kobieta z hip dips

Hip dips – co to jest i jak się pozbyć? 4 ćwiczenia na wgłębienie w biodrach

W ostatnim czasie pojawiło się wielu celebrytów, którzy zaczęli dbać o swój wygląd i chętnie wrzucają filmiki ze swoich ćwiczeń. Bardzo częstym tematem jest pozbycie się wgłębienia w biodrach na każdy możliwy sposób, chociażby przez operację. Hip dips nazywane są skrzypcowymi i biodrami i trudno się jest ich pozbyć, jednak są na to skuteczne sposoby.

Hip dips – co to jest?

Hips dips są wgłębieniami poniżej kolca biodrowego i nazywane są potocznie dołeczkami. Nazwa ta pochodzi od „violin hips”, czyli skrzypcowe biodra. Niektóre kobiety uważają, że wyglądają one atrakcyjnie i seksownie, jednak dla innych jest to naprawdę duży kompleks. Szczególnie zauważane są u kobiet, które stosują dietę redukcyjną. Dzieje się tak dlatego, że wcześniej wymienione dołeczki przykrywała warstwa tłuszczu i nie były one tak widoczne. W momencie, gdy znika ona z naszych bioder stają się one jeszcze bardziej widoczne.

Wgłębienia w biodrach – dlaczego się pojawiają?

Na Hip dips wpływa przede wszystkim budowa naszego ciała i tego w jaki sposób mamy ułożone kości biodrowe. Bardzo duże znaczenie ma więc genetyka, poziom masy mięśniowej oraz ilość tkanki tłuszczowej. Ponieważ wiele celebrytów zapewnia kobiety, że takie dołeczki są bardzo seksowne panie starają się jeszcze bardziej je akcentować ćwicząc swoje uda.

hips dips

Czy można pozbyć się hip dips? Raczej nie!

Niestety tak naprawdę całkowite pozbycie się hip dips jest niemożliwe, ponieważ wpływa na to budowa naszego ciała. Jedyną skuteczną metodą jest ta z ingerencją chirurga. Zarówno liposukcja brzucha jaki ud i wypełnienie tkanką tłuszczową wokół pośladków sprawi, że hip dipsy całkowicie znikną. Jednak po pierwsze nie jest to tani koszt, a po drugie nie każda kobieta chce poddać się takiemu zabiegowi. Możemy jednak zmniejszyć je bez ingerencji specjalisty. Można w tym celu wykorzystać różne ćwiczenia na hip dips.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Dieta na powiększenie biustu - co jest na większe piersi? 15 najlepszych produktów

kobieta z hip dips

4 ćwiczenia, które pomogą zlikwidować hip dips!

Istnieją bardzo skuteczne ćwiczenia na hip-lips, które polegają na rozbudowaniu mięśni pośladkowych. Dzięki nim nasze wgłębienia w biodrach będą mniej widoczne, a dodatkowo podkreślimy i ujędrnimy swoje pośladki. Najbardziej popularnymi ćwiczeniami są:

1. Przysiady sumo

Są to ćwiczenia na mięsień średni uda. Należy stanąć w lekkim rozkroku palcami do zewnątrz i powoli schodzić pośladkami do dołu. Następnie wracamy do wyprostowanej pozycji i spinamy pośladki. Takie ćwiczenie wykonujemy kilkanaście razy w ciągu jednej serii. Jeśli chcesz, aby efekt był bardziej widoczny możesz wykorzystać gumę do ćwiczeń lub dodać obciążenia, na początek te maksymalnie 10 kg.

2. Hip thrust z gumą

Drugim ćwiczeniem jest to, w którym będziemy miały możliwość trenowania całego pośladka. Należy oprzeć barki i plecy na podłodze i ugiąć kolana pod kątem 90 stopni. Kolejno opuszczone biodra nie dotykając podłogi i unosimy je do neutralnej pozycji. Na biodra możemy położyć obciążenia, a nad kolanami założyć gumę do ćwiczeń.

3. Unoszenie nogi na boku na leżąco

Należy położyć się na podłodze na jednym boku i podnosić jedną nogę do góry po czym opuszczać ją powoli nie dotykając tej leżącej. Takie ćwiczenie wykonujemy naprzemiennie z drugą nogą, kilkanaście razy na serię.

4. Odwodzenie nóg siedząc

Takie ćwiczenie wykonujemy na maszynie. Należy wygodnie usiąść i oprzeć plecy ugiąć nogi w kolanach pod kątem prostym i oprzeć je o poduszki maszyny. Łapiemy rękami za specjalne uchwyty i wykonujemy ruch odwodzenia nóg w celu rozłączenia ich pokonując opór maszyny. Przytrzymujemy taki stan kilka sekund i pozwalamy nogom wrócić do pozycji wyjściowej.

Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać po 3 -4 serie i 8 – 12 powtórzeń. Możesz ćwiczyć nie tylko na siłowni z profesjonalnym sprzętem, ale również w domu, wykorzystując przy tym gumy do ćwiczeń i obciążniki. Ćwiczenia takie można wykonywać dość często, ponieważ mięśnie pośladkowe bardzo szybko się regenerują. Uważaj jednak byś się nie przetrenowała.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Źle obcięte włosy - jak uratować zniszczoną fryzurę? 15 sposobów

Jeśli nie potrafisz poradzić sobie z ćwiczeniami sama lub po prostu nie masz pewności, że wykonujesz je odpowiednio to możesz skorzystać z pomocy trenera personalnego. Znajdziesz również kilka profesjonalnych filmików w internecie, które zostały nagrane przez doświadczonych instruktorów. Pamiętaj by wykonywać je ze starannością i nie śpieszyć się, ponieważ liczy się jakość, a nie ilość. Pozbycie się hip dips jest procesem bardzo czasochłonnym, należy więc pamiętać, że może zająć nam to kilka tygodni. Bardzo ważna w tym czasie jest cierpliwość i systematyczność.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *