 • motywację i cel,
 • reputację uczelni.

Podsumowując, studia podyplomowe, zwłaszcza te odbywające się w trybie RealTmie online, zyskują coraz większą popularność. To doskonały wybór dla osób ambitnych, które chcą czerpać satysfakcję z rozwoju osobistego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *