bialkowa odzywka

Odżywki białkowe – pomoc w walce o szczupłą sylwetkę

Dla osób dążących do uzyskania wymarzonej sylwetki ważna jest nie tylko regularna aktywność fizyczna, ale także odpowiedni rozkład makroskładników w diecie. Ogromną rolę odgrywa w niej właśnie białko, które jest odpowiedzialne między innymi za poczucie sytości. Jak odżywki białkowe mogą pomóc w zachowaniu odpowiedniego sposobu odżywiania? Podpowiadamy!

Odżywki białkowe najczęściej kojarzone są z budowaniem masy mięśniowej i osobami, które regularnie uczęszczają na siłownię. Choć faktycznie białko jest w tym przypadku bardzo istotne, odżywki białkowe warto włączyć także do diety osób niećwiczących, które chcą zadbać o figurę. Dlaczego? I jakie białko najlepiej wybrać? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

W czym mogą Ci pomóc odżywki białkowe?

Białko jako podstawowa struktura wszystkich żywych komórek odgrywa w organizmie niezwykle istotną rolę. Możemy dostarczyć białko wraz z pożywieniem albo wykorzystać popularne odżywki białkowe, które są niczym innym jak skoncentrowanym źródłem protein. Dlaczego jednak warto włączyć je do diety redukcyjnej, gdy chcemy zadbać o szczupłą sylwetkę?

  1. Białko daje większe uczucie sytości – dodanie nawet niewielkiej ilości odżywki białkowej do posiłku sprawi, że organizm dłużej nie będzie odczuwał głodu. To z kolei pomaga tłumić apetyt.
  2. Przyśpiesza metabolizm – białko podnosi termogenezę, czyli produkcję ciepła. Przez to wzrasta metabolizm, co daje szybsze efekty odchudzania.
  3. Pozwala utrzymać masę mięśniową – podczas odchudzania odżywka białkowa pomaga spalać tłuszcz, a nie mięśnie. Białko jest też niezbędnym elementem do budowania mięśni.

Szeroki wybór białka – sklep Trec.pl

Jeśli wiesz już, że chcesz włączyć odżywki białkowe do swojej diety, warto odwiedzić sklep Trec.pl, aby poznać różne ich rodzaje i smaki. Białko występuje bowiem w różnych formach, a każda z nich może służyć osiągnięciu innych celów. Spośród dostępnych w sklepie Trec odżywek białkowych wyróżniamy między innymi:

  • odżywki WPC – koncentrat białka serwatkowego, które będzie świetnym wyborem wtedy, gdy potrzebna jest szybka dostawa białek (np. po treningu). Białko serwatkowe dostępne jest także w formie szybciej przyswajalnego izolatu (WPI);
  • białko kazeinowe – odżywki oparte na tym rodzaju białka dobrze sprawdzą się na przykład na noc lub na dłuższe okresy bez możliwości spożycia posiłku, ponieważ wykazują się powolnym przyswajaniem;
  • białka jaj – białko jaja kurzego uznawane jest za wzorcowe białko. Nie oznacza to jednak, że trzeba zmuszać się do jedzenia dużych ilości jajek każdego dnia. Można wykorzystać dostępne w sklepie Trec płynne białko jaja kurzego, np. jako dodatek do posiłku;
  • białko roślinne – idealne rozwiązanie dla osób, które stronią od białka zwierzęcego.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kolor włosów do brązowych oczu - jaki pasuje? Sprawdzamy wszystkie możliwości!

Niezależnie od tego, czy zależy Ci na zgubieniu kilogramów, czy też na zbudowaniu masy mięśniowej lub utrzymaniu swojej figury, odżywki białkowe mogą Ci w tym pomóc. Włącz je do swojej codziennej diety i zobacz, jakie będą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *